26 лютого – День кримського спротиву російській окупації

Шість років тому в Криму сталися події, які принесли біду й нещастя мешканцям усього півострова – влада Російської Федерації окупувала автономію у складі України. Такі дії вважаються початком російської агресії на території нашої держави.

Анексія Криму Росією, яка була спрямована на насильницьке протиправне відторгнення Кримської автономії та Севастополя від України та їх приєднання до Російської Федерації на правах суб'єктів Російської Федерації, була здійснена протягом лютого-березня 2014 року і закріплена Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення дати початку тимчасової окупації» від 15 вересня 2015 року № 685-VIII.

Цей Закон сприяє захисту прав держави, громадян і юридичних осіб, а також посилює позиції України у судових спорах проти російської влади.

Прийнятий закон визначає офіційну дату початку окупації півострова військами Російської Федерації – 20 лютого 2014 року.

В Україні Днем спротиву Криму російській окупації проголошено 26 лютого. Саме у цей день у 2014 році перед будівлею Верховної Ради Криму пройшов мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, в тому числі, з партії «Русское единство».

Як наголошується у пояснювальній записці до законопроекту, «фактичне захоплення Верховної ради АРК сталося 26 лютого 2014 року, а порушення Збройними силами РФ порядку перетину державного кордону та незаконне перебування на українській території, з метою окупації півострова – ще 20 лютого 2014 року».

Окупація Криму відбулась через те, що доходив завершення процес остаточної інтеграції півострова в Україну. Росія втрачала останні важелі впливу на Крим та українську державу.

В радянські часи інтеграція мала соціальний та економічний характер, та з моменту набуття Україною незалежності – ментальний. І велику роль у цьому процесі зіграли повернення на Батьківщину кримськотатарського народу та відновлення Української церкви.

Дії влади Російської Федерації з окупації частини території (Автономної Республіки Крим) сусідньої суверенної держави та втручання у її внутрішні справи, стали причиною масштабного невдоволення і об'єктом гострої критики світової громадськості протягом останнього часу, яка називала військову агресію Російської Федерації міжнародним злочином проти світу і безпеки людства, а анексію Криму – порушенням чинного законодавства суверенної України, фундаментальних норм міжнародного права і низки міжнародних договорів.

Удар по Україні був нанесений в спину таємно, без оголошення війни, в час найбільш трагічних подій, коли в центрі української столиці масово гинули мирні люди, - у час Революції гідності.

Інтервенція стала першою частиною збройного конфлікту між Росією та Україною і завершилася анексією Криму. Наступним етапом стала війна на сході України, в якій українські військовики активно протистоять російським військам, терористичним угрупуванням "ЛНР" та "ДНР" і російським диверсійним загонам.

Насильницька анексія Криму не визнається українською державою, не визнається й Генеральною асамблеєю ООН, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, а також суперечить рішенню Венеціанської комісії, натомість російською владою трактується як «повернення Криму до Росії».

Дата початку анексії Криму є символічною. Днем раніше, 19 лютого 1954 року, рівно 60 років до анексії, на підставі указу Президії Верховної Ради СРСР півострів Крим та місто Севастополь були передані Україні.

Кримськотатарська громада під час анексії Криму виявилася найбільш організованою патріотично налаштованою частиною мешканців півострова, що у світлі опрацювання стратегії визволення Криму від російських окупантів примушує заново оцінити її потенціал і відвести їй справедливе місце.

Боротьба за повернення Криму ‒ це боротьба проти свавілля. Крим був украдений Росією в України силовим шляхом. Його анексія ‒ перший прецедент у історії Європи з часів Другої світової війни і Україна, об`єднавши всі зусилля, зможе повернути півострів, доведучи, що Крим – це Батьківщина українців і кримськотатарського народу, які по праву є господарями своєї землі.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація