Відбулася нарада з питань діяльності медичних установ Козятинського району та міста Козятин у 2016 році

   Керівництвом району було прийнято рішення провести круглий стіл із фахівцями медичної галузі міста та району та представниками обасного департаменту здоров’я, адже обговорення потребували багато важливих питань.
   Увесь 2015 рік наші земляки  вболівали за долю залізничної лікарні та чекали відповіді на запитання: де будуть лікуватись пацієнти цієї лікарні після її ліквідації. Думок і планів було багато. Частина з них уже реалізована, а  саме: майно залізничної лікарні перебуває на балансі області, новостворена лікарня відновного лікування - заклад третього рівня -  розпочала свою роботу.
   Напередодні прийняття бюджету наступного року невирішеними залишились питання первинної (сімейна та дільнична медицина) та вторинного рівня (лікарні). 

 

 

                                                             

   Саме тому 8 грудня керівники району та міста разом з медичною спільнотою та представниками департаменту охорони здоров’я провели робочу зустріч, на якій дійшли спільної думки:
   1. Місцева влада (районна та міська) і лише вона не тільки приймає рішення  про те скільки і яких медичних установ потрібно, а і несе відповідальність за їх утримання, адже медична субвенція (вона на 2016 передбачається в розмірах не набагато більше, ніж 2015 року, і цих коштів ледь вистачить на заробітну плату та енергогоносії) не забезпечить мінімально необхідного рівня утримання без допомоги місцевих бюджетів.
   2. Зберігається розподіл за рівнями медичної допомоги: первинний – амбулаторне лікування; вторинний – лікарня; третинний – лікарня відновного лікування.
   3. Нова установа  – міський центр первинної медико-санітарної допомоги- створюватись не буде. Пацієнтів залізничної лікарні обслуговуватиме Козятинська АЗПСМ №2, де в тому самому приміщенні працюватиме той самий медичний персонал, до якого звикли пацієнти. Замість створювати нову установу та дублювати адміністративний та допоміжний персонал, дійшли згоди організувати відділення невідкладної допомоги, яке буде обслуговувати неекстренні виклики лікарів до пацієнтів за місцем проживання.
   4. Козятинська районна лікарня надаватиме стаціонарну та амбулаторну (консультативну) медичну домогу усьому населенню міста та району, для чого будуть збільшені штати медичного персоналу (за рахунок працівників відділкової лікарні) адже збільшується число пацієнтів.

                                                        

   Щодо конкретного використання приміщень медичних закладів, то ці питання будуть вирішуватимуться в робочому порядку, з урахуванням доцільності та ефективності. Для того, щоб пацієнти не відчули незручностей та погіршення якості медичного обслуговування потрібно прийняти низку управлінських рішень, здійснити переведення працівників, укласти необхідні договори і т. д., адже часу на зволікання не залишилось.

                                                       

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація