Асоціація органів місцевого самоврядування прозвітувала про роботу у ІІІ кварталі поточного року

19 жовтня відбулось  засідання правління ВОАОМС. Зустріч проходила в режимі он-лайн включення. У його роботі взяли участь  голова Асоціації Анатолій Олійник, керівник Секретаріату ВОАОМС Віктор Вікалюк, керівники структурних підрозділів Секретаріату Асоціації та члени правління.

Про роботу Центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів у ІІІ кварталі 2018 року прозвітував перший заступник керівника Секретаріату ВОАОМС Володимир Репей.

– Протягом звітного періоду Асоціацією надано 26 консультацій представникам органів місцевого самоврядування стосовно грантової діяльності та 12 консультацій щодо процесу добровільного об’єднання територіальних громад. Також проведена робота із адміністрування 15 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Вінницької області. Так, зібрано сім фінальних та 366 поточних звітів та надано 150 консультацій представникам громад стосовно реалізації проектів-переможців конкурсу, – повідомив Володимир Репей.

Володимир Репей зауважив, що Секретаріатом  здійснено роботу в напрямі визначення потенційних донорів для грантової діяльності Асоціації органів місцевого самоврядування та її членів. Зокрема, систематизовано перелік інтернет-ресурсів, для пошуку донорів та сформовано перелік позабюджетних джерел фінансування для органів місцевого самоврядування, додано до методичних рекомендацій з питань написання грантових проектів та їх реалізації, а також розміщено на офіційному сайті Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. Розпочато роботу зі створення карти потреб Вінницької області, зібрано та систематизовано інформацію щодо потреб області у грантовій допомозі.

Світлана Буяльська,  керівник Центру організаційно-правового забезпечення, розвитку і реформування місцевого самоврядування  розповіла, що протягом звітного періоду працівниками було надано низку консультацій, зокрема з юридичних питань, питань об’єднання та пошуку партнерів,відбувається постійний моніторинг законодавчих змін та інша юридична допомога. Крім того, було випущено та розіслано членам ВОАОМС 6 інформаційних бюлетенів з розясненнями актуальних для органів місцевого самоврядування питань.

– Протягом кварталу орг Центр брав на себе обов’язки  з організації та проведення нарад, семінарів та зустрічей з представниками органів місцевого самоврядування. Так, 21 вересня у Гнівані відбулося засідання Клубу голів ОТГ, організовано та проведено низку пізнавальних заходів для дітей зтериторіальнихгромад області, а також серію пізнавальних турів для самих представників омс Вінниччини. В подальших планах роботи – продовження надання юридичних консультацій, налагодження міжрегіонального партнерства, організація та проведення нарад, семінарів. зустрічей, інших навчальних заходів, – мовила Світлана Буяльська.

Аліна Саволюк, керівник Центру промоції та зовнішніх звязків повідомила, що у ІІІ кварталі Асоціацією реалізовано проект «The Neigbours come-in» спільно з центром волонтеріату в місті Кельце Республіки Польща. Проект Journey «Спільна організація для об’єднання  сільських мереж молодих підприємців» пройшов конкурсний відбір та став переможцем грантової програми ERASMUS +. Під час звітного періоду підготовлено усі необхідні документи для отримання гранту (пройдено процес валідації).  Початок реалізації проекту розпочнеться 1 грудня 2018 року.

За період роботи в третьому кварталі до Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування приєдналися нові члени – Махнівська територіальна громада Козятинського району та Якушинецька об’єднана територіальна громада.

В ході засідання обговорили та затвердили питання про зміни до бюджету Асоціації. За словами Ірини Ваколюк, головного бухгалтера Секретаріату ВОАОМС, членські внески сплатили лише 229 громад і 16 ОТГ, тобто наразі боржниками є половина членів ВОАОМС. Це затрудняє роботу Секретаріату, адже в планах на наступний квартал – випуск нового методичного посібника, проведення виїзних кущових семінарів, випуск газети та інше.

Підсумовуючи засідання, Віктор Вікалюк зазначив, що протягом 2018 року Асоціації вдалося залучити й додаткові джерела фінансування. Їх сума становить майже 1.5 млн гривень. Це грантові кошти та  внески партнерів.

Крім цього, в ході засідання правління затвердили план роботи секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування на ІV квартал 2018 року; питання про зміни до бюджету ВОАОМС та питання про прийом нових членів до ВОАМС.

            

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація