На базі Козятинської ЦРЛ відбулась міжрайонна медична конференція

21 квітня на базі  Козятинської  центральної  районної  лікарні відбулась третя міжрайонна конференція на тему «Актуальні питання невідкладної нейрохірургії».

У конференції взяли участь лікарі невропатологи, травматологи  та  лікарі  інших спеціальностей з Козятинського, Калинівського, Хмільницького, Оратівського, Погребищенського, Липовецького, Іллінецького районів.

На заході були присутні і представники районної влади – заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк та перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Прохоров, які наголосили на важливості проведення подібних конференцій, що є чудовою можливістю для обміну досвідом.

Ініціатором та організатором проведення є Ольхов Валерій Михайлович, кандидат медичних наук, заслужений лікар України, завідуючий нейрохірургічним відділенням Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. академіка О.І.Ющенка та головний позаштатний нейрохірург департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА.

 За словами Валерія Михайловича, необхідність проведення подібних конференцій виникла у зв’язку з незадовільними результатами лікування пацієнтів із нейрохірургічною патологією в РТМО області. Перш за все це стосується проблеми високої смертності від черепно-мозкових травм, яка значно перевищує середньоєвропейські показники, а також надання допомоги при інсультах. Тому очевидною є необхідність активного впровадження новітніх методів у галузі нейрохірургії.

Показовими на сьогоднішній день є результати роботи нейрохірургічного відділення ВОПНЛ ім. акад. О. І. Ющенка, в якому хірургічна активність в 2 рази вища, ніж в середньому по Україні, а післяопераційна летальність удвічі нижча. Такі показники були досягнуті завдяки двом основним факторам:  сучасне обладнання та стажування лікарів у провідних інститутах України та за кордоном у таких країнах як Польща, Голландія, Австрія, Данія, Німеччина, Англія та ін.

Лекційна програма конференції включала у себе такі питання: нейрохірургічна допомога населенню Вінницької області у 2016 році, проблеми, плани на майбутнє; аневризми судин головного мозку; невралгія трійчастого нерву; шлях до вірного діагностування болю в спині; сучасний погляд на больовий синдром у нижній частині спини; етичні питання в медицині.

Перед присутніми виступили лікарі - нейрохірурги ВОПНЛ ім. акад. О. І. Ющенка – Ольхов В. М., Венцківський В. Л., Горбатюк К. І., Кириченко В. В., Столяренко О. О.

Такі «кустові» наради є зручним форматом роботи, адже немає необхідності транспортувати лікарів з усіх районів до обласного центру.

Конференція відбулась завдяки підтримці Козятинської районної ради, райдержадміністрації та керівництва ЦРЛ.

Дані лекцій стали справжнім джерелом знань, які будуть використовуватись на практиці.

                                                                           

                                                        

                                                        

                                                        

                                                       

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація