До уваги субсидіантів!

В зв’язку із змінами в порядку нарахування субсидій, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 р. № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. 1022», які діють з 1 травня 2018 року, призначення субсидії відбуватиметься лише після подання нових заяви та декларації для таких категорій осіб:

Орендарі житла.

Внутрішньо переміщені особи (ВПО).

Особи, які  зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

Особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за  адресою домогосподарства (до членів сім’ї належать: чоловік, дружина, неповнолітні діти, навіть, коли не проживають спільно).

Якщо доходи будь-кого з працездатних членів сім’ї відсутні або менші за розмір мінімальної заробітної плати за інформацією ДФС.

Якщо за осіб, що досягли 18-річного віку та не працюють, не навчаються, не зареєстровані у службі зайнятості, не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Особам, бажаючим отримувати субсидію на збільшену соціальну норму житла.

Причому орендарям, ВПО, громадянам, які використовують для опалення тверде паливо, а також домогосподарствам, де є особи, які  зареєстровані в житловому приміщенні, але фактично в ньому не проживають, і наділі призначення  субсидії на наступні сезони здійснюватиметься після подання заяв та декларацій.

Визначено, кому не призначається субсидія:

1. Якщо загальна площа квартири перевищує 120 кв.м, а житлового будинку - 200 кв.м. (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей).

2. Якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопедів).

3. У складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, і у них відсутні доходи, або середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або вони не сплатили ЄСВ у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців періоду за який враховуються доходи;

4. Будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив купівлю, набув право власності або оплатив послуги на суму, яка перевищує 50 тис. гривень.

5. Органом соціального захисту отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати ЖКП, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

6. Органом соціального захисту отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.

7. У разі перебування осіб за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи.

8. Якщо неповнолітні діти, маючи батьків, зареєстровані в житловому будинку самі.

Інші нововведення:

Затверджено нові бланки заяви та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім'ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального

обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Доходи від реалізації молока враховуються у розмірі 30 відсотків нарахованих сум при умові подання заявником документів, що підтверджують суму доходу від реалізації молока.

Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу незалежно від обсягу спожитих послуг.

Орган соціального захисту населення може запропонувати громадянину подати додаткові документи, які необхідні для розгляду питань комісією. В свою чергу заявник має право самостійно подати додаткові документи навіть у разі, коли йому цього не пропонували.

Встановлено 30-денний термін для можливості додати громадянином документи, які не подані одночасно із заявою.

Для пільгових категорій населення встановлений опалювальний період однаково, як і для одержувачів субсидій, з 16 жовтня до 15 квітня включно.

Крім того:

 Збільшено рівень доходу, який враховується при призначенні субсидій на оплату комунальних послуг для працездатних громадян з 2-х розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб до 3-х. На сьогодні це 1762*3 = 5286 грн. У разі призначення субсидії на тверде паливо як і раніше  2 ПМ.

Як фактично отриманий дохід враховується пенсія, стипендія, допомога при народженні дитини, допомога особам з інвалідністю з дитинства, по догляду за психічно хворими, допомога особам, які не мають права на пенсію, тимчасова допомога непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомога по безробіттю, дохід дітей до 18-річного віку.

Для фізичних осіб-підприємців першої групи враховуватиметься одна мінімальна заробітна плата, це 3723 грн. (було 2 ПМ - 3524), для платників єдиного податку другої групи – дві мінімальних з/пл - 7446 грн. (було 3 ПМ - 5286), для платників податку третьої групи – три мінімальних з/пл -11169 грн. (було 4 ПМ – 7048 грн.)

Соціальні нормативи використання природного газу для індивідуального опалення зменшено з 5,0 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період до 4,5; у разі використання електричної енергії для індивідуального опалення - з 51 кВт·г на 1 кв. метр опалюваної площі до 30. Також зменшено коригуючий коефіцієнт для розрахунку витрат на потреби опалення для 1-2 – поверхових будівель з 1,097 до 1,042 та для будівель на 3 і більше поверхів з 0,8 до 0,76. Норму площі житла у 75 кв. м для домогосподарств з однієї – двох непрацездатних осіб скасовано.

Нагадуємо:

Для отримання коштів невикористаної внаслідок економії житлової субсидії громадянам необхідно до 1 вересня поточного року подати заяви до управління соціального захисту населення.           

Заступник начальника управління 

соціального захисту населення І.С. Ольбішевська

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація