Діяльність комунальних установ – тема публічного обговорення

 

19 липня, одразу після завершення чергової сесії, під керівництвом голови районної ради Віктора Слободянюка відбулось публічне обговорення діяльності комунальних установ району.

В засіданні взяли участь депутати районної ради, представники райдержадміністрації, керівники комунальних установ та підприємств, громадських організацій, сільські, селищні голови, небайдужі жителі району та міста, ЗМІ.

Було запрошено і міського голову, але на публічне обговорення він не з’явився.

На початку засідання Віктор Слободянюк повідомив, що необхідність публічного обговорення виникла у зв’язку з великою кількістю проблем, які існують в роботі комунальних підприємств галузі охорони здоров’я та негативно впливають на надання якісних медичних послуг.

До слова було запрошено головного лікаря Козятинської ЦРЛ Олександра Кравчука, який зазначив, що вже другий рік поспіль існує серйозна проблематика в розвитку медицини району та розповів про нинішню ситуацію із фінансування очолюваного лікувального закладу.

Штат ЦРЛ налічує 473 працівника, з них 80 лікарів, 80% яких мають вищу кваліфікаційну категорію. Кількість населення, яке обслуговується, складає 63 тис. чоловік. Як вже раніше озвучувалось, існує додаткова потреба у виділенні 7 млн. 611 тис.грн. для забезпечення заробітною платою працівників лікарні до кінця року. Дефіцит коштів на заробітну плату виник внаслідок неповної передачі субвенції бюджетом м. Козятин, жителі якого отримують медичні послуги Козятинської ЦРЛ. Внаслідок цього зареєстрована кредиторська заборгованість.

  • За 6 місяців колективом районної лікарні проліковано 5345 осіб, прийнято 200 пологів. Ми хочемо отримати за нашу працю відповідну оплату, - наголосив Олександр Кравчук. – Хто запитував міських жителів, куди скерувати їхню субвенцію? На жаль, вся наша робота саботується в частині недостатнього та несвоєчасного фінансування. Район та Глуховецька ОТГ в повному обсязі передали кошти субвенції, які спрямовуються не лише на зарплатню, а й на медикаменти, харчування та придбання засобів медичного призначення. Міський бюджет із 17 млн. субвенції, яка мала бути передана Козятинській ЦРЛ, виділив лише 3 млн.460 тис.грн., тобто жителі міста обслуговуються безкоштовно. На неодноразову кількість звернень до міського керівництва не отримано жодної відповіді чи пропозицій щодо шляхів виходу із даної ситуації. Не беруться до уваги і рахунки за фактично проліковану кількість пацієнтів, немає підписаної угоди про надання медичних послуг.

Як повідомив Олександр Миколайович, з 2745 осіб, які перебувають на диспансерному спостереженні в поліклініці, 1000 – міські жителі. Це – психіатрія, наркологія, кабінет довіри, фтизіатрія, ендокринологічний кабінет. Про подальше лікування цих людей ніхто не хоче думати.

Є проблема і у перереєстрації земельної ділянки, на якій на даний розташована районна лікарня. Така потреба виникла після обміну майновими комплексами, але і тут міською владою створюються перешкоди. Адже чомусь дана ділянка була віднесена до земель запасу. По даному питанню Козятинською районною радою виграно два суди.

Підсумовуючи сказане, Олександр Кравчук наголосив, що і надалі відстоюватиме інтереси колективу та пацієнтів, докладаючи усіх зусиль для розвитку та розбудови закладу.

Присутні заслухали інформацію начальника Козятинського РМЦ ПМСД Валентини Лобченко, за словами якої найголовнішим із проблемних питань залишається забезпеченість пацієнтів пільговими медикаментами та виробами медичного призначення пільгових верств населення. Зокрема на пільгові медикаменти на півроку потрібно 854 тис.грн., натомість виділено 150 тис.грн. На памперси, калоприймачі та пелюшки потрібно майже 180 тис.грн., але не виділено жодної копійки. Немає фінансування для придбання туберкуліну, вакцини проти грипу та харчування хворим на фенілкетонурію. Борг перед аптекою становить близько 75 тис.грн.

Пільгові медикаменти необхідні дітям з особливими потребами, особам з епілепсією, психічними захворюваннями, ветеранам та інвалідам війни. Валентина Петрівна розповіла, що спілкувалась з колегами з області і такої складної ситуації із фінансуванням по вище зазначеним пунктам немає ні в кого.

За словами Валентини Лобченко, на неодноразові звернення до райдержадміністрації щодо виділення коштів на пільгові медикаменти відповіді не було.

У нас дійсно гарна матеріально-технічна база, створені усі необхідні умови для того, щоб надавати якісні медичні послуги, - зазначає головний лікар ЦПМСД. -  Але фінансові проблеми мають негативний вплив на обслуговування населення. Сьогодні виділяються кошти на ремонт доріг, спортзалів, на освіту. Так, це все є важливим, та невже не можна знайти кошти на медичні потреби, на здоров’я людей?

Валентина Петрівна подякувала очільникам територіальних громад за співфінансуванням ФАПів, але за 2018 рік деякими сільськими радами не передані кошти на невідкладну допомогу, а також за технічне обслуговування газопроводів в приміщеннях фельдшерських пунктів. Звернула увагу представників влади, що станом на 01.07.2019 року по КП «Козятинський РМЦ ПМСД» виникла додаткова потреба в коштах на брикети для опалення нового приміщення Білопільської АЗПСМ (буде використовуватись твердопаливний котел). Орієнтовна  сума - 25000 грн. (5 тон.).

Головний лікар районної стоматполіклініки Андрій Пірожок повідомив, що фінансування комунального підприємства у ІІ півріччі становить лише 25%. Приміщення потребує проведення ремонту, необхідно закупляти комплектуючі для установок. Не вистачає кошів для обслуговування пільгової категорії населення.

Від питань медичних перейшли до проблем у галузі культури.

Директор Централізованої бібліотечної системи Анна Мочарська звернула увагу присутніх, що протягом останніх двох років існує проблема у фінансуванні районної бібліотеки для дорослих та бібліотеки для дітей, де з урахуванням технічних працівників працює 12 людей. Починаючи з серпня місяця не буде коштів на заплату, комунальні послуги, придбання літератури, ремонт приміщення та техніки. Анна Клавдіїївна наголосила, що бібліотека працює відповідно до чинного законодавства та не ділить відвідувачів за будь-якою ознакою, в тому числі на жителів міста чи району. У 2018 році з обіцяних міським головою 600 тис.грн було виділено 370 тис.грн. у 2019 році не виділено жодної копійки попри велику кількість звернень.

Варто зауважити, що в такій ситуації райдержадміністрація не знайшла кращого виходу, окрім як рекомендувати закрити районну дитячу бібліотеку, оскільки місто субвенцію не передає, а в районному бюджеті коштів немає. Відповідний лист Анна Мочарська зачитала.

Керівник наголосила, що бібліотека має гарну матеріально-технічну базу, яку необхідно підтримувати. 16 бібліотек по селах мають інтернет-центри. Внесла пропозицію провести круглий стіл за участі представників влади та радника голови ОДА з питань культури Наталії Морозової.

Голова райдержадміністрації повідомив, що міська влада готова розглядати питання створення міськрайонної бібліотеки, що може бути виходом з теперішньої ситуації. Даний варіант готовий підтримати голова районної ради Віктор Слободянюк, за умови, якщо це не суперечить чинному законодавству. Але ж нічого зараз не заважає передавати субвенцію, як і по інших галузях, для утримання бібліотеки, яка обслуговує жителів і району і міста.

Віктор Миколайович підбив підсумки публічного обговорення, запропонувавши наступні кроки для стабілізації ситуації:

- спільно з Департаментом охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації звернутися до Департаменту фінансів Вінницької ОДА  з проханням дофінансування лікарні і надання оцінки розподілу коштів державної медичної субвенції на 2018-2019 рік;

- звернутись до голови Козятинської міської ради щодо визначення кількості населення, яке обслуговує КП «Козятинська ЦРЛ» і фінансового покриття на медичне обслуговування. В разі відмови припинити безкоштовне обслуговування міського населення;

- звернутись до Державного бюро розслідувань і Кабінету Міністрів України з метою отримання професійного висновку стосовно розподілу державної медичної субвенції в 2018-2019 роках;

-  на підставі отриманих висновків підготувати звернення до Офісу Президент України щодо сприяння вирішення існуючої ситуації і збереження надання медичної допомоги населенню;

- райдержадміністрації спільно з районною радою вишукати кошти на пільгове обслуговування населення;

- провести засідання круглого столу щодо подальшого фінансування бібліотеки та вивчення питання створення міськрайонної бібліотеки.

                        

                        

                        

                        

                       

                        

                        

                        

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація