На Козятинщині пройшов XVII Всеукраїнський фестиваль чехів України

16 вересня в с. Миколаївка відбувся XVII Всеукраїнський фестиваль чехів України «Плес».

Фестиваль був започаткований в 1995 році в м. Одесі і з того часу, кожного разу в різних регіонах України традиційно, один раз у два роки збирає творчі колективи чеських товариств з усіх куточків країни.

На Вінниччині ця мистецька акція проводилась вже втретє, але в Миколаївці – вперше. Цьогоріч щедра Козятинська земля приймала колективи 14-ти чеських культурно-освітніх товариств, які через пісні та танці представляли  своє національне мистецтво.

Фестиваль відбувся за ініціативи товариства «Голендерські чехи», при підтримці Міністерства Закордонних справ Чеської Республіки та Посольство Чеської Республіки в Україні, Національної ради чехів України,   управління культури і мистецтв облдержадміністрації, обласного центру народної творчості, районної ради та адміністрації.

Гостей та учасників фестивалю привітав надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, голова Ради Чехів України Людмила Мухіна, дружина народного депутата України Петра Юрчишина – Любов Ярославівна, голова Громадської організації «Голендерські чехи» с.Миколаївка Козятинського району Лариса Лановик.

                                               

Участь у заході взяли радник-посланник, прес-секретар Посольства Чеської Республіки в Україні Давід Машек, начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський, директор Вінницького обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун, голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк, голова райдержадміністрації Олег Оркуша, кореспондент Чеського радіо Плюс Мартін Оцкнехт.

Під ча сособистої бесіди Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула та голова районної ради Віктор Слободянюк обговорили шляхи подальшої торгово-економічної співпраці, зокрема в галузі сільського господарства. Також посадовці дійшли згоди про необхідність обміну дітьми з метою відпочинку, що створить сприятливі умови для обміну досвідом між педагогами та вихователями.

                                                      

За словами Радека Матули, враховуючи значну чисельність чехів на Козятинщині, подальшу співпрацю необхідно зміцнити підписанням угод, що принесе користь відповідним регіонам.

Відкриття фестивалю відбулось святковою ходою творчих аматорських чеських колективів Вінницької, Одеської, Рівненської, Запорізької, Миколаївської, Житомирської та інших областей.

                                                      

                                                      

Розпочався фестиваль з виступу аматорського ансамбль народного танцю «Ровесник» з м. Вінниця, а потім гості дійства мали змогу насолодитись веселими чеськими піснями та запальними танцями у виконанні ансамблів, що з’їхались до Миколаївки з усієї України.

                                                      

В рамках фестивалю гості дійства мали можливість оглянути виставку майстрів образотворчого та прикладного мистецтва, на якій були представлені роботи найкращих майстрів Козятинщини.

                                                       

                                                                                                  

На правах господаря, завершив концертну програму XVIIВсеукраїнського фольклорного фестивалю чехів України на Вінниччині славнозвісний народний аматорський чеський фольклорно-етнографічний ансамбль «Студанка» товариства «Голендерські чехи» с.Миколаївки Козятинського району. Варто зазначити, що колектив  є постійним учасником Всеукраїнських Плесів чехів України, обласних фестивалів національних меншин та етнічних груп. Ансамбль брав участь у дев’яти    Міжнародних фольклорних фестивалях краян, які відбувалися у місті Празі, де  постійно здобував перемоги.

Після завершення концертної програми  відбулась урочиста церемонія вручення дипломів та подарунків.

Чудовим фінальним акордом XVII Всеукраїнського фестивалю чехів України стало спільне виконання учасниками чеської пісні, яка закликала усіх до єдності, дружби та любові.

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

 

 

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація