Музей майбутнього. Втілюємо проект у життя…

Візитною карткою с. Білопілля є КЗ «Музей Хліба с. Білопілля». А починалося все у 1986 році, місцеві жителі задумали розповісти нащадкам про неоціненне багатство, яке дає всім життя – Хліб. Спочатку музеєм опікувалось місцеве сільськогосподарське підприємство, з 1996 року Білопільський музей Хліба носив почесне звання «Народний», а з 2017 року Комунальний заклад «Музей Хліба с. Білопілля» знаходиться на державному утримані. До обласного Переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Вінницької області занесено Комунальний заклад «Музей Хліба с. Білопілля» в елементі «Технологія випічки обрядових хлібів». На сьогодні у музеї нараховується понад 800 різноманітних експонатів старовини.
КЗ «Музей Хліба с. Білопілля»- це неповторний дарунок минулого. Це пам'ять про наших пращурів, це історія рідної землі, це велика любов до України. Тут людина збагачується духовно, отримує задоволення від почутого та побаченого, а своїми спогадами буде знов і знов повертатися сюди у неповторний чарівний куточок на Подільській землі, щоб доторкнутися до святого святих - Хліба.
«Душа» українського народу не в матеріальному, речовому, а в традиціях, звичаях, обрядах, що мають могутній сакральний зміст. Вони несуть свою могутню енергію крізь час, а нам лише потрібно розпізнати її.
«Дивлячись в майбутнє територіальної громади для її якісного існування та розвитку туризму ми маємо докласти всіх зусиль, щоб у майбутньому наш Музей перетворився у науковий та духовний центр краю» - сказав керівник КЗ Сергій Рибачук. Його слова ніколи не розходяться з ділом. Музей став переможцем 13-го обласного Конкурсу проектів розвитку територіальних громад Вінницької області 2016 року з проектом «Музей Хліба – візитівка району: реконструкція вітряка». Результат: відреставрований вітряк, що не втратив своєї самобутності в багатогранності сьогодення. В 2018 році за сприяння СВК «Білопільський» на музей проведено інтернет, а з 01.01.2019 року на території працює безкоштовний Wi-Fi, що дозволить закладу бути актуальним, цікавим, відомим, створювати належні умови для проведення вільного часу в контексті сучасних тенденцій “цивілізації дозвілля”.
Створення комфортних умов та безпеки для жителів села та гостей, покращення умов якості рівня туристичних послуг, зростання кількості туристів та екскурсантів шляхом організації та проведення комплексу щорічних конкурсів, фестивалів обласного та регіонального значення - це і стало головною метою участі «Музею Хліба с. Білопілля» у 16-му обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад 2019 року.
Свої проекти подали усі 27 районів області, чотири міста обласного значення, та усі 37 об’єднаних територіальних громад області. Із 749 проектів поданих цьогоріч на конкурс, наш проект «Придбання паркану для облаштування музейної території – крок до розвитку фестивального туризму в кластері сільського зеленого туризму», набравши відповідну кількість балів, увійшов до складу проектів-переможців конкурсу.
Стара огорожа уже не виконувала своєї функції, що створювало безпосередню небезпеку для збереження матеріальних цінностей та для відвідувачів музейного комплексу. Оскільки функціонування Музею значною мірою залежить від середовища, яке його оточує, постала проблема придбання нового паркану для облаштування музейної території.
Для реалізації даного проекту необхідно було 111544 грн. Організації-партнери, та співвиконавці проекту розподілити обов'язки:
- Білопільська сільська рада взяла на себе зобов'язання по співфінансуванню надати для реалізації проекту 47000 грн.;
- фонд Конкурсу - фінансування проекту в сумі 23000 грн.;
- Козятинська районна рада - співфінансування 28500 грн. даного проекту;
- сільськогосподарський виробничий кооператив «Білопільський» - співфінансування 13044 грн. даного проекту та допомога по його втіленні.
Розпочалася кропітка робота по втіленню проекту у життя. Неодноразово голова райдержадміністрації Юрій Слабчук, голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк, заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський, заступник голови Козятинської районної ради Анатолій Задорожнюк, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Володимир Воронов з робочим візитом відвідували Музей, де разом із сільським головою Віктором Якимчуком та головою СВК «Білопільський» Володимиром Шашковим оглядали територію та хід робіт, вносили пропозиції щодо створення комфортних умов та безпечного простору для проведення фестивалів усіх рівнів на базі Музею.
Роботи по встановленню паркану проводилися оперативно та якісно і як результат - встановлення 210 метрів залізобетонної огорожі та облаштування газону площею 0,56 га. Спільними зусиллями – на користь громади встановлено новий паркан, який став надійним захистом та естетичним доповненням реконструкції музейної території.
КЗ «Музей Хліба с. Білопілля» висловлює щирі слова вдячності за підтримку та допомогу у реалізації проекту: голові райдержадміністрації Юрію Слабчуку, голові Козятинської районної ради Віктору Слободянюку, заступнику голови райдержадміністрації Ігорю Булавському, заступнику голови Козятинської районної ради Анатолію Задорожнюку, начальнику відділу культури і туризму райдержадміністрації Володимиру Воронову, голові СВК «Білопільський» Володимиру Шашкову та сільському голові Віктору Якимчуку, а також співвиконавцям проекту: спільне українсько польське підприємство «Контекст», СВК «Кашперівський», філія «Козятинський райавтодор», СВК «Білопільський» та Березнюк О.М.
Ваша допомога — свідчення небайдужого ставлення до культури і розуміння необхідності збереження для прийдешніх поколінь архітектурної пам’ятки – Музею Хліба.

 

Т.О.Панасюк,

науковий співробітник

КЗ «Музей Хліба», с.Білопілля

                                                         

                                

                                

                         

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація