Центральній районній бібліотеці – 95 років!

28 вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, Козятинська районна книгозбірня урочисто відзначила своє 95-річчя.

Стрімко біжить час, несучи зміни у суспільстві та у ставленні до книги. Змінилися вимоги та виклики часу і до професії бібліотекаря. Ще вчора професія «бібліотекар» означала: книжку видав – книжку прийняв. Ще вчора одні люди вирішували за інших, що їм читати, а кого читати не належить, і табу цензури, здавалося, не скинути ніколи. Сьогодні ж бібліотечна справа є професією, що вимагає від працівників постійного пошуку, роботи над собою, удосконалення професійних знань. Бібілотекар є посередником між читачем та світовою інформаційною мережею.

Зі словами вітань з нагоди подвійного свята до колективу книгозбірні звернувся керуючий справами виконавчого апарату районної ради Анатолій Колісний, відзначивши особливу роль бібліотеки в культурному житті району та міста. Поділився спогадами, що під час навчання у школі користувався її фондами, а пізніше долучився до будівництва нового приміщення. Анатолій Якович підкреслив, що районне керівництво стоїть на позиції необхідності функціонування та подальшого розвитку бібліотеки відповідно до вимог часу, а також від імені голови районної ради побажав бібліотечним працівникам творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів благородній просвітницькій справі та вручив подарунок.

До привітань долучився начальник відділу культури і туризму Козятинської РДА Володимир Воронов. 

Здійснивши невеличкий екскурс в історію, ведуча розповіла, що районна бібліотека була створена у 1923 році, коли місто Козятин стало районним центром. Під час Другої світової війни бібліотека була повністю зруйнована і втратила  понад 22 тис. книг. Друге життя книгозбірня отримала  лише у 1947 році, коли була відбудована силами громадськості, фонд її складав 3500 книг. У 1979 році бібліотеки району були централізовані в єдину бібліотечну систему, що сприяло створенню нових відділів. У 1988 році центральна районна книгозбірня разом з дитячою бібліотекою розмістилась у новому триповерховому приміщенні, що було споруджено методом народної будови.

Сьогодні нову сторінку історії районної бібліотечної системи пише її керівник Анна Мочарська, яка має досвід роботи в галузі понад 30 років. Анна Клавдіївна нагородила Грамотами працівників районної бібліотеки та бібліотек-філій за активну участь в районних та обласних конкурсах, привітала Подяками бібліотекарів-ювілярів. З нагоди свята побажала колективу творчих знахідок, інтелектуальних успіхів, щоб  союз бібліотека-книга-читач розвивався та лише міцнішав.

Продовжила церемонію нагородження завідуюча районною дитячою бібліотекою Людмила Фещук, відзначивши Грамотами читачів-переможців районного конкурсу «Творчі канікули-2018» та акції «Кращий читач літа».

Слова вітань висловила і помічник народного депутата України Лілія Крилова, а також вручила подяки за підписом парламентаря.

Музичні вітання звучали від аматорів району та вдячних читачів.

 

Козятинська централізована бібліотечна система сьогодні є інформаційним, культурно-освітнім та методичним центром нашого краю. Діяльність бібліотек Козятинщини – багатогранна, а праця бібліотекарів – клопітка, складна і надзвичайно потрібна.

Сьогодні бібліотека взяла на себе дозвілеву та виховну функцію, все робиться для того, щоб бібліотека стала центром спілкування молоді та проведення в ній змістовного дозвілля.

Працівники бібліотек різноманітними формами і методами бібліотечної роботи сприяють: популяризації літератури серед населення, на допомогу у навчанні, проводиться робота з питань правознавчого,  військово – патріотичного, трудового, морального, естетичного виховання.

З появою інтернет-центрів сутність бібліотеки та її послуг не змінилася, проте значно зросла якість обслуговування читачів, оскільки до наявних друкованих ресурсів бібліотеки додаються електронні повнотекстові видання, доступні через мережу Інтернет.

Варто зауважити, що Козятинська районна бібліотечна система займає перше місце у вінницькій області  щодо забезпечення мережею інтернет-центрів у сільських бібліотеках.На сьогоднішній день із 30 бібліотек-філій у 17-ти працюють інтернет-центри.

              

              

              

              

              

              

                

             

              

              

             

              

              

 

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація