Координаційна рада прийняла рішення про утворення в районі єдиної об’єднаної громади

31 травня голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк провів засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, у роботі якого взяли участь заступник голови райдержадміністрації І. Булавський, сільські, селищні голови, члени робочої групи по добровільному об’єднанню громад, представники ЗМІ.

На порядку денному стояло питання обговорення перспективного плану добровільного об’єднання громад. Як поінформував Віктор Слободянюк, на минулому тижні робоча група внесла зміни до Перспективного плану та прийняла рішення про створення п’ятої об’єднаної громади, з центром в смт. Бродецьке, до якої увійдуть Бродецька селищна, Юрівська, Тернівська, Вовчинецька, Поличинецька сільські ради.

                                                                                                     

На жаль, даний план не враховує думку багатьох громад Козятинщини. А це суперечить Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Тож Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові районної ради була скликана, аби почути точку зору очільників сільських, селищних рад з приводу цієї ситуації та прийняти спільне рішення.

Було обговорено  ряд проблем, які виникають при об’єднанні, зокрема кадрове забезпечення. Чи вдасться знайти необхідну кількість кваліфікованих працівників, аби забезпечити повноцінну діяльність новоутвореної ради громади? Як зазначив Самгородоцький сільський голова Чернипко М. В., в штат сільської ради в рамках реформи було введено посаду державного реєстратора і нотаріуса, але вже близько чотирьох місяців не вдається знайти охочих працювати на цих посадах.

Побоювання очільників місцевих рад викликає й те, що об’єднання ще більше послабить маленькі села, адже закриватимуть школи з недостатньою кількістю учнів, а також частину амбулаторій.

                                                        

Сільські та селищні голови наголосили, що влада мала б прислухатись до думки людей при формуванні Перспективного плану. Як повідомила Токова Л. М. – Вовчинецький  сільський голова,  без згоди громади районна робоча група включила їх до новоутвореного об’єднання з центром в смт. Бродецьке.

Варто зважати і на невдалий досвід деяких об’єднаних громад, які заявляють, що реформа ніякої користі їм не принесла. Так, В Калинівському районі в минулому році до м. Калинівка було приєднане с. Дружелюбівка, яке на сьогодні виявляє наміри щодо роз’єднання. Тож 27 травня Калинівська районна рада прийняла рішення про створення єдиної об’єднаної територіальної громади в межах району.

Голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк висловив думку, щоутворення однієї великої об’єднаної громади в межах району на час перехідного періоду дасть можливість детальніше вивчити ситуацію та вбереже від наслідків поспішних та необдуманих кроків. Такий варіант дозволить зберегти наявну соціальну мережу та інфраструктуру. Тобто це буде не настільки болісно та відчутно для населення.

Сільські та селищні голови теж висловили кожен свою точку зору. Переважна більшість підтримали думку щодо створення єдиної територіальної громади, висловлюючи думку населення та називаючи це найбільш прийнятним на даний час варіантом.

                                                     

                                                     

Від Кордишівецького сільського голови та представника з Сокілецької сільської ради звучали аргументи взагалі проти будь-якого об’єднання, оскільки вони вважають свої громади цілком самодостатніми.

Тож підсумковим голосуванням члени Координаційної ради, у кількості 29 голосів з 32 присутніх «за», 1 – «проти», 2 – «утримались» прийняли рішення про створення єдиної об’єднаної територіальної громади в межах району. Як зазначив В. Слободянюк, дане рішення буде винесено на розгляд сесії районної ради.

                                                    

Віктор Миколайович звернувся з проханням до сільських, селищних голів, членів робочої групи прийняти активну участь у толоці по наведенню благоустрою в РК ЗОВ «Проліску», яка відбудеться у найближчий четвер. До робіт активно залучатимуться працівники районної ради та адміністрації, аби спільними зусиллями створити належні умови для відпочинку дітей. Активно включилися у питання наведення ладу у таборі керівники сільгоспформувань, перераховуючи кошти для проведення необхідних ремонтних робіт.

Оскільки 1 червня відзначається Міжнародний День захисту дітей, голова районної ради наголосив, що необхідно приділити належну увагу багатодітним та малозабезпеченим сім’ям, привітати їх та по можливості надати матеріальну допомогу.

Було також обговорено питання роботи депутатів районної ради, сільських, селищних рад на своїх виборчих округах, а також питання співфінансування ремонту доріг.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація