До Дня пам’яті жертв Голодоморів відбувся мітинг-реквієм

25 листопада у с. Самгородок відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів за участі представників районної ради, райдержадміністрації, духовенства, жителів села.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять загиблих від голоду та поклали до підніжжя меморіалу квіти. Також лампадками було викладено символічний хрест.

- Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми згадуємо з сумом та гіркотою. У ті страшні часи Україна втратила мільйони своїх кращих синів та дочок. Це не просто історична минувшина, а глибока духовна рана, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь, - зазначив керуючий справами виконавчого апарату районної ради Анатолій Колісний.

Моторошно ставало на душі, а невидимий жах сковував тіло і думки, коли лунали скорботні пісні, учні розповідали про голодомор, зачитували уривки історичних документів.

За своїм вражаючим  масштабом  Голодомор  можна  порівняти тільки з втратами нашого народу від  Другої світової війни.  Пік Голодомору прийшовся на весну 1933 року. В  Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, майже 25 тисяч – щодня. Голодомор  став  одним  із  найважчих  випробувань, що  випали на долю українського народу. І тому сьогодні варто  робити все, щоб наші  нащадки, особливо  діти  та  молодь, знали  про ті  лихоліття, свято берегли   їх  у  своїй  пам’яті  в  ім’я того, щоб  таке  страшне  минуле  ніколи не повторилось…

                                           

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація