Хто має право на безкоштовну путівку в дитячий табір

Хто в Україні має право отримати путівку в табір для дитини безкоштовно або за зниженими цінами? Які документи потрібно надати і кому? У цій статті ми розберемося, яким групам дітей надаються путівки на відпочинок безкоштовно або ж за зниженою ціною.

Українським законодавством передбачено оздоровлення деяких категорій дітей на пільговій основі. Право на безкоштовний відпочинок в літніх таборах мають:

дитина-сирота;

дитина, позбавлена батьківської опіки;

дитина з малозабезпеченої/багатодітній сім’ї;

дитина з інвалідністю;

дитина, яка постраждала від наслідків катастрофи в Чорнобилі;

талановита й обдарована дитина;

дитина-переможець міських, районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів і різнопланових фестивалів, олімпіад та спортивних змагань;

відмінник навчання, лідер громадської дитячої організації.

Крім безкоштовних путівок, державою також передбачено ряд путівок за зниженою ціною – 20 чи 30 відсотків від повної вартості відпочинку.

Міські та сільські ради можуть розширювати групу пільговиків. Так, у багатьох місцевих адміністраціях поїздка в пільгові дитячі табори за зниженою ціною (в деякі центри відпочинку – безкоштовно) надається також:

дитині, один із батьків якої загинув під час Революції гідності;

дитина, у якої батько або мати брали участь чи беруть участь в АТО;

дитина з родини, яка була тимчасово переміщена з окупованої території, районів проведення АТО.

Перед тим як отримати путівку у табір на оздоровлення, дитині необхідно пройти медичний огляд. Якщо медичних протипоказань немає, комісія лікарів видасть довідку.

Після отримання медичної довідки батьки мають написати заяву. Пільгові путівки до дитячих центрів відпочинку і загального оздоровлення за місцем проживання проводять:

відділи, які займаються питаннями сім’ї, дітей, молоді;

управління, що забезпечують соціальний захист населення.

До заяви потрібно додати копії паспорта, свідоцтва про народження або паспорта (якщо вона досягла 16 років) дитини, пакета документів, які підтверджують право на пільги.

Які документи потрібно зібрати?

Для оформлення безкоштовного відпочинку дитини з малозабезпеченої сім’ї потрібно надати довідку про призначення соціальної допомоги від держави. Путівка в пільгові табори для дітей з багатодітних родин надається на основі довідки про склад сім’ї та копії посвідчення дитини з багатодітної сім’ї.

Діти-сироти і діти, позбавлені батьківської опіки мають надати такі документи:

свідоцтво про смерть обох батьків;

довідку про записи батьків, отриману згідно зі ст. 135 Сімейного Кодексу України;

рішення про встановлення опіки;

рішення про направлення до державної установи.

Документи для дітей з інвалідністю:

свідоцтво про інвалідність або його завірену копію;

направлення на оздоровлення від лікаря (якщо є).

Документи для обдарованих дітей:

копія грамоти, посвідчення, диплома або іншого документа, який підтверджує особистісні досягнення;

список учасників творчого колективу, команди спортсменів, завірений керівником дитячого закладу.

Безкоштовну путівку в будь-який літній, весняний або інший дитячий центр відпочинку дитина, яка належить до однієї з пільгових категорій, може отримати раз на рік, а путівкою до «Артека» і «Молодої гвардії», можна скористатися лише 1 раз на 5 років. У відділі, де розподіляють путівки в безкоштовний літній табір для дітей можуть попросити довідку з навчального закладу про те, що ваша дитина в поточному році ще не відпочивала на пільговій основі.

Безкоштовні путівки до літнього табору видаються при їх наявності. Бажано почати організацію літнього відпочинку для своєї дитини вже навесні, а якщо це можливо, ще раніше. Якщо зволікати зі збором необхідної документації та з подачею заяви, пільгові місця в українські дитячі оздоровчі табори на потрібний термін можуть закінчитися.

Якщо Ви не впевнені, чи має право Ваша дитина отримати путівку на до табору на пільговій основі, не соромтеся звертатися до адміністрації населеного пункту, адже це у Ваших інтересах!

Нагадаємо, що отримати безоплатну правову консультацію Ви можете звернувшись до Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п'ятницю з 09-00 до 18-00,  за адресою: Вінницька обл., м. Козятин, пров. Кондрацького, 1 А тел. (04342) 2-00-17, 2-02-07. Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація