Діяльність ряду комунальних установ під загрозою блокування

Внаслідок того, що 21 позачергова сесія, проведення якої було заплановано наприкінці квітня відповідно до клопотання райдержадміністрації, не відбулась, у критичній ситуації недофінансування опинились комунальні установи Козятинської районної ради. Нагадаємо, що у підсумку не з’явились в сесійну залу керівництво райдержадміністрації, начальник відділу освіти, а також члени фракцій, які прийняли рішення не йти на сесію.

Тож головою ради Віктором Слободянюком 22 травня було ініційовано проведення наради за участі депутатів районної ради, представників райдержадміністрації, керівників комунальних установ з метою пошуку шляхів виходу з ситуації, яка склалась, адже на кону опинились питання лікування та оздоровлення жителів району.

На початку зустрічі Віктор Миколайович зазначив, що до цього часу так і не розподілено вільний залишок коштів районного бюджету, що унеможливлює вжиття заходів по покращенню матеріально-технічного стану закладів охорони здоров’я та освіти. До того ж виникла серйозна проблема по Козятинському ЦПМСД у зв’язку з відсутністю коштів для закупівлі медичної інформаційної системи.

В.о. головного лікаря КУ «Козятинський РМЦ ПМСД» Валентина Лобченко наголосила, що з 1 липня розпочинається третій етап реформування первинної ланки медичної допомоги – підписання угоди з Національною службою здоров’я: «Для цього заклад має підключитись до медичної інформаційної системи (МІС), трансформуватись з комунальної установи в комунальне підприємство та отримати ліцензію. Основна проблема полягає у тому, що 31 травня спливає термін безкоштовного користування МІС «Мед Ейр». 72 тис. грн. виділила Глуховецька ОТГ для своїх працівників. На даний час коштів для закупівлі системи для лікарів по району не виділено. Необхідна сума складає 577 тис.грн.».

За словами Валентини Петрівни, непідключення до медичної інформаційної системи призведе до зупинки підписання декларацій з пацієнтами  (наразі кампанія триває і вже близько 8 тис. жителів району та міста обрали свого сімейного лікаря), стане на заваді отримання ліцензії закладом і, як результат, унеможливить підписання угоди з Національною службою здоров’я України та надходження капітаційної ставки.

Комунальна установа також має заборгованість за енергоносії, за оренду приміщень, існує додаткова потреба у коштах для закупівлі медикаментів.

Про проблеми районної аптеки «Надія» розповіла в.о. завідувача Наталія Свідерська. Керівник повідомила, що хоч аптека і отримала ліцензію, однак наразі нормальне функціонування установи унеможливлює відсутність коштів для закупівлі хоча б мінімального асортименту препаратів. Тому аптека не бере участі в урядовій програмі «Доступні ліки». За словами Наталії Іванівни численні скарги від громадян надходять у зв’язку з тим, що у селах закриті аптечні пункти.

На цьому, на жаль, проблеми медичної галузі району не завершуються. У продовження теми головний лікар центральної районної лікарні Олександр Кравчук зазначив, що до цього часу на рахунках закладу не відновлено 1 млн 720 тис. грн цільових коштів, виділених з державного бюджету за підтримки народного депутата Петра Юрчишина, які надійшли 29 грудня минулого року та у зв’язку з неможливістю використання на той момент, були повернуті до районного бюджету. Олександр Миколайович наполягає, що цільові кошти можна повернути закладу розпорядженням райдержадміністрації з подальшим затвердженням на сесії. Керівник закладу зазначає, що проблематика є і у загальному бюджеті районної лікарні, зокрема, дефіцит по заробітній платі становить 11 млн. грн. Враховуючи відсутність коштів, не проводиться вакцинація населення.

Всю складність ситуації на собі відчувають, в першу чергу, соціально незахищені верстви населення, які заклад у зв’язку з недофінансуванням не може забезпечити необхідними медикаментами для надання екстреної невідкладної медичної допомоги.

Головний лікар підкреслив, що такі дії райдержадміністрації дискредитують владу, яку вона представляє як виконавчий орган.

Відповідно до бюджетного запиту районна лікарня потребує 2,5 млн.грн на проведення капітального ремонту дитячого відділення та поточних ремонтів. Олександр Миколайович наголошує, що в аварійному стані перебувають зовнішні тепломережі, які потребують заміни.

Присутні заслухали директора РК ЗОВ «Пролісок» Олександра Бортника, за словами якого, 15 червня розпочинає свою роботу І табірна зміна. Для оздоровлення дітей згідно районної програми заплановано 500 тис. грн. Оскільки сесія не відбулась, то і коштів немає. То ж яким чином мають оздоровлюватись діти, невідомо…

В.о. обов’язки голови райдержадміністрації Сергій Прохоров посилався на те, що розподіл можливо провести тільки після призначення голови райдержадміністрації. На завершення наради посадовець повідомив,  для того щоб визначитись із внесенням пропозицій від райдержадміністрації, потребує часу на роздуми, а саме – 2 дні.

В ході обговорення піднятих питань голова районної ради Віктор Слободянюк наголосив, що подальше затягування із виділенням необхідних коштів призведе до повного блокування роботи комунальних установ. Тож, щоб уникнути цього, необхідно терміново провести позачергову сесію, на якій частково розподілити вільний залишок районного бюджету.

Тож чи відбудеться найближчим часом така необхідна позачергова сесія та як планувати комунальним установам свою роботу, поки що невідомо.

                                         

                                         

                                         

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація