Електронне пенсійне посвідчення: як отримати документ нового зразка

Пенсійний фонд України переходить на електронний документообіг. Це необхідно для того, щоб клієнти, звертаючись до фонду, могли отримати послуги в будь-якому агентському пункті, а не тільки там, де подавали документи.

Електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) - це сучасний технологічний інструмент, який дозволяє не тільки отримати пенсію, оплату комунальних та інших послуг онлайн, а ще й повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами. Електронне пенсійне посвідчення поєднує функції пенсійного посвідчення та банківської картки, містить електронну інформацію про власника та електронний підпис.
Також, людина може користуватися іншими сервісами державних органів. І безумовно, пенсійне посвідчення надає право користуватися всіма пільгами, які належать людині, як пенсіонеру.

Досі більшість пенсіонерів отримувала пенсійні посвідчення у формі пластикової картки. Лише внутрішньо переміщеним особам, яким призначено пенсію, з літа 2016-го видавали електронні пенсійні посвідчення (платіжні картки). Усі інші категорії пенсіонерів можуть оформити їх, починаючи з липня 2018 року.
Але пенсіонерам хвилюватися не варто - видані раніше, пенсійні посвідчення, дійсні до закінчення їх терміну дії або до заміни на нові. Якщо ж людина бажає повноцінно використовувати всі електронні сервіси Пенсійного фонду, мати власний цифровий підпис та мати єдиний документ за допомогою якого можна і отримати пенсію, і підтвердити статус пенсіонера, людина звичайно ж зробить вибір на користь електронного пенсійного посвідчення.

Електронне пенсійне посвідчення видається банком, в якому відкритий рахунок для виплати пенсій та виготовляється безкоштовно. Саме банк визначається з технічною спроможністю випуску електронних посвідчень. З цього ж питання Пенсійним фондом України ведеться робота щодо укладення з банками відповідних договорів. Наразі уповноваженим банком, який здійснює емісію електронного пенсійного посвідчення – є лише АТ « ОЩАДБАНК » .
Пенсійне посвідчення використовуватимуть як платіжну картку до кінця строку її дії (але не більше трьох років), у тому числі у разі закінчення терміну призначення пенсії. У разі продовження строку призначення пенсії, встановлення інвалідності або продовження її на новий термін, виготовлятимуть нове електронне пенсійне посвідчення.

Щодо терміну виготовлення електронного пенсійного посвідчення, то банк зобов'язаний буде його виготовити протягом 30 робочих днів від дня прийняття заяви від одержувача пенсії територіальним органом Пенсійного фонду. Крім заяви, для оформлення посвідчення потрібно буде надати паспорт, ідентифікаційний код, фотокартку – розміром 2,5 х 3 см. В заяві треба вказати вид пенсії (за віком, по інвалідності, за вислугу років). Якщо пенсію призначено через інвалідність – зазначити групу та причину.
Для отримання детальної інформації щодо отримання послуги виготовлення електронного пенсійного посвідчення звертатися до: Козятинського та Калинівського відділів обслуговування громадян Козятинсього обєднаного управління Пенсійного фонду України.
Для отримання додаткової інформації телефонуйте на номери “гарячої “ лінії 2-10-23 ( Козятин ), 2-02-84 ( Калинівка ).

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація