Віктор Слободянюк: «Районна рада всіляко сприятиме дотриманню законності у вирішенні гострих питань»

Непростим видалось пленарне засідання чергової 12 сесії Козятинської районної ради, що відбулося минулої п'ятниці, 17 березня. Бурхливе обговорення парламентарями окремих питань, ігнорування депутатами голосування і врешті-решт демонстративне залишення зали засідань, емоційні вигуки, кількаразові перерви та вимушені переголосування через порушення процедури голосування - декількагодинна виснажлива, однак результативна у підсумку робота, адже прийнято рішення із понад півсотні важливих для життєдіяльності району питань.

- Результат роботи районних обранців минулої сесії дійсно задовільний, - прокоментував означені події голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк. - Маємо підтримку багатьох районних програм, без яких унеможливлювався б розвиток освіти та медицини району, без яких призупинився б ремонт доріг та функціонування деяких установ Козятинщини.

Однак, мушу констатувати, що поведінка та гучні заяви окремих народних обранців району, як-то: демонстративне полишення зали та самовільне ігнорування участі у голосуванні, прямо суперечать Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" та Регламенту роботи Козятинської районної ради у частині виконання місцевим парламентарем своїх обов’язків (де чітко зафіксовано, що депутат повинен "всебічно сприяти вирішенню питань ради"). До того ж у такий спосіб депутати показали власну неспроможність виконувати ті повноваження, що на них поклали їхні ж виборці – вирішувати долю питань, що пов’язані із життєдіяльністю громади.

Так само у порушення власних посадових обов'язків діяли на сесії районної ради представники райдержадміністрації, які не підтримали, ба більше: відверто перешкоджали прийняттю окремих питань функціонування Козятинської районної лікарні, зокрема, намагались зірвати голосування щодо призначення головного лікаря медичного закладу. Такі дії зазначених осіб для мене просто незрозумілі, адже позитивний результат від прийняття цього рішення очевидний.

Паралельно із цим, приємно відзначити, що більшістю депутатів районної ради було схвалено виділення коштів у загальній сумі 5 мільйонів гривень на підтримку центральної районної лікарні (на поточний та капітальний ремонти, на закупівлю медичного обладнання). На жаль, такі суттєві фінансові вливання у розвиток закладу охорони здоров'я відбуваються лише із районного бюджету. Тому принагідно хотілось би вкотре нагадати міській владі про оговорене співфінансування центральної районної лікарні. Адже, попри наявне недофінансування із міського бюджету, персонал медичного закладу надає послуги містянам. Покращення ж умов отримання та підвищення рівня якості медичних послуг напряму пов'язане зі збільшенням коштів, що виділяються на потреби лікувального закладу.

До слова, не можу оминути увагою повну антисанітарію, із якою протягом останніх місяців (після переїзду у приміщення колишньої відділкової лікарні) змушені стикатися усі відвідувачі та персонал районної лікарні. Причина - діяльність міської котельні, що розташована на території медзакладу. Суцільна багнюка вперемішку із паливними матеріалами сумнівної якості, відсутність будь-якої загорожі навколо котельні, що призвело до поширення бруду по усій території лікарні. Такий стан речей недопустимий поблизу лікувального закладу, а тому найближчим часом для встановлення порядку та притягнення у законному полі відповідальних за даний санітарний та екологічний безлад буде створена районна комісія, до складу якої увійдуть представники відповідних контролюючих служб (санітарно-епідеміологічної, екологічної) та правоохоронних органів.

Ще один досить важливий момент, що стосується благоустрою території центральної районної лікарні - облаштування автостоянки. Наразі її відсутність створює певний автомобільний хаос біля приміщень медичного закладу, а отже заважає іншим учасникам дорожнього руху. Про негайне виправлення такого стану речей зазначається у зверненні до міського голови, що нещодавно направила районна рада.

Хочу ще раз підкреслити, що районна рада чітко позиціонує місто Козятин саме як районний центр Козятинщини. А значить влада району готова брати активну участь у благоустрої міста, у облаштуванні та розбудові ключових майнових об'єктів - будинку культури, центральної площі тощо. Закликаємо міську раду залучати районні структури та служби для проведення різноманітних спільних міськрайонних заходів. Адже не може і не повинно бути поділу мешканців краю. Усі ж розмови про подібний "територіальний" поділ розцінюю як політичні ігри. Однак настав час їх припинити і лише конкретними діями сприяти розвиткові міста Козятин - районного центру. Про це також йдеться у згаданому вище зверненні районної ради до міського голови.

Повертаючись до подій на пленарному засіданні 12 сесії районної ради, хотів би прокоментувати ухвалене районними парламентарями рішення про прийняття до спільної комунальної власності сіл, селищ Козятинського району будівель Козятинської районної міжколгоспної будівельної ПМК-9. Дехто із "гостей" у залі дозволив собі вигуки-звинувачення у рейдерському захопленні, що прикриває зазначене рішення. Тим часом самі депутати - керівники сільгосппідприємств району, які свого часу передали ПМК-9 майнові частки, різко засудили саме дії так званих "керівників" організації. Адже по факту їх ніхто такими не призначав, не обирав і не надавав подібних повноважень. З огляду на означені дії (у яких, до речі, ще повинні розібратися органи правопорядку), і було прийняте рішення на сесії районної ради зробити майновий комплекс ПМК-9 (що не використовується за призначенням вже багато років) та потужності будівельної організації надбанням громади Козятинщини.

На жаль, самозванців (тобто тих, хто задля власної матеріальної вигоди займається певною діяльністю без законних на те підстав) вистачає у різних галузях. На порушників законів правочинних і моральних у царині інформації звернув увагу депутатського корпусу районної ради із трибуни сесії депутат Дмитро Шкрябій. Парламентар зачитав власне депутатське звернення до правоохоронних органів щодо встановлення законності діяльності одного із приватних місцевих ЗМІ, представники якого протягом останніх декількох років дозволяють собі не просто не дотримуватися усіх існуючих регламентів роботи журналістів, але й відверто та безпідставно поливати брудом будь-кого, причому не тільки на шпальтах друкованого щотижневика, а й на просторах однойменного інтернет-ресурсу. Часто представники зазначеного часопису перекручують реальний стан речей, висвітлюють інформацію про події однобоко, не гребують використовувати при цьому історії смерті краян - усе задля створення потрібної "замовнику" (тому, хто платить за це гроші) картинки світу. Разом із цим останнім часом від видання - друкованого і віртуального - усе частіше віє екстремістськими закликами, що вочевидь повинно стати предметом розгляду державної служби безпеки.

Завершуючи сказане та підсумовуючи події минулої сесії районної ради, ще раз зауважу: районна влада неухильно спрямовуватиме власні дії на розбудову та розвиток Козятинщини, на наведення порядку в усіх напрямках життєдіяльності району, на дотримання законності та унеможливлення будь-яких порушень чинного законодавства на теренах краю.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація