Харчування у школах, утримання закладів культури, фінансування ремонту доріг, взаємовідносини між гілками влади – основні питання наради із сільськими, селищними головами

10 жовтня під керівництвом голови районної ради Віктора Слободянюка відбулась нарада із сільськими, селищними головами з актуальних питань життєдіяльності району.

На початку засідання мова йшла про організацію харчування та підвозу учнів загальноосвітніх шкіл району. Віктор Миколайович поінформував присутніх, що частина сільських рад вже передала субвенцію на харчування школярів до кінця року, а у декого немає на це коштів. Так, Жежелівська сільська рада, згідно рішення сесії, не виділятиме кошти для харчування дітей (з даного приводу до районної ради надійшло звернення батьків учнів Жежелівської СЗШ), а Козятинська сільська рада вирішила харчувати діток лише пільгових категорій.

Враховуючи ситуацію, яка склалась, Віктор Миколайович вніс пропозицію вирішити питання харчування до кінця 2017 року в тих школах, де сільські ради не передали субвенцію, шляхом дофінансування з додаткових надходжень районного бюджету. А у наступному році забезпечити харчування школярів повністю за рахунок районного бюджету. Начальник фінансового управління Світлана Вельгус прокоментувала, що харчування учнів шкіл з районної скарбниці не заборонено законодавством. Тож такий варіант знайшов одноголосну підтримку серед сільських голів, адже тепер дані кошти можна буде направити на інші нагальні потреби.

Проголосоване рішення буде оформлено протокольно та передано на розгляд бюджетної комісії.

Голова районної ради зауважив, що в подальшому засідання бюджетної комісії, на яких здійснюється розподіл коштів районного бюджету, будуть проводитись у розширеному форматі за участю сільських голів.

У ході засідання було розглянуто питання фінансування заробітної плати працівників закладів культури з бюджетів сільських рад.

Виникає логічне питання, яке озвучив голова районної ради: якщо будинки культури та клуби утримуватимуть сільські, селищні ради, то навіщо взагалі тоді відділ культури, яка його функція?

Кордишівський сільський голова Іван Байда висловив своє бачення зазначивши, що до думки очільників територіальних громад ніхто не дослухався, коли заклади культури переводили на фінансування з районного бюджету. Тож тепер нехай все так і залишається.

Віктор Миколайович підкреслив, що з метою залучення додаткових коштів до культурної та освітньої галузі району, необхідно активізувати роботу в напрямку написання грантових проектів, що відкриє широкі можливості та зменшить навантаження на районний бюджет.

У підсумку, шляхом голосування учасниками наради було прийнято рішення залишити фінансування закладів культури з районного бюджету.

Далі перейшли до питання утримання медико-соціальних відділень у селах Махнівка та Самгородок. Директор районного терцентру Василь Матвійчук поінформував присутніх про певні труднощі з отриманням ліцензії та тиск зі сторони райдержадміністрації у даному питанні.

Варто зауважити, що досить активно голова райдержадміністрації почав цікавитись ліцензією (до слова, у чому обіцяв сприяти на відкритті медико-соціального відділення у Самгородку) саме після того, коли керівник терцентру відмовився купувати три бензопили загальною вартістю 37 тис. грн. за кошти, які були виділені установі на господарські потреби. Співпадіння? Також зовсім невипадково з’явилось розпорядження голови РДА простворення комісії таздійснення перевірки комунальної установи районної ради. Такі кроки явно не свідчать про вболівання за тих, хто наразі має можливість отримати необхідну послугу у медико-соціальних відділеннях.

Очільники сільських рад, що є співзасновниками даних відділень наголосили, що вони мають продовжувати свою діяльність і фінансування буде продовжуватись. Однак варто розширити та узаконити спектр надання послуг громадянам. Тож дане питання буде вивчатись.

Також голові райдержадміністрації буде надіслано відповідне звернення про пришвидшення процедури оформлення ліцензії.

Наступне питання, на якому зупинились, фінансування ремонту доріг. У районній програмі прописано, що кошти з районного бюджету можуть виділятись лише у разі співфінансування. Але на сьогоднішній день, на жаль, є факти, коли гроші виділялись і без нього.

Також питання викликає цінова політика. Адекватна ціна готового суцільного дорожнього покриття товщиною 9 см складає близько 170 грн. за квадратний метр. Однак подекуди у районі вартість ямкового ремонту коливається від 326 грн до 350 грн.  Тож ціна, контрольована адміністрацією, завищена вдвічі!

За словами Віктора Слободянюка, враховуючи наведені факти, буде проведено детальний аналіз використаних виділених з районного бюджету коштів по кожній сільській раді та дотримання районної програми щодо співфінансування.

Щодо взаємовідносин між районною радою та районною державною адміністрацією, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Анатолій Колісний зазначив, що наразі не є можливим виконати рішення сесії районної ради про відстоювання інтересів комунального майна територіальних громад сіл, селищ Козятинського району (І поверх адмінбудівлі). Підготовлено судовий позов, але голова райдержадміністрації блокує сплату судового збору.

Адміністрація не реагує на запити, у тому числі щодо надходжень до районного бюджету.

Відповідно до делегованих повноважень голова райдержадміністрації має щорічно звітувати про виконану роботу перед депутатами районної ради, однак відмовляється це роботи, що наштовхує на думку – можливо немає про що звітувати.

Після розгляду усіх питань порядку денного, Віктор Слободянюк довів до відома присутніх, що на позачерговій сесії міської ради, яка відбулась минулої п’ятниці, перерозподілено 3 млн. грн., що були попередньо виділені для ЦРЛ на придбання рентген-апарату. Після цього між райдержадміністрацією та міською радою підписано Меморандум про співпрацю, в якому є пункт про відпрацювання спільної позиції в галузі медицини з урахуванням інтересів мешканців міста і району. Так, спільна позиція дійсно прослідковується. Нагадаємо, міською владою було закуплено автомобіль для амбулаторії № 2, але нещодавно забрано. У відповідь на лист районної ради по даному питанню, міський голова зазначає, що на теперішній час відсутній незадіяний для потреб Козятинської міської ради автомобільний транспорт. Не відстає і голова райдержадміністрації, з ініціативи якого забрано автомобіль «Нива» з Центру первинної медико-санітарної допомоги та передано громадській організації. Яким чином така співпраця допоможе розвитку медичної галузі та підвищенню рівня надання медичних послуг  жителям району? Розвиток яких громад та якої медицини підтримується? Висновки кожен для себе зробить особисто.

За підсумками наради усі прийняті рішення будуть оформлені протокольно.

                                              

                                              

                                              

                                                

                                             

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація