Голова районної ради провів нараду з питань децентралізації

Про актуальні питання - децентралізацію та адміністративно-територіальний устрій району та області йшлося сьогодні на нараді в районній раді.
Нарада відбулась під керівництвом голови районної ради Віктора Слободянюка за участі заступника голови ради Анатолія Задорожнюка, заступника голови райдержадміністрації Ігоря Булавського, керівника апарату райдержадміністрації Юрія Студоляка, головного лікаря Козятинської ЦРЛ Олександра Кравчука, начальника Козятинського управління ГУ ДПС у Вінницькій області Геннадія Садового, представників силових структур. Запрошувався і міський голова, але на засідання не прийшов і про причину відсутності не повідомив.
Присутні активно обговорювали подальше реформування об’єднаних територіальних громад району, а також розглядалось питання щодо створення районного центру за підсумками реформування.
Нагадаємо, що наразі в межах району згідно перспективного плану передбачається створення 4 ОТГ – Глуховецької, Козятинської, Махнівської та Самгородоцької. Що стосується області, то на сайті Мінрегіону оприлюднено декілька варіантів. Вінницьку область можуть поділити на 5 районів – Вінницький, Гайсинський, Тульчинський, Могилів – Подільський і Хмільницький чи Калинівський (сюди увійде і Козятинщина, але центр району ще не визначено). Згідно іншого варіанту область ділять на 3 райони – Вінницький, Могилів – Подільський і Ладижинський.
На даний час достеменно не відомо будуть це округи, повіти чи райони. Якщо повіти чи округи, то потрібно вносити зміни в Конституцію в частині територіального устрою. Питання викликає і проведення передвиборчої кампанії до місцевих виборів, які попередньо заплановані на осінь.
За підсумками наради було вирішено провести ще одну зустріч з питання формування ОТГ в межах району із керівниками місцевого самоврядування, очільниками вже створених ОТГ, голів постійних комісій районної ради, керівників силових структур, установ і організацій, які перебувають в районному підпорядкуванні.
Фінансовим управлінням райдержадміністрації буде опрацьовано фінансову спроможність ОТГ, які наразі визначені перспективним планом, та підготовано аналітичну довідку. Дана інформація буде доведена до відома сільських голів.
Варто зазначити, що подібні наради проводяться, щоб проаналізувати усі дані, врахувати думку кожного, щоб не створювати завчасно неспроможних громад, які не зможуть існувати.
Після обговорення на рівні району та міста будуть прийняті подальші рішення та дії районної гілки влади щодо реформування Козятинського району. Інформація буде висвітлюватись у ЗМІ. Просимо долучатись до обговорення і жителів міста Козятина та висловлювати свої бачення щодо реформи, яка стосується всієї Козятинщини в цілому.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація