Калинівською місцевою прокуратурою виявлено порушення законодавства в сфері земельних відносин

Калинівською місцевою прокуратурою протягом квітня – травня 2016 року проведено перевірки в порядку представництва інтересів громадян та держави в суді з питань дотримання стану законності в земельній сфері, на підставі ст. 23 Закону України «Про прокуратуру». В ході перевірки витребувано інформацію з Управління Держгеокадастру у Козятинському районі щодо фактичного використання господарюючими суб’єктами земель державної форми власності (сіножаті та пасовища тощо) в межах сільських рад району.

Під час опрацювання отриманої інформації, встановлено, що ряд селянсько – фермерських господарств району використовують землі державної форми власності без правовстановлюючих документів (договорів), при цьому отримуючи незаконні доходи та не сплачуючи обов’язкові платежі до бюджетів сільських рад за використання земель, а тому інформація за трьома фактами з даного приводу внесена Калинівською місцевою  прокураторою до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 197-1 КК України.

В ході розслідування даних проваджень, встановлено, що розмір самовільно зайнятих земельних ділянок становить від 20 до 85 га. У подальшому під час розслідування планується провести огляд цих ділянок і у подальшому звернутися з клопотанням до суду про арешт культур, які них вирощуються з подальшою реалізацією в дохід держави через органи Державної фіскальної служби.

У разі встановлення вини, правопорушнику, згідно санкції ст. 197-1 КК України загрожує покарання у вигляді штрафу в сумі до трьохсот неоподаткованих мінімумів громадян, або арешт строком до 6 місяців.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація