Голова районної ради взяв участь у нараді з директорами шкіл та завідуючими ДНЗ

10 травня у відділі освіті відбулась нарада з директорами шкіл та завідуючими ДНЗ за участі голови районної ради Віктора Слободянюка та заступника голови Анатолія Задорожнюка.

На порядок денний були винесені питання відзначення свята останнього дзвоника, яке у школах району відбудеться 25 травня, роботи пришкільних таборів, підготовки навчальних закладів до роботи в рамках нової української школи, створення інклюзивно-ресурсного центру, проведення ДПА, здачі ЗНО та ін.

Щодо відпочинку школярів у стаціонарних таборах, Віктор Слободянюк повідомив, що влітку, як і щороку, працюватиме РК ЗОВ «Пролісок», закликав директорів співпрацювати з очільниками територіальних громад та господарюючими суб’єктами з метою залучення максимальної кількості діток до оздоровлення у закладі.

Було піднято питання розподілу залишку державної освітянської субвенції у сумі 5 млн. 848 тис. грн., яке, нагадаємо, вже виносилось на розгляд 21 позачергової сесії районної ради, що не відбулась. Відповідні кошти мали спрямовуватись на придбання шкільних автобусів, комп’ютерних комплектів, комплектів навчального обладнання та навчальних посібників для початкової школи, утримання сільських дошкільних закладів та шкіл і на зарплату.

Голова районної ради Віктор Слободянюк зауважив, що на сьогоднішній день значних фінансових затрат потребує наповнення навчально-методичним обладнанням класних кімнат для першачків, які навчатимуться вже у новій українській школі. Належне обладнання одного такого класу коштуватиме близько 100 тис. грн. Тож частину освітянської субвенції можна  було б використати саме для цієї потреби. А також для покращення матеріально-технічної бази та на енергозберігаючі заходи.

Однак начальник відділу освіти Аліна Діденко вважає за доцільне спрямувати дані кошти на оплату праці вчителів, оскільки залишок освітянської субвенції у минулому році утворився саме за рахунок економії по виплаті заробітної плати педагогічним працівникам.

За словами Віктора Миколайовича, дуже прикро, що 5 млн. 848 тис. грн. були зекономлені саме на заробітній платі освітян. Незрозуміло, чим керувалась начальник відділу освіти, приймаючи дане рішення. До того ж від таких дій районний бюджет зазнав збитку у розмірі близько 1 млн. 200 тис. грн., не отримавши прибутковий податок. Голова ради зауважив, що райдержадміністрація може вносити пропозиції з даного питання на розгляд сесії, але остаточне рішення приймуть депутати районної ради.

Говорили в ході наради і про придбання шкільних автобусів. Очільник органу місцевого самоврядування вже вкотре зауважив, що першочергово потрібно намагатись залучити кошти з державного бюджету через відповідну програму. Таким чином у минулому році райони Вінницької області отримали 38 автобусів, а наш район – жодного, оскільки навіть заявки не було подано.

Віктор Миколайович розповів про враження від об’їзду загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів. Зазначив, що у частині шкіл проведено ремонти, вони мають у своєму розпорядженні сучасне технічне оснащення, а в інших – не замінено жодного вікна і немає жодної мультимедійної дошки. Тож голова ради довів до відома присутніх, що відділу освіти було дане доручення на чергову сесію, проведення якої планується у червні місяці, відповідно чинного законодавства підготувати Положення, що визначить директорів шкіл самостійними юридичними особами та надасть можливість вести незалежну фінансово-господарську діяльність. Адже кожен керівник найкраще знає потреби свого закладу.

В. Слободянюк закликав директорів шкіл та завідуючих ДНЗ приділяти особливу увагу написанню проектів для участі у конкурсах розвитку територіальних громад та залученню додаткових коштів, в тому числі з фонду регіонального розвитку. Яскравими прикладами активної роботи у даному напрямку є Миколаївський ЗНВК, дитячий садочок у Білопіллі та дошкільне відділення у Пляховій.

На завершення Віктор Миколайович запевнив, ним особисто буде відвідано кожний навчальний заклад з метою вивчення стану матеріально-технічної та навчальної бази.

                                                 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація