Доля Бродецької цукроварні залишається невизначеною

16 листопада у приміщенні будинку культури селища Бродецьке відбулася зустріч сільчан із можливим інвестором. На зустрічі були присутні голова районної ради Віктор Слободянюк та перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Прохоров.

Перед присутніми виступив Сергій Леонідович Ратенко - засновник ПП «Олександратранс», він же - потенційний інвестор. Підприємець має намір орендувати 30% території заводу (частину складських приміщень, залізницю) з метою будівництва елеватора. У цьому вбачає продовження життя виробничих приміщень колишнього цукрового заводу.

                                                                 

Звичайно, найголовніше питання, що цікавило місцевих жителів – збереження заводу та створення робочих місць. Інвестор повідомив, що для роботи на елеваторі потрібні будуть лаборанти, водії, вантажники, різноробочі. Загалом, передбачається створення не менше 25 робочих місць.

Висловили свою позицію і представники районної влади, загалом підтримавши наміри інвестора, якщо його діяльність буде здійснюватись у рамках закону та не буде нести шкоди.

Разом з тим, голова районної ради Віктор Слободянюк спростував інформацію, яка нещодавно з’явилась у ЗМІ щодо, нібито, вже погодженої реконструкції на території заводу, та наголосив, що на рівні району дані питання не обговорювались. Стосовно ж будівництва елеватора Віктор Миколайович зазначив, що дане питання має вирішуватись під контролем громади. А районна влада, у свою чергу, сприятиме добропорядним інвесторам.

                                                               

Рішення про виділення земельної ділянки ПП «Олександратранс» буде прийматись на сесії селищної ради.

Однак, можливе входження потенційного інвестора не вирішує болючого питання цукрового заводу. При обговоренні у залі не вщухали емоції. Людей хвилює загроза того, що теперішні власники можуть просто порізати завод на метал.

Пояснення з цього приводу спробував дати присутний у залі Олександр Басс, керівник «Мегамет» - компанії-власника Бродецького цукрового заводу. Підприємець зазначив, що вся ситуація, яка склалась навколо заводу, є наслідком діяльності попередніх власників. Підприємство мало пройти реконструкцію ще у 2004 році, були взяті кредити, а на що витрачені – невідомо. У результаті завод визнано банкрутом. На численні та емоційні запитання бродеччан про подальшу долю заводу Олександр Басс конкретної відповіді не надав.

                                                              

Відчуття реальної безвиході підсилила інформація про жахливі мільйонні борги підприємства, яку селищний голова Ярослав Лопатюк озвучив, зачитавши лист - відповідь Калинівської ОДПІ на запит щодо розміру заборгованості заводу.

                                                              

Емоційно передав думки та бажання усіх мешканців селища Анатолій Побережник. Чоловік впродовж 44 років трудився на цукроварні та наразі просто не може зрозуміти, як колись квітуче підприємство можна було довести до такого стану. І тепер ця незрозумілість і неясне майбутнє підприємства - просто незагоєна рана для кожного у Бродецькому, адже колись завод був справжнім годувальником: практично у кожній сім’ї був працівник заводу.

                                                              

Тож, поки що подальша доля Бродецького цукрового заводу залишається невизначеною. Тим часом місцеві мешканці не втрачають надії на відновлення його роботи.

                                                             

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація