Віктор Слободянюк: «Потрібно займатись вирішенням актуальних проблем району, а не гаяти час на міжусобиці»

25.07.2019 вийшов черговий номер районної газети, в якому була розміщена стаття під назвою «Протистояння між керівниками району перейшло у відкриту фазу».

Свій коментар стосовно даної публікації надав голова районної ради Віктор Слободянюк.

- Для того, щоб публікувати такий матеріал, потрібно спочатку поцікавитись думкою обох сторін, - зазначає Віктор Миколайович. – На жаль, пані Чернега, автор статті, постійно шукає винних та полюбляє писати на шпальтах районної газети про ті чи інші конфлікти. Я наголошую, сьогодні в районі сваритись немає чого, потрібно спрямовувати усі зусилля на вирішення тих проблем, які стоять перед громадою Козятинського району.

Стосовно того, що сільські голови та колегія райдержадміністрації хотіли звернутись до депутатів районної ради і висловити мені недовіру, то я не один раз говорив, що можу винести на розгляд сесії районної ради питання про недовіру голові ради та голові РДА.

Але так повелось, що чиновники у нас звикли обговорювати поза спиною. Попри те, що я є членом колегії, запрошення на дане засідання не отримав, тож і не був на ньому присутній. Чи в повній мірі ефективним є засідання колегії, якщо туди не запрошується голова районної ради, від якого теж немало чого залежить в районі?

Хочу коротко довести до відома громадськості інформацію про теперішній стан справ на теренах Козятинщини.

Перед призначенням нині діючого голови адміністрації, існувала домовленість з обласним керівництвом про усунення голови районної ради та «розчищення дороги» з метою втілення в життя певних планів стосовно проведення виборів, виділення коштів і т.д., щоб «бідний» чиновник, який прийшов з Калинівки, мав змогу тут трошки збагатитись. Найбільшою проблемою звичайно є голова районної ради, який стоїть на позиції фінансування комунальних установ для їх розвитку. Це стосується в першу чергу районної лікарні, яка має бути забезпечена сучасним обладнанням та фахівцями.

В статті акцентується увага, що причиною часткової передачі субвенції з міського бюджету є непорозуміння між міською та районною радами. Але шановна районна державна адміністрація повинна розуміти, що в першу чергу це їхні обов’язки, адже вони є розпорядниками коштів і згідно делегованих повноважень та Закону «Про місцеві державні адміністрації»  мають вирішувати дані питання. Але це їм нецікаво. Розвиток нашої районної лікарні Калинівського чиновника не хвилює. І не дивно, бо ж він разом з родиною лікується в Калинівці.

Що стосується передачі субвенції, то не потрібно шукати непорозумінь. Це питання вирішується досить просто. Дані кошти не міської влади, а державні. Вони є гарантом забезпечення медичною послугою кожного жителя міста Козятина. І якщо міське населення сьогодні лікується у Козятинській ЦРЛ, то міській владі необхідно укласти угоду з керівником лікувального закладу і по акту виконаних робіт сплатити кошти. Потрібно дбати за громаду району, а не лише за своїх родичів і створювати для них відповідні заклади. І ось прийшло розуміння, що фінансування медичних закладів незабаром здійснюватиметься  зовсім по-новому - гроші «йтимуть» за пацієнтом. На цьому тлі розпочались розмови про об’єднання міської та районної лікарень. Але ми не можемо об’єднувати те, що не роз’єднували. Місто відмовилось від 28 млн.грн. з обласного бюджету, які надходили для утримання лікарні відновного лікування, взяли заклад на свій баланс і далі витрачають кошти на два відділення.

Я не маю нічого проти існування міської лікарні, але потрібно рахувати кошти. В місті вистачає сьогодні проблем. Мені не приємно вийти на центральну площу, яка є соромом міста обласного підпорядкування. А тут проводяться злети випускників, лінійки, різні урочистості. То невже до цього часу не можна було привести її до нормального вигляду? Є підприємці, які біля своїх закладів наводять лад, а далі – бур’яни в ріст людини. Виділяються гроші на ямкові ремонти, замість того, щоб покласти суцільний асфальт, навести благоустрій. В яких умовах сьогодні відбувається реєстрація шлюбів? В Козятині відсутнє знакове місце для таких урочистих подій. При серйозному бюджеті міська влада не може знайти коштів для співфінансування районної бібліотеки, яка обслуговує міських жителів. А голова райдержадміністрації замість того, щоб перейматись майбутнім даного закладу, де виконавчий орган влади є органом управління, пропонує закрити бібліотеку. Отак працювали і раніше. В результаті поліція та прокуратура знаходиться в Калинівці. Єдине, що мені вдалось зберегти, коли я прийшов на посаду, податкову адміністрацію. Також замість МРЕВ працюють виїзні сервісні центри МВС. Я особисто був декілька разів у начальника Головного сервісного центру МВС Владислава Криклія по даному питанню, а дехто навіть не знаючи, як він виглядає, б’є себе в груди та лише приписує собі заслуги.

Варто зазначити, що на виконання делегованих повноважень райдержадміністрації у поточному році виділено близько 300 тис.грн. Частину з цих коштів посадова особа районного рівня використовує на бензин по маршруту Калинівка-Козятин-Калинівка щоденно. Провівши нескладні обрахунки отримуємо суму близько 12 тис.грн. в місяць на такі поїздки. То на всю районну лікарню на бензин виділяється 10-15 тис.грн.

Сьогодні на ремонт дитячого садочку виділяють 1 млн.грн., а на дитяче відділення районної лікарні (2 поверхи) 450 тис.грн. і заявляють, що це дуже великі кошти. А взимку в приміщенні температура сягає 12-14 градусів! В таких умовах лікуються наші діти. Зрозуміло, чуже горе нікого не болить.

Хочу також відкрити усі карти і стосовно сфабрикованої справи про нібито мою участь у корупційних справах. Існувала попередня домовленість голови райдержадміністрації з ТОВ «СОКА» про те, щоб зібрати кошти у відповідній сумі для перевізників, які мали передати їх на ремонт дороги та скомпрометувати мене. На жаль, схема спрацювала. Хоча кошти мені ніхто не передавав, як зазначалось в попередніх публікаціях, перевізники збирали кошти самі і добровільно хотіли долучитись до ремонту. Але проти мене підлаштовано кримінальну справу, яка була на руку кандидату в народні депутати з обласної влади. Він мріяв про депутатський мандат та прагнув  усунути перешкоди на своєму шляху, щоб отримати доступ до усіх напрямків розподілу коштів.

В зв’язку з тимчасовим відстороненням мене від роботи я не міг приймати участь у формуванні бюджету. Тож кошти закладались як завгодно, але не з державницької позиції і не для забезпечення усіх галузей, які фінансуються з районного бюджету – медицини, освіти, культури. Як приклад, для дороговартісного лікування по програмі «Надія» було виділено 196 тис.грн. та закладено аж на IV квартал 2019 року. А хто подумав про людей, які мають важкі захворювання і потребують термінового виділення коштів? Вийшовши на роботу, я настояв на тому, щоб перекинути ці гроші на І і ІІ квартал.

Щодо перереєстрації місця знаходження комунальних підприємств з міста в район з метою сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб - це вимушений крок. Хоча у «Віснику Козятинщини» зазначається, що ми чинили незаконно, але районна рада пройшла усі суди відповідно позову міської ради, довівши свою правоту. А враховуючи те, що дані кошти почали надходити у минулому році, вони вже є плановими. Відповідно їх можна було б спрямовувати на розвиток комунальних установ, а не чекати цілий рік, коли буде розподіл. Тож дане рішення і підтримали депутати районної ради на минулій сесії.

І якщо я задам питання, що за останній час було ініційовано районною державною адміністрацією для покращення життя громади Козятинського району, то відповісти буде складно. Насправді мета одна – взяти свого представника будівельної організації з Калинівки, виділити кошти, завести на певний об’єкт і особливо не перейматись справами нашого району.

До цього часу так і не завершено епопею із районним довгобудом - реконструкцією спортивної зали РДЮСШ «Колос», який розташований на ПМК 9. Нагадаю, що з фонду регіонального розвитку завдяки виграному проекту вдалось залучити 3 млн.грн., з районного бюджету в рамках співфінансування було виділено 1 млн.648 тис.грн. Також 1,5 млн.грн. було виділено попередньою владою на даний об’єкт. Витрачено вже близько 6 млн.грн. А спортивна зала досі не введена в експлуатацію, хоча відкриття планувалось на серпень місяць. Без дозволу розторгнуто договір із виконавцем робіт. Котельні, яка мала бути згідно документації, немає, а гроші перераховані. Підрядник в розмові в присутності голови райдержадміністрації говорив про відкат  Прохорову. От результат діяльності наших великих чиновників.

Жахливою є ситуація із забезпеченням певних категорій населення пільговими медикаментами. Головний лікар ЦПМСД неодноразово зверталась до райдержадміністрації, але відповіді ніякої немає. Головний лікар ЦРЛ звертався щодо забезпечення лікарні коштами на заробітну плату та отримує відповідь, що це не належить до компетенції райдержадміністрації. То для чого тоді такий орган влади? Навіщо виділяти гроші на делеговані повноваження? Для чого Закон «Про місцеві державні адміністрації»?

За моєї ініціативи та допомоги аграріїв було проведено ремонт у дитячому таборі «Пролісок», який вже був на грані закриття, проведено ремонт пологового відділення, капітальний ремонт дороги - в’їзду до міста, за який на мене одягнуто кайдани. Натомість голова райдержадміністрації лише хизується досягненнями у своєму звіті. Виходить, якщо щось зроблено, то це райдержадміністрація, а якщо нічого не було, то районна рада. Так, дійсно сьогодні є проблема між районною радою і РДА – районна рада не займається бізнесом в своїх інтересах, а переймається розвитком Козятинського району, а весь чиновницький склад райдержадміністрації йшов до влади з однією метою – збагачення. Дуже хотілось би, щоб закон про незаконне збагачення все-таки був прийнятий і посадові особи, які все життя просиділи у своїх кріслах на мінімальних зарплатах, розповіли, звідки взялись їхні статки, майно, бізнес.

Сьогодні райдержадміністрація зриває засідання постійних комісій, сесій, по вказівці голови райдержадміністрації та ще одного «великого» начальника-депутата районної ради, в підпорядкуванні якого знаходиться 5-6 осіб з депутатського корпусу. То які інтереси вони лобіюють?

Сьогодні вперше в Козятинському районі відбувся конкурс на призначення директора ЗНВК, вперше розподілено кошти на проведення ремонтів між усіма школами, чого ніколи не робилось. Хоча начальник відділу освіти сильно цьому опиралась, адже до цього спрямовувала фінансування на власний розсуд, прикормлюючи певні округи з метою подальшого обрання депутатом органу місцевого самоврядування.

Через отаку позицію безвідповідальності та меркантильності дані особи призводять до соціальної напруги на теренах нашого району. Ладу в нас не буде, поки до влади йтимуть люди, які мають лише одну ціль – зробити собі бізнес на коштах держави і громади. То можливо вже нарешті настав час щось змінити в собі і почати думати не лише про особисті інтереси, а працювати для того, щоб наші діти залишались на Батьківщині, а не шукали кращої долі деінде. Лише зменшивши непомірні амбіції та марення можна спільно та ефективно працювати на благо Козятинщини.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація