Чому міській владі вигідне об»єднання двох лікарень

Нещодавно на одній із нарад міським головою була озвучена пропозиція щодо об’єднання міської лікарні з центральною районною лікарнею з метою створення так званого єдиного медичного простору, що ніби-то вельми позитивно позначиться на наданні медичної послуги жителям району та міста. Дана ідея знайшла підтримку і в голови райдержадміністрації. Але виникають питання – з чого раптом у міського керівництва таке раптове бажання до єднання та чи так все однозначно?

Свій коментар з приводу таких заяв надав голова районної ради Віктор Слободянюк.

 Ще з самого початку велась мова про те, що потрібно спільними зусиллями забезпечити функціонування на теренах Козятинщини єдиного потужного лікувального закладу – центральної районної лікарні, а також зберегти лікарню відновного лікування, яка фінансувалась з обласного бюджету, - розповідає Віктор Миколайович. – Натомість, внаслідок задоволення непомірних амбіцій деяких керівників була створена міська лікарня. Аж ось після досить недовгого її існування починають лунати наміри про об’єднання та єдиний медичний простір (напевно після зроблених прорахунків). Адже з другого півріччя 2019 року поліклініки переходять на нову модель фінансування з НСЗУ, а з 2020 року – і весь вторинний рівень. Тож міська влада втратить можливість ділити державну медичну субвенцію як заманеться. Зважаючи на те, що міський лікувальний заклад не є повноцінною лікарнею і не надає в повному обсязі медичної послуги, неминуче виникнуть складнощі із фінансуванням, оскільки «гроші підуть за пацієнтом». А в даному випадку більшість громадян звернуться за послугою до районної лікарні. Розуміючи це та намагаючись врятувати ситуацію міський голова і почав говорити про об’єднання.

Ми не проти того, щоб працевлаштувати медиків в районній лікарні на вакантні місця. Але перш ніж говорити про об’єднання, потрібно мати юридичні та економічні обґрунтування щодо можливості даної процедури. Адже  два органи одного рівня не можуть здійснювати управління медичним закладом. Тож потрібно доводити до людей реальну обґрунтовану інформацію.

Хочу звернути увагу, що абсолютно незрозумілим є на сьогоднішній день є розподіл державної медичної субвенції міською владою. Наголошую – це кошти державного бюджету, які цілеспрямовано надходять на кожного жителя міста Козятина для отримання якісної медичної допомоги. І саме як житель міста, я не згодний з тим, що кошти на моє медичне обслуговування направлені не за призначенням. Я лікуюсь в районній лікарні, чому мої кошти спрямовані в міську лікарню?

На обслуговування жителів міста до міського бюджету надходить 17,5 млн. грн. медичної субвенції з розрахунку на кожного жителя міста Козятина на отримання медичної послуги В міській лікарні працює 200 чоловік, а в районній 425. Тож згідно яких обрахунків в міську лікарню, де створено лише два відділення надійшло 13,5 млн.грн., а районна лікарня, яка має всі необхідні відділення для надання медичної допомоги отримала лише 3 млн. 656 тис.грн.? Тим більше, потрібно враховувати, що Козятинська ЦРЛ працює цілодобово і без вихідних, графік роботи міської лікарні з 8:00 до 16:00 год., субота і неділя – вихідні дні. Хочу звернути увагу, що лише 300 тис.грн медичної субвенції надійшло для районної стоматологічної поліклініки. Тому виникне питання щодо обслуговування у стоматполіклініці захищеної категорії населення міста Козятина.

На мою думку є порушення в першу чергу прав людей у розподілі коштів для надання якісної медичної допомоги. Тож будуть зроблені звернення до відповідних органів з метою вжиття заходів щодо незаконного розподілу державної медичної субвенції. В чергове наголошую – це не гроші міської влади, це державні кошти. Тож потрібно дослухатися до того, де люди отримують медичну послугу в повному обсязі. На неодноразові звернення адміністрації районної лікарні про заключення договору на надання послуг жителям м. Козятина міська влада не реагує, чим позбавляє людей отримання якісної медичної допомоги.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація