До уваги автомобілістів: вперше за 20 років буде змінено склад автомобільних аптечок

Мотоциклетні, автомобільні та автобусні медичні аптечки мають бути оснащені засобами для надання першої допомоги при ДТП і не мусять містити будь-яких медичних препаратів.Крім того, у кожній аптечці буде інструкція, як надавати першу допомогу при ДТП.

Відповідний проект наказу підготували у Міністерстві охорони здоров'я, повідомляє прес-служба відомства.

«За статистикою, причиною приблизно 80% смертей внаслідок ДТП до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги є масивна кровотеча. Тому до мінімальної комплектації аптечки передусім будуть входити необхідні засоби для зупинки кровотечі: бинти різної ширини, серветки тощо. Замість гумового джгута у автомобільній аптечці буде механічний засіб для зупинки кровотечі по типу "САТ", який можна накласти собі самотужки. І абсолютно всі медичні аптечки – мотоциклетні, автомобільні та автобусні – будуть оснащені інструкцією з покроковими діями при ДТП», – йдеться у повідомленні МОЗ.

В оновлених аптечках не буде медичних препаратів – зеленки, таблеток, які мають термін придатності і далеко не завжди вчасно оновлюються в аптечці тощо. Крім того, ліки не стануть у нагоді при наданні екстреної допомоги нефахівцями. Це світовий досвід – не включати лікарські засоби в обов’язковий склад автомобільних аптечок. За необхідності, можна доповнити власну аптечку необхідними ліками.

Перелік медичних виробів та інших матеріалів, які повинні бути у складі аптечок медичних мотоциклетних, автомобільних та автобусних, востаннє переглядався Міністерством охорони здоров’я України 20 років тому. Теперішній проект наказу має на меті привести аптечки у відповідність до європейських норм та стандартів.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація