НА КОЗЯТИНЩИНІ ПРОЙШЛО ОБЛАСНЕ СВЯТО ОБРЯДОВИХ ХЛІБІВ ТА ДІДУХІВ «НАРОДУ ВІЧНИЙ ОБЕРІГ»

19 серпня в рамках відзначення 27-ї річниці Незалежності України в Музеї Хліба, що в мальовничому селі Білопілля, відбулося обласне свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг», яке традиційно проводиться в день церковного (християнського) свята Преображення Христового, яке в народі ще називають Великий «Яблуневий» Спас.

Вже 10-ть років поспіль благодатна Козятинська земля щиро вітала усіх, хто шанує і трепетно оберігає народні традиції, хто виколисує в своєму лоні національну культуру.

 В урочистому відкритті свята взяли участь: народний депутат України Петро Юрчишин, заступник голови Козятинської районної ради Анатолій Задорожнюк, заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, начальник управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації, заслужений  артист України Станіслав Городинський, директор обласного Центру народної творчості, заслужений працівник культури України Тетяна Цвігун, заступники голови Козятинської райдержадміністрації Сергій Прохоров та Ігор Булавський, керівники сільськогосподарських підприємств Козятинщини, голови територіальних громад району, представники ЗМІ.

Заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк привітав усіх присутніх з 27-ю річницею Незалежності України, із закінченням жнив побажавши миру, сили і наснаги, добра, гарних врожаїв та віри у завтрашній день, перемог та здобутків у справі розбудови Козятинщини та всієї України.

Обласне свято зібрало кращих самобутніх майстрів-умільців, які продовжують творити та відновлювати прадідівські ремесла. З усієї Вінниччини завітали на свято майстри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва зі своїми виробами. До уваги гостей свята були  також представлені виставки обрядових хлібів та дідухів.

Майже кожна територіальна громада представляла світлицю, у якій поруч із щедрими дарами садів та ланів були дідухи, композиції із квітів та колосків, обжинкові снопи та обрядові хліби, проходячи повз які, захоплювало дух від людської фантазії та вміння. Столи більшості світлиць прогиналися від різноманітної обрядової випічки та смачних українських страв, якими господині частували гостей. І все це приправлялося щирою українською піснею, яка линула звідусіль.

Свято супроводжувалось  концертом, у якому взяли участь народні аматорські колективи Козятинського району, Калинівського, Липовецького та інших районів Вінницької області, а також заслужений артист України Станіслав Городинський.

Після урочистостей було підведено підсумки конкурсу на кращий коровай,  кращий дідух, кращий виріб народної творчості  і проведено нагородження переможців.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація