І знову на часі – медичні питання

Тривалий час на Козятинщині питання функціонування медичної галузі є «каменем розбрату» між районною та міською владою, внаслідок чого недоотримання державної субвенції  позначилось на Козятинській ЦРЛ. Особливо загрозливою дана ситуація є в той момент, коли вирішується доля медичних закладів щодо отримання статусу лікарні інтенсивного лікування.

Тож 10 вересня відбулось засідання круглого столу з питань співпраці у наданні медичних послуг жителям міста та району, під час якого присутні поділились розумінням проблем та ризиків, а також баченням перспектив.

В його роботі взяли участь голова районної ради Віктор Слободянюк, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Прохоров, представники міської влади, медичних закладів міста та району, правоохоронних органів, ЗМІ.

Головний лікар Козятинської центральної районної лікарні Олександр Кравчук, коментуючи нинішній стан справ, наголошує, що заклад  надавав і надає всі види послуг планового та інтенсивного лікування жителям району і міста без винятку. На даний час триває оптимізація, зокрема в частині зменшення ліжкового фонду, однак по всіх критеріях надання медичної допомоги відповідає рівню ЛІЛ І рівня. Щодо недофінансування закладу Олександр Миколайович, зазначає, внаслідок суб’єктивного підходу до розподілу державної медичної субвенції (передбаченої для надання вторинної медичної допомоги жителям міста) міською владою 8 млн. 790 тис.грн. були скеровані у міську лікарню, а  3 млн. 621 тис.грн. – до районної. І це при тому, що в ЦРЛ функціонує 6 стаціонарних відділень, а в міській 2. Тож внаслідок таких дій керівництва міста додаткова потреба в коштах для районної лікарні до кінця року складе 5 млн 151 тис.грн. При цьому, за словами головного лікаря, по ПДФО від ЦРЛ до міської скарбниці в зарахування надходить близько 3 млн.грн. щороку. Тож, у зв’язку з недофінансуванням на кожного жителя міста, лікарня буде змушена переглянути елементи надання тієї чи іншої медичної допомоги, як амбулаторної так і стаціонарної. Тобто, якщо міська влада не передасть закладу кошти, виділені державою, районна лікарня вимушена буде обмежити обслуговування міських жителів. А вимушена оптимізація ЦРЛ вже в найближчому майбутньому призведе до того, що жителі міста та району, ставши заручниками ситуації і недалекоглядності деяких посадових осіб, будуть змушені їхати за медичною послугою в сусідні райони.

У відповідь міський голова оперував гарними фразами, наголошуючи - міська рада зацікавлена в тому, щоб на теренах міста і Козятинського району існувала міська лікарня планового лікування і районна інтенсивного лікування та переймався необхідністю демонстрації єдиної позиції та толерантності перед представниками Госпітальної ради. Але, як кажуть «говорити – не мішки носити», можливо, краще було б робити реальні кроки для створення єдиного медичного простору на теренах Козятинщини. Натомість, стосовно можливості виділення коштів для районної лікарні заявив, що має подумати та ознайомитись із обрахунками. Це при тому, що медична субвенція з державного бюджету надійшла відповідно поданого бюджетного кошторису, а рахунки по факту пролікованих пацієнтів подавались до міської ради практично щомісяця, але залишились без відповіді. Створюється враження, що таким чином навмисне затягується час, що завдасть непоправних наслідків медичній галузі.

Голова районної ради Віктор Слободянюк зазначає, що головним питанням на сьогодні є взагалі можливість стабільного функціонування центральної районної лікарні і виплати заробітної плати. Ніяких заперечень стосовно єдиного медичного простору та співпраці двох закладів не має, але нажаль на даний час реалії далекі від бажаного. За словами Віктора Миколайовича, в першу чергу потрібно владнати питання фінансування районної лікарні. Якщо в міському закладі створено терапевтичне і неврологічне відділення, то для них можна передавати субвенцію, а для решти відділень, які є в ЦРЛ – гінекології, пологового, хірургічного відділень, невідкладної допомоги, кошти мають йти в район. Підкреслює, що сьогодні вже нарешті час поставити крапки над «і» та не робити пацієнтів і медичний персонал заручниками ситуації.

У підсумку засідання було домовлено, що до 13 вересня міська влада має вивчити питання необхідності дофінансування Козятинської ЦРЛ та надати свої пропозиції.

                                            

                                            

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація