Досягнуто домовленостей у питанні фінансування районної бібліотеки

16 січня відбулась нарада з питань подальшого функціонування Центральної районної та дитячої бібліотеки за участі директора Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва Наталії Морозової, голови районної ради Віктора Слободянюка, першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Прохорова, начальника відділу культури та туризму Володимира Воронова, директора Козятинської централізованої бібліотечної системи Тетяни Дячук, представників міської влади.

Нагадаємо, що згідно рішення 18 сесії Козятинської районної ради відділ культури та туризму зобов’язано привести протягом І кварталу поточного року у відповідність мережу та штати Центральної районної бібліотеки і районної дитячої бібліотеки, враховуючи обмежені можливості районного бюджету та відмову у співфінансуванні бібліотеки міською радою. Однак, проведення реорганізації ЦРБ припинило б обслуговування бібліотекою жителів міста. Варто зазначити, що близько 80%  від загального числа відвідувачів Центральної районної бібліотеки і районної дитячої бібліотеки – міське населення.

За словами голови районної ради Віктора Слободянюка, районна бібліотека вже протягом тривалого часу забезпечує надання послуг жителям району та м. Козятина. І найголовнішою проблемою на даний час є відсутність співфінансування з міського бюджету, особливо зважаючи на те, що приміщення, в якому знаходиться бібліотека, потребує ремонту та значних капіталовкладень.

Начальник відділу культури та туризму Володимир Воронова зазначив, що штат бібліотеки скорочено до мінімуму - 14 чол, з яких 2 техпрацівника, тож ще одне скорочення призведе до закриття якогось відділу або читального залу. Також Володимир Валентинович наголосив, що неможливою є передача бібліотеки на місто (саме така пропозиція надходила від керівництва міста), адже тоді буде унеможливлено існування централізованої бібліотечної системи, тобто бібліотек на селах.

Стосовно ситуації, яка склалась у Козятинському районі, директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва Наталія Морозова висловила думку, що сьогодні найголовніше забезпечити громаді належне бібліотечне обслуговування, що передбачено законодавством. Тож щоб уникнути оптимізації, районній та міській владі варто домовитись про спільне утримання бібліотеки, а також розробити стратегію на майбутнє щодо функціонування бібліотечної системи у разі створення Козятинської ОТГ.

За підсумками обговорення керівництво міста попередньо дало згоду на співфінансування районної бібліотеки у 2018 р. у співвідношенні 50/50, що складає 600 тис. грн. (дане питання буде винесено на розгляд сесії Козятинської міської ради). Таку ж суму виділено і з районного бюджету.

В ході наради було обговорено питання розвитку бібліотечної галузі та розглянуто механізм передачі бібліотек у власність об’єднаних територіальних громад на прикладі ОТГ Вінницької області.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація