Майже два кілометри головного в їзду до районного центру капітально відремонтовано!

Капітальні ремонтні роботи по відновленню дорожнього покриття траси загального користування місцевого значення від урочища "Журавель" до в'їзного знаку "Козятин", про які давно йшла мова, вже завершено! Ось уже два тижні якість результату можуть оцінити місцеві мешканці та гості Козятинщини.

- Ремонт тривав близько місяця, - розповів голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк - ініціатор та натхненник проведеної роботи. - Від середини серпня центральний в'їзд до Козятинського району та, власне, до районного центру відкритий для користування. Причому користуватись дорогою краяни та гості району стали просто одразу після проведення ремонтних робіт, а не після пафосного перерізання червоної стрічки та піару адмінресурсу районної ради на тлі відремонтованої дороги у ЗМІ (такі випадки поведінки чиновників іншого органу місцевого самоврядування вже відомі). Вважаю завершені роботи не приводом для розхвалювання власної значимості, а лише стимулом для подальшого поліпшення якості життя мешканців району, - зауважив Віктор Миколайович.

Отже, наразі відремонтовано 1,63 кілометри (планувалось 1,5 км) дороги. На вказані роботи, як повідомлялось раніше на офіційній сторінці Козятинської районної ради, одноголосним затвердженням районних депутатів двома траншами було виділено із районного бюджету майже три мільйони гривень. За кошти ж спонсорів та небайдужих підприємців було проведено розмітку дороги, адже даний вид робіт не був прописаний у проекті (а значить і кошторисі) ремонтних робіт дорожнього покриття траси.

Крім того, розчищено узбіччя дороги від загущення кущами, очищено від стихійних сміттєзвалищ полоси відводу та проведено побілку дерев у придорожній смузі (що виконує не тільки естетичну функцію, але й допоможе убезпечити дорожній рух: в темну пору доби білі стовбури дерев на узбіччі явно вкажуть водіям на край дороги). Як зауважив очільник районного самоврядування, за ці роботи слід подякувати особисто директору Козятинського міськрайонного центру зайнятості Володимиру Бокалу та, власне, краянам, що стоять на обліку безробітних, які погодились на виконання вказаного обсягу робіт і отримали за це, згідно діючого законодавства, компенсацію із районного бюджету.

- Хотів би звернути увагу козятинців на тому, що товщина асфальтової подушки готового дорожнього покриття траси становить близько 9 сантиметрів у два шари, хоча попередньо планувалось укласти лише один шар загальною товщиною до шести сантиметрів, - наголосив Віктор Миколайович. - Зрозуміло, що дана зміна була внесена з огляду на часте курсування вказаним шляхом великовагових машин.

Голова районної ради підкреслив, що, на жаль, винуватці справжніх "страждань" дороги, ініціатори перевезення багатотонних вантажів - представники керівництва ТОВ "СОКА Україна" хоч і обіцяли (у гарантійному листі) минулоріч, коли лише планувалось проведення капітального ремонту траси, фінансово до нього долучитись, насправді ніякої участі у співфінансуванні ремонтних робіт не взяли. Однак, за словами Віктора Слободянюка, із адміністрацією підприємства досягнута домовленість про перенаправлення великовагових вантажів, що направляються на завод, іншим шляхом.

                                                              

- Разом з тим по відремонтованій дорозі для попередження деформацій та передчасних руйнувань дорожнього покриття встановлені відповідні заборонні дорожні знаки "5 тонн на вісь", - продовжив Віктор Миколайович. - Для законної ж боротьби із порушниками правил дорожнього руху та законів України, що регламентують пересування великовантажних транспортних засобів, найближчим часом буде встановлено пункт автоматичного контролю ваги авто "на ходу".

Однак, автомобілі, що курсують із заводу ТОВ "СОКА Україна", порушують наразі санітарні норми: із колес та кузовів хоч і пустих, та непочищених і навіть не змочених вантажних машин розсипається дорогою пісок та глина, що засмічує трасу.

- Мушу констатувати, що така халатність підприємців наносить шкоду довкіллю нашого району, - акцентував Віктор Миколайович, - а тому будемо продовжувати перемовини із керівництвом підприємства щодо встановлення на вантажівках брезентових тентів. Це не коштує дорого, однак користь очевидна. Точно такі накриття хотілось би побачити і на сміттєвозах, що збирають відходи у місті і вивозять на сміттєзвалище, розкидаючи при цьому непокрите сміття дорогою. Адже дивна ситуація: смітять ті, хто першим повинен дбати про чистоту.

На завершення голова районної ради резонно зауважив, що проведені роботи не тільки є показником проведення змін на поліпшення інфраструктури району, але й, безумовно, сприятимуть покращенню іміджу Козятинщини в очах гостей краю, адже вказана дорога є справжньою візитівкою районного центру.

- Однак, хотілось би, щоб позитивне враження від знайомства із Козятинщиною не завершувалось після двох кілометрів в'їзду до міста Козятин, - підсумував Віктор Слободянюк.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація