Козятинський район та Конінський повіт підписали угоду про партнерські відносини

15 жовтня було підписано угоду про партнерські відносини між Конінським повітом, Великопольського воєводства, Республіка Польща і Козятинським районом.

При підписанні партнерської угоди, з польської сторони, присутнім був староста Конінського повіту Станіслав Бєлік, заступник голови Конінської повітової адміністрації Вєслав Беднарек. З української сторони - робоча група у складі: голови Козятинської райдержадміністрації Олега Оркуши,  голови Козятинської районної ради Віктора Слободянюка, заступника голови районної ради, Анатолія Задорожнюка, заступника голови райдержадміністрації Ігоря Булавського, помічника голови райдержадміністрації Олександра Байбака, начальника відділу освіти Аліни Діденко, начальника відділу культури Володимира Воронова, директора Махнівської ЗОШ Олександра Науменка, директора Самгородоцької ЗОШ Світлани Черешнюк, керівника ФГ «Ніка-Д» Анатолія Дроздовича, Махнівського сільського голови Павла Кузьмінського, Журбинецького сільського голови Володимира Козаченка, історика, краєзнавця Миколи Купчика.

Цей документ сприятиме розвитку контактів у різних сферах: торгівельно-економічній, соціальній, культурній, спортивно-туристичній, налагодженню взаємовигідних контактів в промисловості і сільському господарстві, організації обміну культурними делегаціями, взаємодії між вищими навчальними закладами. Також сторони розвиватимуть співробітництво в галузі охорони навколишнього середовища та екологічної безпеки. Згідно угоди буде здійснюватись сприяння інвестиціям, розвиток співробітництва між малими та середніми підприємствами.

 

В рамках свого візиту делегація Конінського повіту відвідала пам’ятні та культурні місця Козятинщини.

Гості побували в Музеї Хліба, що в с. Білопілля, а також відвідали Храм Різдва Пресвятої Богородиці УПЦКП. Наступним пунктом зупинки стало с. Махнівка, де староста Конінського повіту Станіслав Бєлік, заступник голови Конінської повітової адміністрації Вєслав Беднарек разом із районним керівництвом – головою районної ради Віктором Слободянюком та головою райдержадміністрації Олегом Оркушею поклали квіти до могили Томаша Падури – польського кобзаря з українським серцем, чия постать назавжди об’єднала польську та українську культури. Могилу автора легендарної пісні Hej, sokoły (Гей, соко́ли) знайшов історик та краєзнавець Микола Купчик напередодні 145-річчя з дня смерті Т. Падури. Також було покладено квіти до пам’ятника «Скорботний ангел», встановленого в знак примирення між польськими та українськими народами, які пролили кров у битві 1648 року.

Делегати побували у місцевому костелі та школі,  оглянули навчальні класи. А директор – Олекандр Науменко розповів гостям про особливості організації навчального процесу.

Разом з міським та районним керівництвом делегація Конінського повіту завітала на свято, організоване з нагоди відзначення 10-ї річниці польської суботньо-недільної школи в м. Козятині.

Гості з Польщі залишились задоволені гостинним прийомом та висловили сподівання на подальші зустрічі як на теренах Польської Республіки, так і на українській землі.

                                                        

                                                        

                                                        

 

 

За матеріалами сайту Козятинської райдержадміністрації

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація