На засіданні бюджетної комісії обговорили медичні питання

24 січня відбулось засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, комунального майна, економічного і соціального розвитку, яку провела голова комісії Аліна Діденко.

В роботі комісії взяли участь голова районної ради Віктор Слободянюк, заступник голови Анатолій Задорожнюк, голова райдержадміністрації Олег Оркуша, начальник фінансового управління РДА Світлана Вельгус, начальник фінуправління міської ради Павло Холковський, голова посійної комісії міської ради з питань фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку Людмила Гаврилюк, головний лікар ЦРЛ Олександр Кравчук.

Члени бюджетної комісії розглянули та погодили розпорядження голови райдержадміністрації № 11 від 16 січня 2017 року «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік». Як повідомила Світлана Вельгус, в розпорядження № 11 на загальну суму 21 195 053 грн включено медичну субвенцію з бюджету міста, яка надходить з державного бюджету в сумі 21 006 200 грн, з них на первинну медичну допомогу (на утримання амбулаторій, які обслуговують міське населення) – 7 310 158 грн, решта – 13 696 042 грн – на вторинну медичну допомогу (ЦРЛ – 13 216 682 грн, стоматологічній поліклініці – 479 360 грн). Кошти були розподілені відповідно до бюджетних запитів, однак в дані суми не включена оплата енергоносіїв. Варто зазначити, що спочатку субвенція на утримання ЦРЛ була передана в обласний бюджет, тож кошти певний час не могли бути використані, що негативно позначилось на надані медичної послуги.

В розпорядження також включена передача субвенцій сільськими, селищними радами на утримання районних програм та фінансування закладів соціальної сфери району.

На засіданні було обговорено питання фінансування центральної районної лікарні. Неодноразово представниками районної влади декларувалася думка, що медицину потрібно розвивати з двох бюджетів. Тож наочно все продемонструють цифри, які озвучили начальники фінуправлінь райдержадміністрації та міської ради.

                                                          

За словами Світлани Вельгус в минулому році медична галузь фінансувалась з різних бюджетів.

З державного бюджету до районного на утримання сільського населення до закладів охорони здоров’я надійшло 25 021 000 грн (ЦРЛ отримала 15 300 000 грн, стоматологічна поліклініка – 868 000 грн, первинна ланка – 8 800 000 грн). Сільські, селищні ради надали 538 800 грн.

Районний бюджет для утримання медичних закладів надав 3 063 000 грн:

ЦРЛ:

1 000 000 – капітальні видатки (придбання обладнання):

259, 7 (постіль, медикаменти)

Первинна ланка - 1 803 300 грн (ремонти, пенсії, безкоштовні медикаменти, тепло, газ, електроенергія).

Державної субвенції, яка надходить до міського бюджету для обслуговування жителів міста районним бюджетом було отримано 16 394 200 грн (ЦРЛ – 11 230 000 грн, стоматологічна поліклініка – 573 700 грн, первинна медицина – 4 590 500 грн).

З власних надходжень міського бюджету було отримано 872 580 грн, з них 681 500 – на утримання амбулаторії № 2, для центральної районної лікарні – 191 106 грн.

Головний лікар ЦРЛ Олександр Кравчук окреслив проблематику діяльності лікарні та зауважив, що сьогодні медицина стала заручником ситуації і вторинна ланка профінансувала на 90 %  все лабораторне обстеження, яке проводить первинна ланка. Амбулаторія №2, яка знаходиться в приміщенні ЦРЛ, з вересня не сплачує комунальні послуги. Також вирішення потребує питання затвердження тарифів. Олександр Миколайович звернувся до депутатського корпусу міської ради знайти порозуміння в питанні передачі майна установ охорони здоров’я, а виходом із ситуації може бути укладання угод щодо подальшого фінансування закладу та покращення його матеріально-технічної бази.

Голова районної ради Віктор Слободянюк наголосив, що у наданні якісних медичних послуг жителям міста та району має бути лише спільний вектор дій.

                                                         

- Однак наразі негативний вплив на медицину району має питання передачі майнових комплексів центральної районної лікарні та районної стоматологічної поліклініки, які знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області до спільної комунальної власності сіл, селищ Козятинського району, - зазначив Віктор Миколайович. - Проблематика полягає у тому, що міська рада виявила бажання мати свою частку у комунальному майні району. Це у свою чергу не дає можливості в повній використовувати кошти районного бюджету та унеможливлює участь районної ради в конкурсі регіонального розвитку щодо залучення додаткових коштів на розвиток лікарні.

Голова районної ради зазначив, що районна влада продовжуватиме виділяти кошти на підтримку та розвиток медицини. Тож цьогоріч планується виділення 5 млн грн з додаткових коштів на проведення ремонтних робіт, покращення матеріально – технічної бази, купівлю медикаментів.

Віктор Слободянюк наголосив, що у даних питаннях потрібно дійти спільної думки та анонсував проведення найближчим часом круглого столу за участі керівництва району та міста, представників депутатського корпусу та представників медичної спільноти, які висловлять свою думку з проблемних питань, а також зауважив, що його пропозиція до міського голови щодо набуття частки майна містом у цілісному майновому комплексі ЦРЛ шляхом заключення угоди на виділення коштів у розвиток матеріально-технічної бази ЦРЛ залишається в силі.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація