Голова районної ради провів виїзний прийом громадян у селах Пузирки та Непедівка

Голова районної ради Віктор Слободянюк продовжує  здійснювати прийом громадян, що є одним з дієвих інструментів по вивченню та вирішенню проблем жителів Козятинського району.

19 липня жителі Пузирківської та Непедівської громад  мали можливість звернутись до голови районної ради, представників служб, керівників відділів і управлінь райдержадміністрації.

Більшість питань, що піднімались під час прийому, стосувались соціального захисту, врегулювання земельних відносин, функціонування закладів соціальної сфери, стану доріг тощо.

У Пузирківській громаді було піднято питання підвозу учнів до шкіл. Після закриття місцевої школи, основна частина батьків виявила бажання, аби їхні діти навчались у Непедівській школі, а інша частина – у Гурівецькій. Людей обурює те, що підвіз дітей з Пузирок, Панасівки та Держанівки до Непедівської школи організовано, а діти, які навчаються у школі в Гурівцях, добираються до навчального закладу пішки або маршрутними таксі. Як пояснила присутнім начальник відділу освіти Аліна Діденко, усім батькам було рекомендовано віддати дітей до одного навчального закладу, але оскільки думки батьків розділилися, то було вирішено придбати шкільний автобус саме для Непедівської школи у зв’язку з тим, що там навчається більше учнів, а діти з Панасівки та Держанівки взагалі не мають можливості добратися до навчального закладу. Ті, ж хто навчаються у Гурівецькій школі, безкоштовно добираються попутними маршрутними таксі, які, однак, інколи запізнюються. Голова районної ради Віктор Слободянюк вислухавши усі сторони зазначив, що необхідно винайти можливості для того, аби шкільний автобус курсував в обидві сторони. Тож, оскільки підвіз та харчування учнів належать до відомства органів місцевого самоврядування, запропонував сільському голові Василю Шморгуну надати  субвенцію для вирішення описаної вище проблеми. На що сільський голова без вагань погодився.

                                                                   

Для потреб учасників АТО сільська рада зарезервувала 20 га земель запасу, наразі – це громадські пасовища. За словами начальника управління Держгеокадастру у Козятинському районі Ірини Репало, зараз ці землі проходять відповідну процедуру оформлення і будуть передані до комунального майна сільської ради. Але, як зазначив землевпорядник, це не вплине на кількість зарезервованої землі для учасників АТО. Торкнувшись земельних питань, Віктор Миколайович наголосив, що саме з сільською радою та жителями необхідно узгоджувати, кому і для яких потреб передавати землю. Відповідний законопроект на даний перебуває на розгляді Верховної Ради і є дуже невигідним для тих, хто звик збагачуватись завдяки земельним спекуляціям.

 Володимир Воронов, начальник відділу культури та туризму РДА, інформував щодо оптимізації закладів культури в с. Держанівка і Панасівка, що передбачено відповідними нормами у зв’язку з недостатньою кількістю населення. Але, згідно рішення минулої сесії районної ради, сільська рада має можливість взяти на себе утримання такого закладу культури та виплату заробітної плати працівникам. Тож у даному випадку рішення за громадою та сільською радою.

Стосовно діяльності ФАПу інформувала заступник головного лікаря ЦПМСД Валентина Лобченко, зазначивши, що він обслуговує 300 осіб, виїжджає флюромобіль. Однак громадян, на жаль, не надто хвилює стан власного здоров’я, про що свідчить низька явка на огляди.

Традиційно багато зауважень викликала робота СО «Козятинські ЕМ» ПАТ «Вінницяобленерго». Надійшли скарги щодо низької напруги, також термінової підрізки потребують сухі тополі біля ФАПу в с. Панасівка. Представник служби вислухав усі зауваження та пообіцяв, що будуть вжиті відповідні заходи.

Небайдужість та активність виявили також жителі Непедівської територіальної громади.

Працівниця ФАПу підняла питання надто низьких нормативів газового використання, що обмежує навіть користування газовою плитою.

Значні незручності створює необхідність для учнів, які по декілька разів на місяць беруть участь у змаганнях, проходити комісію лише у лікарнях Глухівець та Козятина. Голова районної ради дав доручення заступнику головного лікаря ЦПМСД Валентині Лобченко вивчити шляхи вирішення даного питання та переглянути графік виїзду лікаря до Непедівки.

                                                                          

Як і в Пузирках, не обійшлося без питань до представника СО «Козятинські ЕМ» ПАТ «Вінницяобленерго». Громадяни поскаржилися на нестабільність напруги в с. Гурівці на декількох вулицях. Також обговорено було питання заміни старих дерев’яних стовпів, які подекуди тримаються просто на «доброму слові». В. Слободянюк зазначив, що у разі незадовільної роботи даної служби, особливо в тому разі, коли гілля після розчистки ліній електропередач не прибирається, свою роботу мають активізувати адмінкомісії.

Було також обговорено проблему знеструмлення місцевої школи ще з 15 червня у зв’язку з проблемою у потужності автомату. Свій коментар надав майстер служби Володимир Білецький, пояснивши, що уточненні дані по обсягах використанню електроенергії має надати відділ освіти і лише тоді в школі буде встановлено більш потужний автомат.

Голова районної ради проінформував присутніх щодо ремонту доріг в районі, зазначивши, що активну участь у співфінансуванні беруть сільгоспвиробники. І саме за такої умови будуть виділятись кошти з районного бюджету. Було обговорено встановлення знаку про обмеження ваги на вісь на місцевій дорозі, яка веде до школи. Адже зараз нею активно курсують важковагові фури, розбиваючи дорожнє покриття.

                                                                           

Також голова районної ради Віктор Слободянюк відвідав Непедівську школу, оглянув спортивний зал та навчальні класи. Завдяки фінансовій допомозі ТОВ Агрофірма «Світанок», яку очолює Микола Мельник, в фойє школи було замінено вікна та двері, проведено ремонт у вбиральні, також замінено вікна в одному із класів. Але решта вікон перебуває в жахливому стані і подекуди вітер вільно гуляє через наскрізні дірки. Проблема є і у спортивному залі, де через неякісний ремонт стіни наскрізь заражено грибком, також підтікає стеля. Дана ситуація взята на контроль, будуть вжиті заходи з відповідним реагуванням.

                                                                            

                                                                            

Більшість  питань, порушених на виїзному прийомі громадян, було вирішено безпосередньо на місці, а решту -  взято під особистий контроль головою районної ради та надані ним відповідні доручення щодо їх вирішення. 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація