Інформація про хід медичної реформи у Козятинському районі

Медичне реформування,яке розпочалося з 1 січня 2018 року, стосується кожної місцевої громади, сотень медичних закладів, тисяч медичних працівників та кожного пацієнта – фактично у змінах задіяні ми всі. Саме тому Міністерство охорони здоров’я розробило детальний план впровадження медичної реформи, де кожен має чіткі задачі та достатньо часу для їх виконання на кожному етапі.

Про зміни, яківідбуваються на Козятинщині, розповідає в.о. головного лікаря Козятинський центр первинної медико-санітарної допомоги Валентина Лобченко.

Комунальна установа «Козятинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Козятинської районної ради (ЦПМСД) у 2017 році обслуговував 65952 осіб, із них 53148 – дорослих, 12804 – дітей. Серед дорослого населення 37294 – особи працездатного віку (70,2%), 17850 – пенсійного віку (33,6%).

Первинна медична допомога дорослим та дітям надається в Центрі лікарями загальної практики сімейної медицини (ЗПСМ), дільничними терапевтами та дільничними педіатрами.

На теперішній час до складу Центру входять 14 лікарських амбулаторій, 3 фельдшерсько-акушерських пункти, 50 фельдшерських пунктів, 5 пунктів тимчасового базування.      

Медичну допомогу надають 23 лікаря загальної практики-сімейної медицини, 5 терапевтів, 3 педіатри та 157 середніх медичних працівників, в тому числі 51 завідувач ФАП/ФП, 67 сестер медичних загальної практики-сімейної медицини. Укомплектованість фізичними особами посад лікарів лікарських амбулаторій  становить 65,4%.  Юрівська АЗПСМ не має лікаря. В інтернатурі закінчують підготовку 2 лікаря-інтерна за спеціальністю «загальна практика-сімейна медицина», які після закінчення інтернатури будуть працевлаштовані у районі.  П'ять ФП (с. Селище, с. Рубанка, с. Дубина, с.Журбинці, с.Пустоха) не мають середнього медичного працівника. У с.Сестринівці, с.Гурівці, с.Збараж, с.Коритовата завідувачі ФП перебувають у відпустці по вагітності та пологах.

Наразі сімейних лікарів не вистачає, навантаження на них збільшено від нормативів. Інформацію про лікарів можна отримати у закладі первинної медико-санітарної допомоги за місцем проживання.  На сьогоднішній день триває прийом документів на вакансії сімейних лікарів ЦПМСД . Загалом відкрито  20  ставок, але шукаємо більше лікарів загальної практики – сімейної медицини (у зв’язку з великою кількістю лікарів пенсійного віку – 17).

Ми багато разів говорили про те, що реформа почнеться з 1 січня 2018 року. Водночас великі структурні зміни не можуть відбутися в один день і навіть в один місяць.

Статутними завданнями центру є: реалізація державної політики у сфері охорони здоров’я шляхом забезпечення населення своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою (у тому числі невідкладною), права громадян на вільний вибір лікаря, проведення профілактичних заходів по попередженню та зниженню захворюваності, раннього виявлення хворих; диспансеризації здорових та хворих, забезпечення дотримання стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, проведення активної роботи по санітарно-гігієнічному вихованню населення.

Основна задача на перше півріччя 2018 – реорганізувати КУ «Козятинський РМЦ ПМСД з бюджетної установи на комунальне некомерційне підприємство. Іншими словами - автономізуватися. Це обов’язкова умова, оскільки тільки медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

16.01.18 р. подано до районної ради клопотання  про створення  КП                  «Козятинський РМЦ ПМСД» шляхом реорганізації (перетворення) КУ                             «Козятинський РМЦ ПМСД», 02.03.18р. – на сесії районної ради прийняте наступне рішення: створити Комунальне некомерційне підприємство «Козятинський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги Козятинської районної ради» шляхом реорганізації (перетворення) КУ «Козятинський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги Козятинської районної ради».

Входження в реформу, Центр первинної медичної допомоги має обрати медичну інформаційну систему (МІС) та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, яка наразі працює в тестовому режимі. Станом на 01.01.2018 р. Центр ПМСД має можливість забезпечити всіх лікарів автоматизованим робочим місцем. В наявності 52 комп’ютера, але є потреба, згідно діючого на сьогоднішній день табеля оснащення, в забезпечені для середньої ланки медичних працівників – 109. До Інтернету підключені всі амбулаторії ЗПСМ.

У 2017 р. по програмі e-Health було закуплено 20 комплектів АРМ (автоматизовані робочі місця), за кошти місцевих бюджетів – 18 комплектів АРМ.

Проводиться  матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення. В 2017  р закуплено:

Електрокардіографи – 10 шт. на суму 214000,00 грн.

Електрокардіографи ЮКАРД  -8 шт. на суму 395985,00 грн.

Меблі – 7 комплектів, на суму 43711,95 грн.

Крісло гінекологічне – 1 шт. на суму 10000,00 грн.

Ваги для дорослих – 4 шт. на суму 36880,00 грн.

Офтальмоскоп – 5 шт. на суму 25278,75 грн.

Холодильники – 5 шт. на суму 32140,00 грн.

Мілкий медичний інвентар на суму 159903,00 грн.

У другому кварталі 2018 року стартує кампанія з вибору лікаря з надання первинної допомоги, під час якої пацієнти підписуватимуть декларації  з обраними лікарями. Лікарем з надання первинної допомоги може бути лікар загальної практики – сімейний лікар, педіатр або терапевт. Пацієнт може обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Декларація про вибір лікаря первинної допомоги повідомляє державу, що конкретний лікар буде отримувати гроші за ведення конкретного пацієнта.

До початку кампанії підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом МІС, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я.                                                                         

  У цей же час триває підготовка проектів договорів закладів первинної медичної допомоги з Національною службою здоров’я України.

Ведеться активне інформування населення в засобах масової інформації району про вибір лікаря первинної допомоги, педіатра чи терапевта, та  підписання з пацієнтами Декларацій. У місцях масового перебування людей розміщуються матеріали  про проведення в Україні медичної реформи.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація