Круглий стіл по питаннях роботи Козятинської ЦРЛ

2 лютого під керівництвом голови районної ради Віктора Слободянюка, за участі голови райдержадміністрації Олега Оркуши та міського голови Олександра Пузиря відбулось засідання круглого столу по роботі Козятинської ЦРЛ із представниками медичної спільноти та спрофілок. 

На початку зустрічі Віктор Слободянюк поінформував присутніх про створення робочої групи з обговорення питання формування госпітальних округів до складу якої увійшли депутати обласної Ради, голови районних рад, представники департаменту охорони здоров’я, медичних і лікувальних закладів області та громадськість, в тому числі голова Козятинської районної ради та міський голова. Серед напрацювань робочої групи - звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, яке  включає пропозицію призупинити дію пунктів 3, 4  постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» (дане звернення буде розглянуте сьогодні на позачерговій сесії обласної Ради).

Стосовно подальшої діяльності Козятинської ЦРЛ, Віктор Миколайович наголосив, що районна влада докладатиме максимум зусиль для вдосконалення матеріально-технічної бази закладу та постійного підвищення рівня надання медичних послуг. Для цього Козятинською районною радою спільно з райдержадміністрацією прийнято рішення про виділення на наступній сесії близько 5 млн грн. з додаткових коштів на розвиток лікарні. В свою чергу медичним фахівцям необхідно визначитись із першочерговими потребами у проведенні ремонтних робіт та закупівлі необхідного обладнання.

                                                                 

Також голова районної ради В. Слободянюк торкнувся питання, яке до недавнього часу залишалося невирішеним - передача майнових комплексів центральної районної лікарні та районної стоматологічної поліклініки, які знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області до спільної комунальної власності сіл, селищ Козятинського району. З усієї області лише на Козятинщині після завершення пілотного проекту майнові комплекси не передані. Така ситуація склалася у зв’язку з тим, що міська рада виявила бажання мати свою частку у комунальному майні району. На даний час для розвитку районної лікарні необхідно залучати значні кошти. Однак невирішене майнове питання унеможливлює участь у конкурсі регіонального розвитку. До того ж лише минулого року було втрачено можливість використання 10 млн гривень державних коштів на потреби закладу. Тож голова районної ради наголосив, що дане питання потребує термінового вирішення.

                                                                

Стосовно перспективи галузі, головний лікар ЦРЛ Олександр Кравчук закликав усіх до єдності в медичних питаннях. Лише в такому випадку вдасться відстояти лікарню інтенсивного лікування і надавати якісні послуги жителям Козятинщини та сусідніх районів. Для цього є всі задатки, адже на сьогодні районна лікарня отримала сучасний майновий комплекс, в якому можна зручно розмістити усі відділення. На даний момент 80% приміщень знаходяться в робочому стані. Продовжується процес переведення відділень: з 7 лютого в приміщенні на вул. Винниченка матимуть змогу лікуватись терапевтичні хворі, невдовзі повністю перейдуть реанімаційне, хірургічне та дитяче відділення. За словами Олександра Миколайовича, першочергово зараз необхідно вирішити питання із майновим комплексом та продовжувати роботу по підвищенню рівня якості надання медичних послуг, для чого планується створення офіційного веб-сайту лікарні. ЦРЛ має змогу самостійно заробляти кошти, необхідні для покращення матеріально-технічної бази, шляхом проведення профоглядів та роботи в рамках страхової медицини.

                                                                

Міський голова Олександр Пузир відзначив, що громада міста Козятина готова приймати участь у співфінансуванні лікарні.

Депутат обласної Ради Сергій Лановик  наголосив, що у питанні передачі комплексу районній та міській владі потрібно терміново домовлятися та висловив свою думку, зауваживши, що майно має бути повернуто туди, звідки передавалося на час дії пілотного проекту в рамках реформи, а саме до власності територіальних громад сіл, селищ Козятинського району. Але це ні в якому разу не значить, що пацієнтів якимось чином ділитимуть на жителів міста чи району.

                                                               

Таку думку підтримав і депутат районної ради Володимир Шавлюк, заступник головного лікаря ЦРЛ Ігор Грубеляс, завідуючі терапевтичним відділенням Леонід Броніцький та реанімаційним відділенням Валерій Шуляк, одноголосно зазначивши, що виконуватимуть своє найголовніше завдання – надання якісних медичних послуг усім, хто цього потребує. А представники влади мають знайти спільне дієве рішення з метою збереження функціонуючої лікарні та зняття соціальної напруги.

За підсумками засідання круглого столу представникам районної влади, профспілкових комітетів, лікарям вдалось переконати міської голову в прийнятті компромісного рішення про подальші спільні дії влади Козятинщини – укладено угоду щодо передачі цілісного майнового комплексу районної лікарні.

                                                             

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація