Інформація Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування щодо попередньої плати за електроенергію

За зверненням членів Асоціації експертом-консультантом секретаріату опрацьовано умови укладення додаткової угоди до діючого договору про постачання електроенергії між ВАТ «АК Вінницяобленерго» та окремими сільськими радами.

Зокрема постачальником електроенергії запропоновано внести зміни, які передбачають передплатний плановий платіж - 100 % вартості  договірної величини спожитої електроенергії на розрахунковий місяць. За висновком експерта-консультанта секретаріату Асоціації Навроцького С.П. (детальна інформація на сайті), вказана вимога не у повній мірі відповідає чинному законодавству і потребує правової оцінки, в першу чергу з боку постачальника електричної енергії.

Зокрема, зміни внесені Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 29.10.2015 №2684 до п.6.6. Правил користування електричною енергією, на які посилається постачальник, стосуються споживачів з якими укладений договір щодо реструктуризації заборгованості.

Так, відповідно п.6.5 Правил у разі виникнення у споживача заборгованості з оплати за спожиту електричну енергію, сторони за взаємною згодою та у порядку, передбаченому законодавством України, укладають договір щодо реструктуризації заборгованості. При цьому оформлюється графік погашення заборгованості, який є додатком до цього договору.

Нова редакція п.6.6 говорить про те, що тільки таким споживачами оплата електричної енергії, яка їм відпускається, здійснюється споживачем у формі попередньої оплати у розмірі вартості заявленого обсягу споживання електричної енергії на відповідний розрахунковий або плановий період. Споживачі за взаємною згодою сторін (постачальника електричної енергії та споживача) можуть здійснювати оплату вартості обсягу електричної енергії плановими платежами з наступним перерахунком.

Окрім вказаного, підпунктом  6.6 Правил передбачено, що  повну попередню оплату прогнозованого обсягу споживання електричної енергії на розрахунковий період здійснюють споживачі, які користуються об'єктами (електроустановками) на підставі договорів оренди.

Таким чином, за відсутності зазначених вище умов, підстав до застосування режиму планової предоплати електроенергії до інших споживачів не відповідає вимогам чинного законодавства.

         

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація