Доступна первинна медична допомога для сільського населення

19 лютого заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк разом з головним лікарем РМЦ ПМСД Валентиною Лобченко з робочим візитом завітали до фельдшерського пункту в с.Лопатин та амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с.Самгородок.

Цього дня у Лопатині проводився виїзний прийом сімейним лікарем Тетяною Квасницькою, з якою більшість жителів села підписали декларацію. До ФП були запрошені громадяни для детального обстеження, які мають відповідні показання, зокрема проходження кардіограми, а при необхідності і реовазографії (метод діагностики стану периферичних судин кінцівок, оцінки руху крові в них) на апараті КАРДІО+.

За словами Валентини Петрівни даний апарат було придбано за кошти державного бюджету, передано на баланс районного ЦПМСД та закріплено за Самгородоцькою амбулаторією. Однак там він використовувався в основному як кардіограф, а реовазографій на ньому у 2018 році було зроблено лише 23. Тож з метою більш продуктивного використання КАРДІО+ було прийнято рішення залучати апарат для діагностики хворих на ФАПах та ФП Самгородоцької дільниці відповідно до графіка. Так, лише за декілька годин у Лопатині було зроблено 17 реовазографій. Дане обстеження є надзвичайно важливим для попередження та виявлення ускладнень у пацієнтів внаслідок цукрового діабету. Щира вдячність лунала від жителів села за можливість пройти таке обстеження на місці без необхідності поїздки до Самгородока чи райцентру.

Валентина Лобченко зазначає, що наразі докладається максимум зусиль для наближення та покращення якості медичних послуг у сільській місцевості.

На той час поки КАРДІО+ буде на виїздах, Самгородоцькій амбулаторії у користування був наданий абсолютно новий 6-канальний кардіограф.

Також заступник голови районної ради та головний лікар РМЦ ЦПМСД завітали до амбулаторії у Самгородку, поспілкувались з колективом та її завідуючим Михайлом Квасницьким.

За словами Михайла Федоровича дільниця амбулаторії включає 13 сіл на території 6 сільських рад, в яких проживає 5,5 тис. жителів. Амбулаторія має у своєму розпорядженні два автомобілі, робочі місця лікарів та реєстратора відповідно до вимог оснащені комп’ютерною технікою та програмним забезпеченням, наявне необхідне обладнання для надання первинної медичної допомоги населенню.

Завідувач амбулаторії розповів, що поки апарат КАРДІО+ перебуває на виїзді у Лопатині, пацієнти мають можливість пройти кардіологічне обстеження на електрокардіографі ЮКАРД-100, дані якого можуть бачити лікарі Вінницького кардіоцентру та надати фахову консультацію

Михайло Квасницький наголосив, що ніяких скарг від громадян  щодо надання медичної послуги та матеріально-технічного забезпечення не надходило.

                       

                       

                       

                       

                       

                          

                       

                           

                         

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація