Віктор Слободянюк: «Керувати громадою - це значить діяти на користь людям, а не мати можливість розігрувати політичні ігри чи задовольняти власні амбіції»

У вівторок голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк зібрав очільників територіальних громад краю задля обговорення важливих питань життєдіяльності району. Говорили про освіту, культуру, ремонт доріг тощо. Однак, наскрізною темою, що червоною ниткою пройшла через усе засідання, стала недостойна і навіть показова бездіяльність та самоусунення керівництва районної державної адміністрації від участі у розбудові сіл, селищ Козятинщини.

Сільські голови нарікали на майже постійну відсутність голови РДА на робочому місці, який частіше на лікарняному чи на навчанні, ніж у власному кабінеті. Натомість, відмітили присутні, саме цей державний чиновник – перший за кількістю фотографій на фоні нових, відремонтованих закладів соціальної сфери району.

Однак, насправді усе це – лише квіточки у порівнянні зі справжнім адміністративним тиском, який, як метод роботи, останнім часом уподобали голова райдержадміністрації та його заступники у спілкуванні із керівниками комунальних установ району. Так, директор комунальної установи Козятинської районної ради «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Козятинського району Вінницької області» Василь Матвійчук розповів, що через власну відмову на «неофіційний запит» голови РДА щодо закупівлі трьох дороговартісних бензопил, живе тепер в умовах постійного тиску з боку керівництва РДА, який, як на біду, тільки посилюється та урізноманітнюється у формах.

Нещодавня химера цілком явного адміністративного тиску з боку органу виконавчої влади – «перевірка роботи територіального центру з питань ефективності роботи за 2016-2017 роки», повідомлення про яку директорові комунального закладу вручили минулої п’ятниці, 6 жовтня. Причому, згідно документа, комісія у складі дев’яти посадовців (серед яких начальники управлінь та відділів РДА) має перевірити окрім «збереження та раціонального використання державного майна» (право на яке у листі задекларовано цитатою Закону України «Про місцеві державні адміністрації») також і «атестацію робочих місць за умовами праці, дотримання вимог Інструкції з діловодства, формування номенклатури справ, кадрову роботу» (просто надзвичайно важливі та стратегічні питання для керівництва РДА у руслі корисних справ розбудови району).

- Шкода, що керівник органу виконавчої влади у районі не може знайти для себе більш корисного використання власної активності, окрім проведення перевірки роботи, зауважте, комунальної установи районної ради, - прокоментував факт перевірки очільник районного самоврядування Віктор Слободянюк. – Ще більше прикро від того, що насправді він же, голова райдержадміністрації, міг би дієво допомогти закладу, долучившись до процесу отримання районним територіальним центром ліцензії для правочинного функціонування відкритих цьогоріч медико-соціальних відділень районного територіального центру у Самгородку та Махнівці, про що він особисто і заявляв на урочистому відкритті цих відділень.

Однак, вочевидь, поняття «законність» керівник РДА використовує, як давно усім відоме із сумнозвісної приказки дишло: куди хоче - туди і верне. Адже оголошена ним перевірка територіального центру є неправочинною! По-перше, немає жодних підстав чи вагомих причин для проведення даної перевірки (у листі-повідомленні від РДА жодна конкретна причина проведення перевірки не вказана). По-друге, оскільки заклад є комунальною установою районної ради, то усі повідомлення про будь-які перевірки його роботи повинні в першу чергу бути направлені на адресу саме районної ради. Тому я наголошую: дана «показова акція» не буде завершена – до перевірки комісія не буде допущена!

Натомість за результатами наради із сільськими, селищними головами було вирішено направити голові РДА протокольне доручення займатися оформленням ліцензії для медико-соціальних відділень терцентру у Самгородку та Махнівці. Тим часом районна рада спільно із керівництвом центральної районної лікарні буде вирішувати питання про створення філій ЦРЛ у означених населених пунктах. Адже головне тепер: не втратити ті надбання, що вже маємо, не дати закритися відділенням, які вже зарекомендували себе людською вдячністю.

Саме у таких справах треба об’єднуватися на рівні активних дій, а не пустої балаканини, яскравим прикладом якої стало нещодавнє підписання головами райдержадміністрації та міської ради «Меморандуму про співпрацю». Показовим у цьому факті є той момент, що означений документ під спалахи фотокамер та рукоплескання чиновників був підписаний після того, як на позачерговій сесії міської ради мер таки забрав у районної лікарні можливість розрахуватися за закуплений сучасний рентген апарат, розподіливши раніше виділені для цього 3 млн гривень на інші потреби. У «Меморандумі» ж йдеться серед іншого про «відпрацювання спільної позиції в галузі медицини з урахуванням інтересів мешканців міста і району». Невже в інтересах мешканців міста та району продовжувати їздити на діагностичне обстеження до обласного центру чи у інші міста? Явно, що ні про чиї інтереси, окрім власних, ці посадовці навіть і не думали.

А коли ж думати, якщо у свій робочий час голова райдержадміністрації активно … ставить лайки та постить у соціальних мережах? Замість того, щоб займатися вирішенням проблем району у межах власних посадових обов’язків, керівник органу виконавчої представницької влади … робить компліменти гарним дівчатам і не скупиться у висловлюваннях на адресу тих, хто його особисто образив.

Дивина. Адже я іноді із робочого кабінету вийти не можу – стільки людей приходить на прийом. Безліч звернень та заяв, які просто необхідно розібрати - зрозуміло ж, що не з доброго життя люди вирішують йти по допомогу до влади. І ігнорувати ці запити від мешканців району, а тим більше перешкоджати роботі закладів, що частково забезпечують їхнє вирішення, вважаю просто злочином проти громади краю, - завершив голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація