До 150-річчя від дня народження М. С. Грушевського

У кожного народу є свої історичні постаті першої величини, яких не в змозі прикрити пил віків. До таких велетнів української національної культури належить Михайло Грушевський — визначний історик, археолог, літературознавець, соціолог, публіцист, письменник, організатор української науки, громадсько-політичний і державний діяч, засновник Української Народної Республіки.

З нагоди відзначення 150-річчя з дня народження Михайла Грушевського на Козятинщині пройшли святкові заходи.

В м. Козятині відбулась урочиста церемонія покладання квітів та вінків до пам’ятника Михайлу Грушевському за участі голови Вінницької обласної ради Анатолія Олійника, голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія, представників районного та міського керівництва, громадськості, представників підприємств, установ організацій. Також участь у заході взяли заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк та помічник голови Ігор Джус.

Відзнакою обласної державної адміністрації та обласної Ради за заслуги перед Вінниччиною нагороджено директора ТзОВ «Юзефо-Миколаївської АПК» Босака Олексія Михайловича.

Основне святкування розпочалось у с. Сестринівка – «родинному гнізді» М. С. Грушевського, адже тут проживав його дід - Захарій Іванович Оппоков. В цьому селі народилася його мати Глафіра Захарівна Оппокова. Також Сестринівці знаходиться музей ім. М. С. Грушевського, який в цьому році відзначає 10-річчя з дня відкриття.

На території музею було покладено квіти до пам’ятника Хреста примирення та могили дідуся М. Грушевського – З. Оппокова.

Супроводжувала гостей Л. Г. Левчук, яка розповіла про життя видатного державного діяча, його сім’ю.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник: «Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, а народ нацією. Держава Україна протягом сотні років боролася за свою незалежність, сотні тисяч синів і дочок віддали своє життя за те, щоб ми жили на Богом нам даній землі. Серед таких українців, які боролися за незалежність, за утвердження самостійної держави - постать Михайла Сергійовича Грушевського», - мовив до присутніх Анатолій Дмитрович. та висловив вдячність усім, хто доклав зусиль для відкриття музею та збереження історії рідного краю.

Вітаючи присутніх голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій відзначив важливість Михайла Грушевського - постаті такої величини, для України. «Ми маємо бути українцями, ми зобов’язані любити нашу землю, ми маємо поважати Україну, ми повинні підтверджувати свою ідентичність, як це робив Грушевський», - відзначив Валерій Коровій.

- Кобзарем називають Тараса Шевченка, Каменярем — Івана Франка... Михайла Грушевського називають Великим Українцем, адже йому вдалося пробудити національну свідомість цілого народу, йогопо праву можна вважати «головним ідеологом українства», - наголосив у вітальному слові заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк. – Сподіваюсь, що сьогодні ви по новому відкрили для себе багатогранний талант та життя нашого земляка – Михайла Сергійовича Грушевського - видатного українського вченого, громадського і державного діяча, який став символом української нації у ХХ ст., уособленням прагення України до незалежного державного буття.

З вітальним словом до присутніх звернулись також голова райдержадміністрації Олег Оркуша та міський очільник Олександр Пузир.

Грамоти обласної державної адміністрації та обласної Ради, райдержадміністрації та районної ради, подяки від народних депутатів, грошові винагороди та цінні подарунки було вручено науковцям, працівникам музею ім. М. Гушевського та всім, хто пропагує і вшановує діяльність та спадщину вченого світового рівня.

Усі присутні мали можливість оглянути міні-експозиції музеїв області.

                                                            

                                                            

                                                            

                                                           

                                                           

                                                         

                                                            

                                                          

                                                          

                                                          

                                                          

                                                          

                                                         

                                                          

                                                          

                                                          

                                                         

                                                         

                                                         

                                                         

                                                         

                                                         

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація