Голова Козятинської районної ради та посол Чеської Республіки в Україні обговорили шляхи співпраці

 

Голова районної ради Віктор Слободянюк у рамках XVII Всеукраїнського фестивалю чехів України, що відбувся минулої суботи, 16 вересня, у селі Миколаївка, зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Радеком Матулою.

У ході переговорів мова йшла про зміцнення та відновлення якісних та взаємовигідних соціально-культурних і торгівельно-економічних відносин.

Зокрема, посадовці обговорили тему розширення стосунків Козятинського району із Чехією на рівні братських стосунків із однією із громад сусідньої країни.

- У маленькому українському селі Миколаївка понад століття живуть поруч у мирі й злагоді чехи й українці. Діти мають можливість вивчати чеську мову у школі, розвивати художню самодіяльність у традиціях свого народу, брати участь у міжнародних творчих фестивалях на історичній Батьківщині. Вінницька область уже підписала угоду з Ліберецьким краєм Республіки Чехії. Підписання ж подібної угоди про партнерські, побратимські стосунки Козятинського краю із однією із громад нашої країни, без сумніву, стане лише на користь обом сторонам, адже дасть сильний поштовх такому необхідному усім обміну досвідом, - зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула.

Не менш важливе місце серед тем, що обговорили голова Козятинської районної ради та поважний представник Чехії, зайняли можливості відпочинку дітей із сусідньої країни на базі оздоровчого табору "Пролісок" (с.Йосипівка) та козятинської малечі на гостинній чеській землі.

- Такий своєрідний обмін дитячими групами на літній відпочинок, безперечно, стане одним із ефективних заходів у низці євроінтеграційних програм, що наразі впроваджуються на Козятинщині, у Вінницькій області, в Україні, - підкреслив керівник Козятинської районної територіальної громади Віктор Слободянюк. - Це новий рівень спілкування юних етнічних чехів, новий виток відновлення зв'язків із історичною батьківщиною.

Протягом бесіди мова йшла і про співробітництво у галузі сільського господарства, про двосторонню реалізацію вірогідних інвестиційних проектів на теренах Козятинщини, про привабливість нашого регіону для чеських підприємців.

- У ході нашої розмови із Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Радеком Матулою ми торкнулися багатьох найбільш яскравих сторін нашої можливої співпраці, - прокоментував щотижневику по завершенню зустрічі Віктор Миколайович. - Сподіваюсь, досягнуті усні домовленості зовсім скоро втіляться у підписанні реальних угод, що принесуть користь територіальній громаді Козятинщини.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація