Фізичним особам – власникам нежитлової нерухомості

Калинівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує фізичним особам - платникам податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки про наближення терміну сплати даного виду податку. Також рекомендуємо платникам, які мають сумніви щодо правильності визначення об’єкту оподаткування чи суми податку звернутися до фіскального органу за місцем реєстрації такого об’єкта нерухомого майна не очікуючи настання граничного терміну сплати.

Додатково повідомляємо, що платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (підпункт 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Податкового Кодексу України).

Поняття права приватної власності визначено Конституцією України та Цивільним кодексом України. Разом з тим Податковим Кодексом України передбачено пільгу для певних об’єктів нерухомості. Зокрема щодо нежитлової нерухомості, то підпунктом "є" підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу визначено, що не є об’єктами оподаткування будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.

Наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 р. N 507, затверджено Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-2000 (далі - ДК 018-2000). Відповідно до даного документу до класу "Будівлі промислові" (код 1251) належать криті будівлі промислового призначення визначені відповідними підкласами (коди 1251.1 - 1251.9), зокрема будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості, чорної металургії, хімічної та нафтохімічної промисловості, легкої, харчової, медичної та мікробіологічної промисловості, лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості, будівельної індустрії, будівельних матеріалів та виробів, скляної та фарфоро-фаянсової промисловості, будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне.

Фіскальна служба для нарахування сум податку використовує дані державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Тож платникам слід звернути увагу, до якого підкласу віднесено належне їм майно, оскільки з метою застосування пільги до будівель промисловості відносять об’єкти нерухомості, які відповідно до ДК 018-2000 відносяться до класу 1251 "Будівлі промислові" з врахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення таких об’єктів. Додатково інформуємо, що питання державної реєстрації речових прав на нерухоме майно відноситься до компетенції Міністерства юстиції України.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація