День Конституції. В установах та організаціях району постійно проводяться правопросвітні заходи

28 червня 1996 року Верховна Рада нашої незалежної держави прийняла Конституцію України — наш Основний Закон.

Закони підказують нам усім — і малим, і дорослим — як жити у своїй країні та з її сусідами у злагоді й мирі. А Конституція України визначає, якими бути усім отим законам. Але, незважаючи на настільки значний вік Основного закону, багато хто до цих пір не знають, які права є у простих українців, і як ці права захистити.  Основний закон містить безліч хороших норм.   

 Так, стаття 3 говорить: "Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави". "Громадяни мають рівні конституційні права, не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками " проголошує стаття 24.  Ну і нарешті  стаття 59 гарантує «Кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав». Важливість та особлива соціальна значимість права на правову допомогу полягає  у тому, що воно виступає своєрідним посередником у реалізації особою інших прав. Нам гарантується, що держава захищає права і свободи людини, а в разі їх порушення можна звернутися до суду. Але чи усі знають як реалізувати це право. 

Майже три роки Козятинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та підпорядковані йому бюро правової допомоги допомагають громадянам вирішити правові питання, а також захистити свої права та законні інтереси.

Протягом цього часу працівниками центру надано близько двадцять однієї тисячі правових консультацій. В установах та організаціях району постійно проводяться правопросвітні  заходи. 
Як бачимо, на сьогодні наша держава не тільки задекларувала право на професійну правничу допомогу  у Конституції, але й надала реальну можливість його реалізувати. 

Нагадаємо, що отримати безоплатну правову консультацію Ви можете звернувшись до Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п'ятницю з 09-00 до 18-00,  за адресою: Вінницька обл., м. Козятин, пров. Кондрацького, 1 А тел. (04342) 2-00-17, 2-02-07.
Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація