Голова Козятинської районної ради ініціював створення комісії з вивчення соціальних потреб учасників АТО

Відповідне розпорядження очільник районного самоврядування Віктор Слободянюк підписав 3 жовтня.

- Це вимушена міра, - прокоментував Віктор Миколайович. - Адже останнім часом багато звинувачень чуємо від учасників бойових дій, учасників АТО щодо ніби-то "глухоти" і "сліпоти" влади до проблем захисників Вітчизни. Разом з тим, до Козятинської районної ради жодного звернення із проханням у сприянні розв'язання конкретної складної ситуації не надходило! Ні особисто від учасників бойових дій, ні від голови місцевої Асоціації учасників бойових дій та учасників АТО.
Кричуща бездіяльність голови Асоціації АТОвців
До слова, саме керівник цієї громадської організації, згідно статутних обов'язків, повинен бути своєрідним "рупором" проблем АТОвців Козятинщини, тобто не тільки знати про складні життєві ситуації, із якими хлопці самотужки не справляться, але й організувати юридичний, соціальний супровід у вирішенні цих проблем, постійно моніторити порядок розв'язання цих питань та зуміти, у першу чергу, долучити до цього представників влади (і, якщо потрібно, не тільки районного рівня, але й вище).
- Однак, - продовжив Віктор Миколайович, - за майже два роки існування Асоціації її голова Олег Пявка направив на ім'я голови районної ради лише один лист (датований липнем 2016 року), що стосується описаного спектру проблем, та й той загального характеру: із проханням повідомити Асоціацію у разі віднайдення у Козятинському районі можливості переобладнання будівель у житлові приміщення для забезпечення АТОвців. І все! Жодної конкретики!
Натомість, надто конкретний керівник організації АТОвців у іншому листуванні із Козятинською районною радою. Як повідомив Віктор Слободянюк, за останній місяць на його ім'я надійшло декілька запитів, підписаних тим же Пявкою, щодо надання головою райради декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015-2016 рік (хоча відповідний документ, згідно прописаного у законодавстві порядку оприлюднення даної інформації, уже давно знаходиться у вільному доступі на офіційному сайті районної ради), щодо закупівлі паливно-мастильних матеріалів на потреби районної ради, щодо ... ремонту приміщення санвузла у районній раді (взагалі нонсенс!)
Невже саме ця інформація полегшить життя АТОвців Козятинщини?! Невже саме ці витребувані у районної ради документи та акти виконаних робіт вирішать усі матеріально-побутові проблеми учасників бойових дій?!
- Разом з тим, - підкреслив голова районної ради, - навіть в усних розмовах на мої чіткі запитання щодо надання інформації про житлові, соціальні труднощі ветеранів тієї чи іншої територіальної громади Козятинщини голова Асоціації учасників бойових дій та учасників АТО жодного разу (наголошу на цьому!) не дав мені ясної відповіді!
Районна комісія почала працювати
Саме тому за вивченням соціальних потреб учасників АТО та членів їхніх сімей із комісійним обстеженням матеріально-побутових умов проживання ветеранів відправились у населені пункти краю представники районної ради, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники медичних та соціальних установ Козятинщини.
Згідно розпорядження голови районної ради, комісійне обстеження соціальних потреб учасників АТО необхідно провести до 12 жовтня 2016 року. Тобто за півтора тижні районна комісія повинна об'їхати 37 територіальних громад, визначити коло нагальних питань і накреслити можливості їхнього вирішення, причому першочергові проблеми намагатися вирішити без зволікання.
- Роботи багато, однак, для пришвидшення процесу намагаємось з'ясовувати необхідне через голів сільських, селищних рад, адже наразі саме вони - перші, хто знайомий, як-то кажуть, з перших вуст про проблеми мешканців своєї територіальної громади, - пояснив голова районної ради Віктор Слободянюк. - Паралельно будемо залучати для вирішення складних побутових питань ветеранів війни керівників місцевих сільгосппідприємств, чиї працівники відправлялись свого часу добровольцями чи були мобілізовані у зону АТО.
Вже перший виїзд, що відбувся у вівторок, 5 жовтня до Махнівської, Бродецької та Жежелівської громад, показав, наскільки серйозну "глибу" питань порушено з ініціативи голови районної ради.
Хтось не може оформити пенсію на неповнолітню дитину по втраті годувальника, комусь потрібна елементарна допомога при ремонті даху або ж при більш складному ремонті житла, у когось відсутня вода у помешканні, а дехто просто звернувся із проханням допомогти заготовити дрова для опалення. Більш глибші питання щодо виділення земельних ділянок, оформлення землі чи житла тощо.
На фоні побутових труднощів вражають своєю так би мовити задавненістю проблеми зі здоров'ям молодих ветеранів сучасної війни. Так, виявляється, у Гурівцях ось уже два роки самотужки бореться за власне здоров'я чоловік, який отримав численні опікові травми при боях із терористичними угрупуваннями за Савур-Могилу, що у Донецькій області, влітку 2014 року. Наразі оперативно вже районною радою вирішується питання надання спеціальної медичної допомоги захисникові - безумовно, безкоштовної.
- У коло уваги роботи районної комісії потрапляють, окрім учасників АТО, також і ветерани Другої світової війни, воїни-інтернаціоналісти, - зауважив Віктор Миколайович. - Таким чином, ми будемо намагатися охопити усіх учасників бойових дій соціальним наглядом і по можливості вирішити їхні проблеми. Думаю, це стане найкращим подарунком та більшою користю, ніж просто начіплені представником влади відзнаки, для усіх ветеранів до Дня захисника Вітчизни, який, до речі, Козятинщина готується відзначити загальнорайонним святом 12 жовтня.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація