На Козятинщині відзначили 153-ю річницю з Дня народження Михайла Грушевського

29 вересня виповнилось 153 роки з Дня народження Михайла Грушевського. Він був професором історії, організатором української науки, публіцистом, головою Центральної Ради (1917-1918), академіком. Політичний і державний діяч, який відіграв провідну роль у творенні української незалежної держави. Вчений, який подарував своєму народові історію, без чого неможливо усвідомити себе як націю. 

Творча спадщина Михайла Сергійовича нараховує близько двох тисяч праць з історії, історіографії, соціології, літератури, етнографії, археології, фольклору. Він показав, що еволюція людства, попри всі складнощі, має тенденцію до встановлення справедливого демократичного ладу. Очоливши Центральну Раду, він був глибоко переконаний, що нова українська державність має базуватися на принципах демократії і закону. Своєю працею М. Грушевський закладав міцні підвалини української державності. Саме Грушевський вписав українців в історію, за його пропозицією гербом УНР було затверджено тризуб.

«Родинним гніздом» Михайла Грушевського було село Сестринівка Козятинського району. Тут проживав його дід - Захарій Іванович Оппоков. В цьому селі народилася мати Михайла Сергійовича - Глафіра Захарівна Оппокова. Також в Сестринівці знаходиться музей ім. М. С. Грушевського.

27 вересня голова районної ради Віктор Слободянюк, заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, голова райдержадміністрації Юрій Слабчук, працівники апарату районної ради приїхали до с. Сестринівка аби вшанувати пам’ять видатної особистості М.Грушевського та разом з сільським головою Анатолієм Левчук та учнями Сестринівського ЗНВК поклали квіти до пам’ятника М.Грушевському, розташованому біля школи. Представники влади також  відвідали музей ім. М. С. Грушевського, який було відкрито у 2006 році на місці будинку, де проживав шанований усіма місцевими і довколишніми прихожанами священник Захарій Іванович Оппоков (дід Грушевського) і куди часто навідувався Михайло. Матеріали музейної експозиції висвітлюють головні аспекти життєвого і творчого шляху М.С.Грушевського, його родинні корені (а саме родовід великої і благородної родини Оппокових). Висвітлено роль діда Захарія, священника Покровської церкви с.Сестринівки, у становленні світогляду молодого Грушевського.

В рамках візиту представники влади відвідали Сестринівський ЗНВК, зокрема оглянули класи нової український школи, цікавились матеріально-технічним забезпеченням, поспілкувались з учнями та вчителями.

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація