21 позачергова сесія не відбулась

24 квітня мала відбутися 21 позачергова сесія районної ради 7 скликання. Але станом на 10:00 годину головою районної ради Віктором Слободянюком пленарне засідання так і не було відкрито у зв’язку з відсутністю кворуму.

Сесія ради є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради, тобто не менше 18 чоловік. До сесійної зали із 34 депутатів з’явилось лише 13.

Навмисне блокування роботи сесії

Голова районної ради Віктор Слободянюк поінформував присутніх, що позачергова сесія була скликана у зв’язку з клопотанням райдержадміністрації та зазначив, що більшість депутатських крісел пустує, не випадково, адже напередодні відбулось засідання фракції БПП, де було прийнято рішення блокувати роботу сесії, що схвалив голова райдержадміністрації. У підсумку не з’явились в сесійну залу його заступники, начальник відділу освіти, а також члени фракцій, які прийняли рішення підтримати дану змову. Абсолютно незрозумілими є дії виконавчого органу влади, який спочатку ініціює проведення сесії, а потім приймає рішення ігнорувати засідання.

Своїми діями райдержадміністрація блокувала врахування субвенцій сільських, селищних рад на суму 415 923 грн. Не враховано субвенцію міської ради в сумі 3 млн. 621 тис. 762 грн. на вторинну медичну допомогу.

  Не відбулось виділення коштів на галузь охорони здоров’я 804 240 грн. (придбання інсуліну ЦРЛ – 266803 грн., ЦПМСД на оплату праці, придбання пільгових медикаментів, закупівлю автоматизованих робочих місць лікарів – 537436 грн.) та на придбання медичного обладнання ЦРЛ – 1 млн. 720 тис. грн., які надійшли з державного бюджету ще у грудні 2017 року.

Не виділено на галузь культури -  38260 грн. та  утримання сільських закладів культури – 272150 грн.,   на реалізацію районної Програми розвитку архівної справи у Козятинському районі на 2018-2020 роки  - 33404 грн.  та  на утримання соціальних працівників в с. Махнівка, Флоріанівка  - 62100 грн.

Не розподілено залишок державної субвенції в галузі освіти в сумі  5 млн. 848 тис. 323 грн. (на оплату праці педагогічним працівникам – 2 млн. 924 тис. 993 грн., придбання шкільних автобусів – 2 млн. 100 тис. грн., комп’ютерних комплектів – 251 тис. 180 грн. 04 коп., комплектів навчального обладнання та навчальних посібників для початкової школи – 300 тис. грн., утримання сільських дошкільних закладів та шкіл – 272 тис. 150 грн.).

Не проведено необхідне фінансування районної лікарні

До порядку денного було включено важливе питання про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік, від якого залежало фінансування районної лікарні, зокрема поновлення на рахунках закладу 1 млн 720 тис. грн цільових коштів, виділених з державного бюджету за підтримки народного депутата Петра Юрчишина, які надійшли вкінці грудня минулого року та мали б бути спрямовані на  розрахунок за обладнання, що вже перебуває у закладі. Як повідомив голова районної ради,  на теперішній час є загроза блокування рахунків лікарні до розрахунку за УЗД-апарат та вжиття штрафних санкцій в розмірі 170 тис. грн. Тобто виникає серйозний колапс щодо подальшого функціонування ЦРЛ, виплати заробітної плати, закупівлі медикаментів та надання медичної допомоги населенню Козятинського району.  

Як бачимо, райдержадміністрація демонструє «відмінну» роботу, повністю блокуючи фінансування районних установ та основних галузей життєдіяльності району, що тягне за собою серйозні наслідки.

Коментуючи ситуацію, головний лікар Козятинської ЦРЛ Олександр Кравчук, зазначив, що керівництвом райдержадміністрації була дана обіцянка поновити 1 млн. 720 грн. на рахунках лікарні ще у І кварталі 2018 року, але таке важливе питання навмисне затягувалось. В результаті сучасний новий рентген-апарат, вартість  якого становить близько 3 млн.грн., повернутий власнику. Важливим також було виділення 266 тис. грн. на закупівлю інсулінів та врахування державної субвенції з міського бюджету на виплату заробітної плати.

Існує додаткова потреба закладу у коштах для закупівлі вакцини від сказу та правця, забезпечення надання медичної допомоги соціально незахищеним верствам населення. Олександр Миколайович зауважив, що відповідне звернення було направлено в райдержадміністрацію.

Незрозумілим є зволікання у вирішенні таких важливих питань. Лише нещодавно усі посадовці були присутні на офіційному відкритті оновленого пологового відділення та раділи досягненням лікарні, а сьогодні заклад опинився у такій незрозумілій ситуації, яка, за словами головного лікаря створена штучно. Однак, незважаючи на всі труднощі, Олександр Кравчук запевняє, що належна медична допомога населенню надаватиметься і надалі, як би тому не намагались перешкоджати. В подальшому будуть вживатись усі необхідні заходи в рамках чинного законодавства для вирішення проблемних питань.

Обговорено реформування первинної ланки надання медичної допомоги

У продовження медичної теми присутні заслухали в.о. головного лікаря ЦПМСД Валентину Лобченко, яка поінформувала щодо наказу МОЗ від 06.02.2018 № 178/24 Про затвердження Порядку формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги, який визначає механізм та умови формування мереж ПМД, а також порядок розроблення і затвердження плану спроможної мережі.

Порядком визначена наступна структура мережі:

1). Центр, який підключає до себе медичні заклади;

2). Центральна амбулаторія, яка має у своїй структурі не менше 7 лікарів – така амбулаторія наразі в районі відсутня;

3). Амбулаторії групової практики (тип АГ – 2 і більше лікарів, обслуговує не менше 3 тис. осіб) – таких амбулаторій налічується в районі 4;

4). Амбулаторії моно – практики (тип АМ – 1 сімейний лікар, має обслуговувати  не менше 1,5 тис. осіб) – таких амбулаторій є 7;

5) Пункт здоров’я – нерегулярне місце надання первинної медичної допомоги, створюється у тих населених пунктах, де проживає не менше 750 осіб. Наказом дозволяється об’єднувати декілька населених пунктів, які знаходяться недалеко один від одного. Таких пунктів здоров'я у нас може бути утворено 13. Варто зазначити, що зараз в районі нараховується 50 ФАПів та ФП. У пункті здоров’я не передбачені штатні одиниці, він утримується за рахунок органів місцевого самоврядування.

Заслухавши дану інформацію, сільські голови висловили своє обурення, адже жителів територіальних громад просто залишають без доступної медичної допомоги.

За словами Валентини Петрівни, ст.7 Закон України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування сільського населення» передбачає наявність ФАПів та ФП. А Закон завжди вище наказу. Тож наразі дійсно не можна пускати дане питання на самоплин.

За підсумком обговорення було вирішено підготувати спільне звернення депутатів районної ради, голів сільських, селищних рад до Кабміну, Міністерства охорони здоров’я, Верховної Ради України щодо забезпечення сільського населення доступною медичною допомогою.

Покинувши сесійну залу голова районної ради Віктор Слободянюк разом із очільниками територіальних громад завітали до приймальні голови райдержадміністрації, аби дізнатись про причину блокування проведення сесії. Однак голова РДА наразі перебуває у відпустці, а його заступників не було на робочих місцях. Ось так старанно працює керівництво виконавчого органу влади на Козятинщині!

                                            

                                             

                                                                   

                                           

                                           

                                           

                                                           

 

 

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація