Кір в Україні: симптоми та профілактика!

9 із 10 людей, з якими контактувала людина хвора на кір, теж захворіють, якщо вони не були щеплені. Кір – одне з найбільш заразних захворювань відомих у світі, яке швидко поширюється.

Якщо говорити про симптоми, то першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після інфікування і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з'являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік.

Через декілька днів з'являється висип, як правило, спочатку на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через 3 дні висип поширюється по всьому тілу, з'являється на руках і ногах. Він тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип з'являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.

Вірус кору надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при кашлі або розмові хворого.

Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Що робити, якщо ваша дитина контактувала з хворим на кір?

Деякі батьки говорять про те, що їхня дитина захворіла уже після щеплення. Так, така імовірність існує, оскільки жодна вакцина не може дати 100% захист від захворювання. Проте, навіть якщо ви захворієте - хвороба буде мати більш легкий перебіг, без ускладнень, з нижчим ризиком смертності внаслідок захворювання. А ускладнення від цієї недуги можуть бути серйозними, особливо у дітей віком до 5 років.

Зокрема, кір може спричинити запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонію, діарею, енцефаліт, і навіть призвести до смерті. То ж чи варто ризикувати?

Якщо ви або ваша дитина не хворіли на кір і не були щеплені - ви під загрозою захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Щоб зробити вакцинацію, потрібно звернутись у кабінети щеплень при центрах первинної медико-санітарної допомоги. Також, будуть проводитись щеплення при школах та дитячих садочках. Для цього потрібно, щоб батьки дали письмову згоду на проходження цієї процедури. Також, можна звернутися до педіатра або до сімейного лікаря, якому ви довіряєте, та зробити щеплення.  

Захистить своїх дітей і себе, будьте відповідальними за здоров’я та життя своєї сім’ї!

Довідково:

Впродовж 2017 року на території Вінницької області було зареєстровано 106 випадків кору, серед захворілих 78 (74%) дітей. 

Найбільше випадків захворювання було зареєстровано на території м. Вінниці - 24, Тростянецького району – 22, Козятинського – 18, Шаргородського – 10, по 7 випадків у Калинівському та Літинському районах, по 3 – у Барському та Тиврівському, по 2 - у  м. Ладижин, Вінницькому, Гайсинському, Хмільницькому та Чечельницькому, а також по 1 випадку у Муровано-Куриловецькому та Чернівецькому районах. 

З числа захворівших на кір 57% складали особи, які взагалі не були щеплені. Летальних випадків не було зареєстровано.

За перші два тижні 2018 року у лікувальні заклади було госпіталізовано 9 осіб з попереднім діагнозом "Кір", з них 6 дітей. 

 

Головне управління

Держпродспоживслужби

у Вінницькій області

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація