Голова районної ради взяв участь у сході громадян села Вівсяники

28 лютого в с. Вівсяники проведено збори громадян, в яких брали участь голова районної ради Віктор Слободнюк, заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк та заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський, керівники комунальних закладів, представники районних управлінь та служб.

Розпочався схід звітом сільського голови Тетяни Ціпцюри про свою діяльність у 2018 році. Вона прозвітувала про роботу сільської ради, виконкому, депутатського корпусу, показники дохідної та видаткової частини місцевого бюджету, про соціально-економічний розвиток населеного пункту.

Голова районної ради Віктор Слободянюк зазначив, що відповідно до звіту сільського голови, озвучених надходжень сільського бюджету та окреслених планів прослідковується розвиток громади. Чудовим прикладом  активної роботи та небайдужості сільського голови за участі відділу культури є відремонтований Будинок культури. З метою залучення коштів  фонду регіонального розвитку та іноземних інвестицій в район триває робота в напрямку написання проектів. Віктор Миколайович зазначив, що відповідні завдання поставлені перед сільськими головами, директорами шкіл, керівниками закладів культури. Хто проявить свою активність, матиме можливість виграти. Побажав успіхів громаді та сільському голові.

Присутнім було продемонстровано відеоролик «Вінниччина - 2018. Є що сказати!», в якому відображено основні досягнення  області за різними галузями. Заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський розповів про основні показники соціально-економічного розвитку району за минулий рік та перспективи на 2019.

Заступник начальника управління соціального захисту Інна Ольбішевська надала вичерпну інформацію щодо монетизації субсидій, яка розпочнеться з 4 березня. Дані кошти пенсіонери отримають або на пенсійну картку або їх принесе листоноша. Інші громадяни отримають монетизовану субсидію у відділенні Ощадбанку. Отримані гроші потрібно в першу чергу спрямувати на оплату спожитого газу та електроенергії, залишок можна використати на власний розсуд.

Заступник начальника Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області Тетяна Терещук розповіла  про зміни в пенсійному забезпеченні, про перерахунок пенсії з 01 березня 2019 року, відповідно до частини другої статті 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Для проведення у 2019 році перерахунку пенсій застосовується коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17 та у разі, коли в результаті перерахунку пенсій розмір підвищення не досягатиме 100 гривень, до пенсії встановлюється доплата до такого розміру. Протягом березня та квітня 2019 року особи, які мають повний страховий стаж і розмір їх пенсії станом на 1 березня 2019 р. буде меншим та/або дорівнюватиме 1669,20 грн., отримають одноразову доплату до пенсії у сумі 2 410 гривень.

Головний лікар медико-соціального відділення в с. Самгородок  Олександр Ломачук зазначив, що у 2018 році у відділенні пролікувалось 400 чоловік, з них - 35 жителів с.Вівсяники. Подякував громаді та сільському голові за співфінансування закладу. Наразі планується проведення ремонтних робіт та перепланування з метою поліпшення умов перебування. Активну підтримку відділенню надає народний депутат Петро Юрчишин, зокрема  у цьому році за його сприяння надійшли кошти з державного бюджету на придбання автомобіля.

Головний інженер Козятинських ЕМ Віктор Козак розповів про порядок оплати за електричну енергію, відповів на питання мешканців громади щодо низької напруги на одній із вулиць та термінів заміни аварійних електроопор.

Щодо функціонування рентген-кабінету в с.Самгородок свій коментар надала головний лікар Козятинського ЦПМСД Валентина Лобченко, зазначивши, що зараз даний вид обстежень належить до вторинного рівня, адже з 1 червня 2018 року первинна ланка фінансується з НСЗУ і кошти на утримання рентген-кабінетів не передбачені. Вони можуть знаходитись в структурі ЦРЛ або фінансуватись за рахунок органів місцевого самоврядування. Згідно листа Самгородоцької сільської ради утримання рентген-кабінету не буде здійснюватись.

Головний лікар Козятинської ЦРЛ Олександр Кравчук розповів, що отримання ліцензії на діяльність даних кабінетів потребуватиме значних капіталовкладень для виконання усіх вимог, зокрема проведення ремонту. Тож подальше утримання є економічно необгрнутованим. До того ж знімок, зроблений в Самгородку, потрібно везти для опису в центральну районну лікарню. Наразі планується придбання оцифровувача рентгенівських знімків для ЦРЛ. Для проведення медичних оглядів первинною ланкою переданий автономний флюоромобіль, який здійснювати рентген обстеження у населених пунктах району. Олександр Миколайович зазначив, що наразі триває активна робота в напрямку поліпшення матеріально-технічного забезпечення районної лікарні.

Керівник Терцентру Василь Матвійчук поінформував про діяльність геріатричного пансіонату в с.Вівсяники, в якому на даний час перебуває 23 особи.

Представники влади надали відповіді на численні запитання, які цікавили учасників сходу села, а також запевнили, що озвучені проблемні питання будуть вирішуватися спільними зусиллями районного керівництва та виконавчого комітету сільської ради.

                         

                                      

                         

                         

                         

                         

                         

                          

                          

                          

                         

                          

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація