Голова районної ради провів нараду з керівниками комунальних установ та підприємств

Днями під керівництвом голови районної ради Віктора Слободянюка відбулася нарада із керівниками підприємств комунальної власності району.

Під час зустрічі було обговорено проблемні питання та напрямки діяльності на майбутнє.

Директор Козятинської централізованої бібліотечної системи Анна Мочарська зауважила, що невирішеним залишається питання нестачі коштів для виплати заробітної плати, проведення ремонту, а також на комплектування та періодику. Хоча на минулій сесії районної ради було виділено 100 тис.грн., але з серпня місяця проблема оплати праці знову буде актуальна. За словами Анни Клавдіївни велись перемовини з міською владою, але ніякої конкретики та допомоги поки що немає. Голова ради зазначив, що до кінця року залишається  4 місяці і заклад потрібно буде дофінансувати. Порадив  розглянути варіант надання платних послуг для жителів міста у зв’язку з небажанням міської влади допомагати розвитку бібліотеки.

В бібліотеці наразі проводяться різноманітні заходи, діє проект «Дружній інтернет для літніх», краєзнавчий проект «Туристичними стежинами краю», працює громадська правова приймальня. Відкрито нову послугу «Бібліоняня», функціонує ляльковий театр.

Головний лікар Козятинської ЦРЛ Олександр Кравчук розповів, що, враховуючи дефіцит фінансування, лікарня працює з перенапругою. Зареєстровано кредиторську заборгованість по заробітній платі. Після рішення позачергової сесії надходять кошти на проведення ремонтних робіт, закупівель та на встановлення автоматизованої системи. Виділено 450 тис.грн. на ремонт дитячого відділення. Потребують заміни тепломережі, але на це не передбачено фінансування. Триває благоустрій території. Олександр Миколайович звертає увагу, що відбувся повний саботаж фінансування за І півріччя з боку міської влади, яка спрямувала більшу частину медичної субвенції на міську лікарню. У зв’язку з цим наростає напруга серед медперсоналу, йде відтік кадрів за кордон.

В ході наради було вирішено відмовитись від проектів, які стали переможцями 16 обласного конкурсу: по ЦРЛ - «Заощаджуючи на комунальних – поліпшуємо якісне обслуговування пацієнтів» вартістю 918  373,00 грн. та по ЦПМСД «Нове вікно – комфорт для пацієнта та лікаря» загальною вартістю 842 474,00 грн. Таке рішення було прийнято у зв’язку з тим, що співфінансування з області мізерне  - 70 тис.грн. на два проекти (очікувалось 400 тис.грн.). З районного бюджету планувалось виділити 700 тис.грн. Але для реалізації проектів не вистачає майже 1 млн.грн. Головою районної ради дано доручення вивчити питання розподілення обласних коштів на інші проекти.

Заступник головного лікаря районного ЦПМСД Ольга Радецька  розповіла, що продовжується реформування первинної ланки медицини, триває підписання декларацій, але у зв’язку з дефіцитом кадрів населення не в повній мірі отримує медичну послугу. Однією з найголовніших проблем є нестача фінансування. Голова районної ради зазначив, що за підсумками надходжень до бюджету за І півріччя плануватимуться кошти та сказав підготувати листи щодо даної проблеми. Віктор Миколайович повідомив, що вивчається питання про забезпечення житлом лікарів та вишукується підходяще для цього приміщення для переобладнання під квартири.

Директор РК ЗОВ «Пролісок» Олександр Бортник висловив вдячність за виділені сесією 280 тис.грн. для потреб табору. Зокрема, будуть дозакуплені нові ліжка, матраци, постільна білизна. Також заплановано ремонт кімнати гігієни і ремонт душової для хлопчиків. Голова ради звернув увагу, що потрібно працювати в напрямку облаштування пляжу біля водойми поруч із табором.

Керівник Інклюзивно – ресурсного центру Лілія Сушко поінформувала, що на даний час в установі працює 5 фахівців. Станом на 0.01.2019р. було обстежено 54 дитини. Незважаючи на те, що 3 спеціалістів працювало по переводу і вони пішли у відпустку, заклад функціонує і продовжуватиме свою роботу влітку. Вже складено графік відвідувань, тож батьки матимуть змогу привозити діток на корекційні та розвивальні заняття. Вільними залишаються вакансії дефектолога та корекційного педагога. Сесією районної ради виділено 300 тис.грн. для початку проведення поточного ремонту у приміщенні Центру.

На проблемі нестачі коштів на виплату заробітної плати наголосив головний лікар районної стоматполіклініки Андрій Пірожок. Міська влада не вважає за потрібне турбуватись за обслуговування міського населення. Із 1 млн.200 тис.грн субвенції було передано лише 300 тис.грн. Тож районна стоматологічна поліклініка ставиться в умови, коли буде вимушена обмежити надання безкоштовних послуг та затвердити тарифи.

На завершення обговорили проблему відсутності бази для занять вихованців районної ДЮСШ «Колос». На реконструкцію спортивної зали за весь час було витрачено вже більше 5 млн.грн., але через недолугість деяких чиновників роботи до цього часу не завершено. Нещодавно від певних посадовців звучали заяви, що відкриття спортзалу РДЮСШ «Колос» відбудеться ще до кінця літа. Але внутрішні ремонтні роботи ще не завершено, також не проведено благоустрій прилеглої території. А з підрядником робіт взагалі не вдається зв’язатись. Тож коли діти нарешті отримають базу для занять невідомо.

За підсумками наради головою районної ради Віктором Слободянюком керівникам комунальних установ та підприємств надано доручення та  рекомендації стосовно покращення, вирішення проблемних питань.

                       

                       

                       

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація