9-10 березня - Шевченківські дні

9 березня Україна відзначає 202-у річницю з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка – українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча.

Народився Т. Г. Шевченко 9 березня 1814 року у с. Моринці.

Творчість Шевченка була багатогранною. Митець був і глибоким ліриком, і творцем епічних поем, і видатним драматургом та різнобічно обдарованим митцем. Літературна спадщина Шевченка складає велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму «Назар Стодоля» і два уривки з інших п'єс; дев'ять повістей, щоденник та автобіографію, написані російською мовою, записки історично-археологічного характеру («Археологічні нотатки»), чотири статті та понад 250 листів. З мистецької спадщини Шевченка збереглося 835 творів живопису й графіки, що дійшли до нас в оригіналах і частково у гравюрах та копіях. Її доповнюють дані про понад 270 втрачених і досі не знайдених мистецьких творів. Натомість у літературі про його мистецьку спадщину безпідставно приписувано йому чимало творів живопису й графіки інших авторів (досі зареєстровано 263 такі твори).

Тарас Григорович Шевченко помер 10 березня 1961 року.

Шевченківські дні відзначаються по всій країні масою формальних і неформальних заходів. Проходять конференції, виставки, літературні читання, концерти і т. д.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація