На комісії районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення виділено 70 тис. грн. на лікування важкохворих жителів району

7 лютого відбулось засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, роботи з ветеранами, військовослужбовцями. В роботі комісії окрім її членів, взяли участь голова районної ради Віктор Слободянюк,  заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Прохоров, заступники головного лікаря ЦРЛ з медичної частини Ігор Грубеляс, охороні материнства та дитинства Надія Станіславчук, в. о. головного лікаря КУ Козятинський РМЦ ПМСД Валентина Лобченко.

Розпочалось засідання комісії із обговорення перспектив розвитку медичної галузі району.

Валентина Лобченкозупинилась на основних моментах реформування первинної ланки, фінансування, оновлення обладнання:

- У І кв. проводиться робота по автоматизації робочих місць , - зазначила Валентина Петрівна, - На сьогоднішній день усі лікарі забезпечені комп’ютерами, виключенням є лише ті амбулаторії, які потребують вжиття заходів безпеки, тобто встановлення ґрат на вікна. Однак, наразі є потреба у додатковому забезпеченні комп’ютерами, оскільки згідно табеля оснащення розрахунок здійснюється і на середній медперсонал. Що стосується осучаснення медичного обладнання, то в минулому році було закуплено 18 електрокардіографів. Цьогоріч планується придбання дороговартісного обладнання, яке буде передбачено новим табелем оснащення.

З ІІ кв. 2018 року пацієнти підписуватимуть декларації з обраними лікарями. На сьогодні усі заклади та лікарі зареєстровані в програмі eHealth. Проводиться інформаційна робота з пацієнтами стосовно заключення договору, поширюються брошури Центру здоров’я, розміщуються актуальні матеріали у ЗМІ.

За словами головного лікаря КУ Козятинський РМЦ ПМСД труднощі у роботі на даний час створюються у зв’язку зі штучним збуренням населення.З міського бюджету передана субвенція у розмірі 1 млн 108 тис. грн. на заробітну плату, але не передані кошти на енергоносії, невідкладну допомогу, паливо, фінансування яких на даний час здійснюється повністю з районного бюджету. Лише 50 тис. грн. передано на пільгові медикаменти.

Валентина Лобченко озвучила позицію більшості лікарів АЗПСМ №1 та №2, які готові залишитись у районному центрі, незважаючи на ту роботу, що проводиться певними особами, причетними до міської медицини.

Голова районної ради Віктор Слободянюк запевнив, що не зважаючи на усі перепони та труднощі у первинній медицині, амбулаторії №1 та №2 працюватимуть і надалі без скорочень та переводів медичних працівників до того часу, поки пацієнти довірятимуть їм своє здоров’я. Віктор Миколайович наголосив, що сьогодні найважливішим завданням є створення відповідних умов у закладах первинної медицини, що відіграватиме вирішальну роль після того, як у липні місяці вони у статусі некомерційних комунальних підприємств підпишуть договори з Національною службою здоров’я України.

Присутні заслухали інформацію заступника головного лікаря ЦРЛ по охороні материнства та дитинства Надії Станіславчук, яка розповіла про стан справ у районній лікарні. У повному об’ємі працює терапія, хірургія, неврологія, дитяче та інфекційне відділення, екстрена невідкладна допомога, інтенсивна терапія. Медична допомога надається як населенню району так і міста. Проведена велика робота по ремонту пологового відділення, відкриття якого заплановано на 14 лютого. Завдяки коштам спонсорів закуплено нове обладнання: УЗД-апарат, електрокоагулятор, сухожаровий стерилізатор, облаштована операційна, незабаром буде встановлено дитячий кардіомонітор.

Надія Миколаївна повідомила, що 9 лютого, в рамках співпраці в ЦРЛ відбудеться безкоштовний прийом фахівцями з  Київського Інституту серця МОЗ України.

Заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк поінформував щодо делегування представників Козятинського району до Госпітальної ради Північного госпітального округу Вінницької області та повідомив, що до районної ради надійшли листи від райдержадміністрації та Козятинської ЦРЛ за підсумками зборів трудового колективу із запропонованими кандидатурами. Членами комісії було підтримано рішення зборів трудового колективу центральної районної лікарні та рекомендовано на затвердження сесії кандидатури головного лікаря Козятинської ЦРЛ Олександра Кравчука та завідуючого хірургічно-травматологічним відділенням Володимира Шавлюка.

В ході засідання в рамках цільової програми підтримки населення Козятинського району „Надія” на 2017-2020 роки, яка передбачає допомогу у вирішенні невідкладних питань медичного обслуговування громадян, які перебувають ускладних  життєвих  обставинах та потребують дороговартісного лікування, було розглянуто звернення жителів району для дорого вартісного лікування та прийнято рішення про виділення матеріальної допомоги на загальну суму 70 тис. грн.

                                                      

                                                      

                                                      

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація