Героя-земляка вшанували відкриттям меморіальної дошки в с. Дубові Махаринці

7 травня на подвір’ї Дубовомахаринецького ЗНВК І-ІІІ ст. зібрались учні, вчителі, представники влади, жителі села з нагоди відкриття меморіальної дошки Герою Радянського Союзу Валентину Климентійовичу Шевчуку.

Виконанням Гімну України урочистий захід відкрив військовий оркестр із м.Бердичева.

До слова був запрошений краєзнавець і письменник, член районної ради ветеранів Леонід Кривов, який розповів присутнім про життєвий шлях Героя та зазначив, що іменем Валентина Шевчука було б доречно назвати одну із вулиць села.

Заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк наголосив, що жителі Козятинщини мають пам’ятати про подвиг свого видатного земляка і від покоління до покоління передавати спогади про мужнього воїна, який віддав своє життя заради мирного майбутнього, а також подякував ініціативній групі на чолі із Василем Копійком та Леонідом Кривовим, які тривалий час активно займались питанням встановлення меморіальної дошки на приміщенні школи та вивчали архіви, збираючи історичні дані.

До слова також були запрошені керуючий апаратом райдержадміністрації Юрій Студоляк, військовий комісар Микола Янчук, голова районної ради ветеранів Володимир Бондаренко, сільський голова Лідія Павлюк, голова ветеранської організації с. Д.Махаринці Василь Копійко, голова ради ветеранів Афганістану м.Бердичева Вагіф Мамедов.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять Валентина Шевчука та усіх загиблих героїв.

Право відкрити меморіальну дошку було надано Василю Копійку та Леоніду Кривову,після чого відбулось покладання квітів.

 

Довідково.Валентин Шевчук народився 21 лютого 1921 року в с. Дубові Махаринці. В 30-х роках родина переїхала до м.Запоріжжя. Службу в армії Валентин розпочав у 1939 році у складі прикордонних військ, охороняючи державний кордон в Карелії. В ході Другої світової війни йому довелось воювати на різних фронтах, але особливо відзначився гвардії старшина Шевчук В.К., командир гармати гвардійського артилерійського полку в боях на території Східної Пруссії. 5-6 лютого 1945 р. гармата Шевчука допомогла відбити 5 німецьких контратак, знищивши один танк, три кулемети і понад 30 солдатів і офіцерів. Загинув Валентин 7 лютого біля гармати поблизу населеного пункту Мюлле-Тюренберг у віці  26 років. Поховали його в містечку Черепаново Зеленоградського району Калінінградської області. За мужність і відвагу в боях з ворогом В.К. Шевчуку 29 червня 1945 року було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

                         

                         

                         

                         

                                                          

                      

                      

                      

                      

                     

                      

                      

                     

                      

                      

                      

                      

                      

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація