Координаційна рада при голові районної ради з питань місцевого самоврядування

13 жовтня в с. Вернигородок відбулось засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради під головуванням Віктора Слободянюка. У засіданні взяли участь заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, голова райдержадміністрації Олег Оркуша, сільські, селищні голови.На розгляд Координаційної ради було винесено ряд важливих питань, які стосуються діяльності органів місцевого самоврядування.

Про підсумки благоустрою населених пунктів району інформував заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, зазначивши, що наприкінці квітня робоча група була поділена на 4 підгрупи, кожна з яких здійснила об’їзд закріплених територій, аби промоніторити комплекс виконаних робіт з благоустрою. Перевірка проводилась за 13-ма показниками, по кожному з яких виставлялася оцінка за 5-бальною шкалою. Переможцем стала Вернигородоцька громада, 2 місце зайняли Глухівецька та Безименська сільські ради, 3 – Збаразька та Журбинецька. Відповідно до розпорядження голови районної ради переможці отримали грошові винагороди на розвиток громад. Анатолій Васильович подякував присутнім сільським та селищним головам за активну участь у конкурсі по благоустрою та побажав у наступному році успіхів та перемог.

                                            

Потім слово було надане Вернигородоцькому сільському голові Володимиру Гуп’яку, який проінформував присутніх про стан справ в територіальній громаді, розповів про освітню, медичну, виробничу сферу.

Вернигородоцька сільська рада представлена населенням с. Вернигородок, с. Велике та с. Верболози загальною кількістю жителів 1428 громадян. Населені пункти повністю газифіковані, мають водогони з якісною питною водою, освітлення центральних вулиць за виключенням с. Велике. Питання вуличного освітлення планується вирішити до кінця поточного року.

                                                   

Найбільшою проблемою є зайнятість населення. За словами Володимира Петровича, близько 200 громадян працездатного віку не охоплені трудовими відносинами.

В цьому році Вернигородоцька сільська рада стала переможцем у конкурсі проектів розвитку територіальних громад з проектом утеплення фасаду дошкільного закладу.

Сільський голова подякував директору місцевого господарства СТОВ «Вернигородоцьке» Володимиру Івановичу Шубовичу за активну підтримку та вклад у розвиток територіальної громади, допомогу у ремонті закладів соціальної сфери.

Володимир Шубович поінформував присутніх про діяльність господарства СТОВ «Вернигородоцьке» та зазначив, що підприємством завжди приділялась значна увага соціальній сфері територіальної громади. Лише цьогоріч в ремонт доріг вкладено близько 2, 2 млн грн.

За значний внесок у розвиток громади Володимира Івановича було відзначено Грамотою Козятинської районної ради та адміністрації.

                                                   

Наступним із розглянутих питань було виконання програми ремонту та утримання автомобільних доріг місцевого значення у 2016 році. З даного питання учасників засідання інформував голова райдержадміністрації Олег Оркуша.

На 2016 рік по Програмі планувалось 6 млн 800 тис грн. На сьогоднішній день уже освоєно 9 млн 280 тис грн. До кінця року передбачається дофінансування по сільських радах. Планується ремонт під’їзної дороги до міста Козятина. Тож загальна сума коштів, які буде використано на ремонт доріг до кінця року – 12 млн 400 тис грн. З районного бюджету було виділено 5 млн 440 тис, сільські ради разом з інвесторами – 3 млн 840 тис грн.

Як зазначив Олег Сергійович, на сьогодніщній день на Козятинщині по Вінницькій області (якщо не брати до уваги райони, де задіяні державні чи обласні кошти) найбільше доріг відремонтовано за власні ресурси. На наступний рік по Програмі закладено 6 млн 400 тис грн. Тож робота по приведенню доріг в належний стан продовжуватиметься.

В рамках обговорення питання формування переліку обєктів району для включення на фінансування з фонду регіонального розвитку Олег Оркуша повідомив, що на сьогодні до управління регіонального розвитку подано пропозицій на суму 14 млн 435 тис грн. Ця цифра є дуже малою. Тож сільським та селищним радам варто проявляти більшу активність у написанні проектів. Для допомоги будуть залучатись відповідні фахівці.

Про вирішення матеріально-побутових питань учасників АТО виконкомами сільських, селищних рад інформував керуючий справами апарату районної ради Анатолій Колісний.

Представники районної ради та адміністрації, начальники управлінь та відділів РДА, керівники медичних та соціальних установ Козятинщини на виконання розпорядження голови районної ради від 3 жовтня здійснили об’їзд територіальних громад району з метою вивчення проблемних питань учасників АТО та членів їхніх сімей. Було виявлено багато проблем. Але ситуація по сільських радах різниться. В частині територіальних громад органи місцевого самоврядування переймаються вирішенням проблем учасників АТО. Анатолій Якович наголосив, що виконавча влада має більше контролювати роботу служб та управлінь у даному напрямку. Ефективніше мають працювати виконкоми сільських та селищних рад.

Голова районної ради Віктор Слободянюк поінформував учасників наради про внесення змін до Програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – мешканців Козятинського району. На даний час матеріальна допомога є одноразовою, а внесення змін дозволить виділяти кошти учасникам АТО та членам їх родин повторно у разі необхідності. Дане питання буде розглянуто на черговій сесії районної ради. Віктор Миколайович закликав сільських, селищних голів приділяти увагу не лише учасникам бойових дій на Сході, а й також ветеранам Другої світової війни та воїнам-інтернаціоналістам.

                                                  

Після завершення засідання усі присутні мали можливість відвідати місцеву школу, дитячий садок, бібліотеку, храм.

                                                  

                                                  

                                                  

                                                  

                                                   

Учасники засідання поклали квіти до меморіальних дошок загиблим під час проведення антитерористичної операції Віктору Крючкову та Олександру Москалюку, а також до пам’ятника загиблим воїнам.

                                                  

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація