Віктор Слободянок:«Якщо нас не почують, ми готові до радикальних дій у збереженні районної лікарні»

Таку чітку і жорстку позицію висловив голова Козятинської районної ради, коментуючи "Проект створення госпітальних округів у Вінницькій області", згідно якого у Козятинському районі та м. Козятині передбачається лікарня планового лікування, іншими словами планується закриття хірургічного, травматологічного, реанімаційного, пологового, інфекційного відділень.

- Відповідні зміни винесені Міністерством регіонального розвитку за згодою обласного департаменту охорони здоров’я, який подав рекомендації з цього приводу Міністерству охорони здоров’я України.Звістка про ліквідацію на Козятинщині лікарні інтенсивного лікування стала для усіх нас просто "громом серед ясного неба", - зауважив Віктор Миколайович. - Адже неодноразово до цього керівництво департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації відвідувало приміщення районної лікарні та медичного закладу відновного лікування, що створений на базі колишньої відділкової лікарні. Саме представниками цього структурного підрозділу ОДА висловлювались пропозиції обміну майновими комплексами та запевняння у підтримці цього процесу коштами із обласного бюджету. При цьому, вочевидь, жодних навіть натяків на позбавлення нашої лікарні статусу інтенсивного лікування не виникало.

Тепер же ми повинні погодитися із тим, що у Козятині залишаться лише неврологічне та терапевтичне відділення. Фактично, всі гострі стани, пологи, операції, інфекційне відділення, хірургія будуть здійснюватися в Калинівці або в іншій районній лікарні. Це просто жахливо! Вважаю прийняття такого рішення недопустимим!

Ця пропозиція антигуманна та ще й протизаконна, оскільки відстань до найближчої лікарні інтенсивного лікування перевищуватиме 60 км, що не гарантуватиме своєчасну (до 60 хв.) доставку пацієнта з віддаленого населеного пункту. Останній факт суперечить Постанові Кабінету Міністрів № 932 від 30.11.2016 р. "Про порядок створення госпітальних округів": північно-східна частина області (Козятинський, Погребищенський, Оратівський райони із населенням 120 тис. чол.) втратить оперативність та доступність до екстреної медичної допомоги.

Звісно, ми з цим не погоджуємось, а тому діємо рішуче і швидко. Отже, у понеділок, 16 січня, я разом із народним депутатом України Петром Юрчишином (який підтримує збереження у Козятині лікарні інтенсивного лікування) мав зустріч із губернатором Вінницької області Валерієм Коровієм. Цікаво, але й сам Валерій Вікторович був шокований інформацією про позбавлення Козятинщини лікарні. Виявляється, директорка обласного департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович затвердила рекомендації ліквідувати медичний заклад, попередньо не погодивши це рішення з керівництвом області.

Такий стан речей для мене зовсім незрозумілий, це мене шокує! Хто дав право чиновниці, нехай і тій, що обіймає відповідальну посаду, приймати важливе для життєдіяльності цілого району рішення, не повідомивши про нього (навіть про наміри його) владі Козятинщини? Чому ця ж чиновниця тоді не організувала зустрічі із колективами відповідних медичних закладів, із трудовими колективами району? Хто дозволив їй брати на себе відповідальність за позбавлення козятинців лікарні?

Попри це, мушу констатувати, що зустріч із головою облдержадміністрації стала результативною: Валерій Коровій запевнив, що у Козятині лікарня інтенсивного лікування залишиться, - підкреслив Віктор Слободянюк.

Однак, для закріплення цього статусу за Козятинським районним медичним закладом, головою районної ради було ініційовано внесення змін до статуту Комунального закладу "Козятинська центральна районна лікарня Козятинської районної ради":

- У новій редакції Статуту буде нарешті затверджений той очевидний факт, що Козятинська ЦРЛ є лікарнею інтенсивного лікування, - звернув увагу Віктор Миколайович. - Відповідно до цього, буде розписаний весь спектр напрямків профільних медичних послуг, іншими словами - затверджено роботу відділень: пологового, гінекологічного, реанімаційного, інфекційного і так далі. Саме це питання і стало головним на 11 позачерговій сесії районної ради 7 скликання, що відбулась у вівторок.

На 18 січня було заплановано поїздку голови районної ради Віктора Слободянюка та депутата Верховної Ради України по 13 округу Петра Юрчишина до Кабінету Міністрів України із клопотанням про внесення змін до проекту створення госпітальних округів у Вінницькій області в частині надання Козятинській ЦРЛ статусу лікарні інтенсивного лікування. Клопотання підписали, окрім керівництва району, очільники профспілкових комітетів залізничних підприємств, сільгоспвиробників, медиків, працівників держустанов тощо. Ця спільна заява стала результатом організованої районною радою ще минулої п'ятниці зустрічі із профспілками краю.

- Що ж стосується тих, не побоюсь цього слова, "вискочок", що сьогодні через соціальні мережі намагаються підбурити мешканців краю на виявлення громадського супротиву, пораджу їм краще зайнятися виконанням своїх професійних обов'язків, - зазначив Віктор Миколайович. -  І на складній для мешканців району ситуації не піаритися (знаю, що вже деякі політичні сили піднімають нібито "контроль" цього питання на свої прапори).

Переконаний, що у вирішенні питання навколо ЦРЛ стихійні мітинги, тим паче біля будівель РДА чи районної ради нічого не дадуть. Набагато результативніше діяти у правовому полі, використовуючи аргументи Закону, апелюючи ними у владних кабінетах вищого рангу, чим наразі керівництво району і займається.

Разом з цим у випадку продовження ліквідації районної лікарні я готовий сам стати ініціатором проведення загальнорайонного страйку, у якому (є така домовленість) візьмуть участь усі профспілки підприємств та організацій Козятинщини. Ба більше: ми готові зупинити усе виробництво у районі на день для того, аби голос Козятинщини у вирішенні долі нашої лікарні почули! Однак, такі радикальні міри застосовуватимемо тільки у разі крайньої необхідності.

Отже, наразі я закликаю усіх мешканців Козятинщини до спокою. Запевняю, я, як голова районної ради, роблю усе можливе для збереження ЦРЛ. Сподіваюсь, що ось так - спільними конструктивними зусиллями у законному руслі ми вирішимо цю раптово посталу проблему на користь громади міста і району.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація